İŞTE ŞİMDİ

İŞTE ŞİMDİ

şükür, 1 güne indirebildim geriden gelmeyi, kalktım sabahın körü, cumartesi günkü cumhuriyet’i okuyup bitirdim, pazarı bile yarıladım..
ahmet tan ustamız, anneler günü yazısında gereken tüm iğnelemeleri yaparak (kıh kıh) zübeyde ana’mızı konu edinmiş..
özeti şudur; evde yapılan toplantıları fark etmiş zübeyde hanım.. ve bi gece, gizlice dinlemiş konuşulanları.. sabah kızmış mustafa’sına;
-sen ve arkadaşların yedi evliya kuvvetindeki padişaha isyan mı ediyorsunuz?
artık, saklama gereği görmemiş mustafa;
-evet anne, senin yedi evliya kuvvetinde farz ettiğin adam hiç de bi kuvvete sahip değildir.. biz burada toplanan insanlar memleketi bu insanlardan kurtarmak istiyoruz.. dilersen, evladın olduğumu unutabilir, gider evliyalara kavuşursun!
-evladım siz acemisiniz, madem böyle gizli işlerle uğraşıyorsunuz, beni de haberdar ediniz.. gizli şeylerinizi bana veriniz.. tek erkek evladımsın..
-anne, bu işler olmuş ve yürümüştür, ben namuskar bi insan olarak bu işlerin içinde olmak mecburiyetindeyim, beni bundan men mi edeceksiniz?
-hayır evladım.. yalnız dikkat et, hayatta esas olan başarılı olmaktır.. başarılı olun”…..
***
(kaynak, falih rıfkı atay imiş)
***
Türkiye Cumhuriyeti’nin bi “devrim” olduğunu düşünmüşümdür hep.. oysa isyanmış, anne gözü öyle görmüş.. tabi yahu, elbette doğrusu odur..
iliklerime değin duyumsuyorum ki, bilgi yurdu’muzun 2020’de yeniden kurulması da bi isyanmış aslında..
kime mi isyan;
şehrimi ele geçirip at oynatan müzisyen, şair, yazar bozuntularına..
ciğeri beş para etmediği halde, dangalakça ego taşıyanlara..
uçkur düşkünü deyyus ve deyyuse’lere..
ve her türlü kişisel ikbal beklentisi ile yaşayan şerefsizlere..
***
4 yıldır, sanatın tüm alanlarında ilmik ilmik dokundu ve dün gece taçlandı bu isyan.. onca üst düzey icraatımızdan sonra, asırlık bi kurumu daha, şehrimin yüz akı Bilgi Yurdu Temsil Heyeti’ni yeniden yaşama kattık..
burası, neredeyse tiyatronun ana vatanı olan bi şehirdir, Can’ımıza olan gönül borcumuzu bikez daha ödedik.. tıpkı izler dergisi gibi, temsil heyeti de can akengin’in birebir ilgilendiği bi iştir..
başardık.. zübeyde ana’mızın da öğüdüne uymuş olduk..
hem de anneler gününde..
daha ötesi yoktur..
işte şimdi anneler günü kutlu olsun..
(bu yazı ise, göynümün saabına armağan olsun)
(hoşgeldin gız)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM