“Solist” Oyunu, 5 Nisan’da Kadıköy Emek

“Solist” Oyunu, 5 Nisan’da Kadıköy Emek

 Tiyatrosu’nda Prömiyer Yapıyor

İlknur Güneṣ’in Jean Cocteau’nun “La voix Humaine” oyunundan Türkçe’ye çevirip yeni bir bakıṣ açısı ile uyarladığı, Gamze Bayraktaroğlu’nun oynadığı “Solist”, 5 Nisan’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda prömiyer yapıyor.
Oyun Hakkında:

Solist” günümüz insanın hayata bakıṣını, bir kadının gözünden sorgulamaktadır. Kadın; oyun boyunca sevgilisi ile telefonda ayrılık konuṣması yapar, bir çok açıdan istemeden kabullendiği görüṣlerini, inançlarını, alıṣkanlıklarını özgürleṣtirmek için büyük bir çaba gösterir. Kadın sevmediği ve eleṣtirdiği düzenin bir parçası olmuṣtur. Yalnız kalmak ona çok korkutucu gelse de bu manipülatif yaṣamdan sıyrılmak için var gücüyle çabalar. Oyun özellikle de eski değerler ile yeni değerler arasında sıkıṣıp kalmıṣ 30’lu ve 40’lı yaṣlardaki insanların yeni ahlaki bakıṣ açılarını, özgürlük anlayıṣını, kadın erkek iliṣkisini, sosyolojik ve psikolojik anlamda toplumsal degiṣimleri kadın bir birey üzerinden tartıṣmaktadır. Köpek havlaması ve bateri sesi oyuna bir müzik gibi eṣlik ederken, kadın oyuncu bir solist gibi konuṣmanın müziğinde kendini arar. Sadece koltuk sandalye ve merdiven gibi endüstriyel görünümlü dekor parçalarının çevrelediği kadın; bu soğuk, metal ve beton dünyanın içinde kendini hiçbir yere ait hissetmemektedir. Kadının güçlenme, yeni bir hayata baṣlama ve içsel yolculuğu dijital dünyanın içinde saklanmış bir insan sesindedir.

Oyunun Künyesi:

UYARLAYAN: İLKNUR GÜNEŞ

YÖNETEN: İLKNUR GÜNEŞ

OYUNCU: GAMZE BAYRAKTAROĞLU

MÜZİK TASARIMI: BURAK TAŞDEMİR

IŞIK TASARIMI: AYŞE SEDEF AYTER

DEKOR / KOSTÜM TASARIMI: EDA AĞAOĞLU

HAREKET TASARIMI: İLKNUR GÜNEŞ

REJİ ASİSTANLARI: GÖKÇE BAYRAKTAOĞLU, ZEYNEP CEYLAN, ÇAĞATAY GEREHAN, EMEL GİZEM SELVİ, ZEHRA ŞAHİN

FOTOĞRAF: BATUHAN PEHLİVAN, AYDENİZ ÇAMDİBİ

MİX-MASTERİNG: ALİHAN SEZER SELÇUK

MOVEMENT COUCH: UTKU DEMİRKAYA

AFİŞ TASARIMI: SİDAR İNAN ERÇELİK, MALHUN TOSUN

YAPIM: DEĞİRMEN, UYUMSUZ TİYATRO

SPONSORLAR: Kadıköy Emek Tiyatrosu, Bonjour Madame

Oyun Programı

05.04.2024 Cuma / 20:30

Kadıköy Emek Tiyatrosu / İstanbul

SON 7 KOLTUK

22.04.2024 Pazartesi / 20:30

Kadıköy Emek Tiyatrosu / İstanbul

27.04.2024 Cumartesi / 20:30

Kadıköy Emek Tiyatrosu / İstanbul

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

 1. Etkileyici bir kadının iç dünyası terkedilme yalnızlık çaresizlik öfke Gaye Bayrakcioglu nün usta oyunculuğu ile bu gelgitler gözümüzde canlanıyor oyun içinde oyun gibi kutlarim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM