KURULUŞ AÇIKLAMASI

KURULUŞ AÇIKLAMASI

KURULUŞ AÇIKLAMASI
Canım ablam, onursal başkanım, örnek aldığım tek insan, soluduğum nefesi borçlu olduğum sevgili Aynur Hancıoğu, bugün o tertemiz yüreğiyle bir kutlama paylaşımı yapmıştı.
Asla ablama yanıt verme niyeti gütmeden, çünkü haddim değil, olur mu öyle şey, ablaya cevap mı verilir, sadece açıklama-bilgilendirme arası birşey yazmak isterim.
Zahmet eder okursanız, mutlu olurum.
***
Herşeyden önce ben, sınırsız bir yetkiyle işimin başındayım. Tüzükte falan ne yazdığı çok da derdim değildir, insan hissettiği yetkidedir diye düşünürüm.
Ve bu bilinçle derim ki;
-“Fakat benim yetkim Aynur Ablamın kaşını kararttığı yere kadardır”.
***
Bugün, derneğimizin değil, şu okuduğunuz sosyal medya sayfamızın kuruluş yıldönümüdür. Elbette o da hepimize kutlu olsun. Bu sayfada tarih yazılıyor, Allah herkese nasip etmez, gururlanmamak elde midir?
Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği 6 Aralık 2019 tarihinde kurulmuştur.
Aralık ayı geldi geçti, bir kutlama yapmadık. Gerek görmedik.
İtiraf edeyim, kişisel tercihimdir, ödün vermeyeceğim bir konudur.
***
Peki neden?
Asla ve asla kendi kendini “bişey” ilan eden kişi ve kurumlardan olmayacağım, olmayacağız.
Asıl;
Tarihteki ilk Bilgi Yurdu’muzun,
Tarihteki ilk Hilalspor’umuzun,
Tarihteki ilk İzler Dergimizin,
Tarihteki ilk Bilgi Yurdu Temsil Heyeti’mizin kuruluş yıldönümlerini kutlayacağız, kutlamalıyız biz.
Çok büyük işler başardık ama henüz o mertebeye eremedik, henüz o büyük insanları yad edecek kadar olamadık, bu işler çocuk oyuncağı değildir, haddimizi biliriz.
Zamanı var… Herşey yerli yerine oturur… Ömrüm yeterse ben ve yol arkadaşlarım… Yetmezse Can’ı ve ailemizi temsilen kızlarım “tamam” der, “artık olduk” der…
İşte o zaman yapılır kutlamaların en hası, en alâsı.
O günleri görebilmek en büyük duamdır, bilesiniz.
(Sanmıyorum, halen bugün bile süren bu kadar şerefsizliğe dayanacak kadar sağlam değilim)
***
Peki biz?
Çok mu önemlidir? Güngörmüş insan kendi başarısını kutlar mı?
Güler geçerim yalnızca.
Bizi de 100 yıl sonraki kuşaklar kutlasın.
***
Aynur Hancıoğlu Ablacığım ellerinizden öperim. Bunları epeydir söylemek istiyordum, vesile oldunuz, çok teşekkür ederim.
“Yalınım yok planım
Salt gülmektir yalanım
Ün, anıt elin olsun
Ben falanım, filanım”.
En derinden sevgilerimle,
Gürsel Ekmekçi
CAN AKENGİN BİLGİ YURDU DERNEĞİ BAŞKANI
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM