Öncelikle merhabalar;

Öncelikle merhabalar;

Yaşamın her anında büyük bir özveri ile kıymetli nesiller yetiştiren sevgili hocamı saygıyla anıyorum.
Kendisiyle ilk buluşmamız ben 6 yaşındayken kitap fuarında annem sayesinde olmuştu. Savaşçı kitabımı imzalamış, çok şanslı olduğumu söylemişti. O zamanlar farkında olmasam da şanslı olduğumu yıllar sonra anladım. Yüksek öğrenim sırasında bahriye yıllarımda öğrenciyken kitap baş köşede durur, kendisinin bizlere konferansa gelmek istediğini duyduğumda büyük bir heyecan yaşardım.
Her zaman kendi imkanlarıyla bir şeyler yapan fikir insanını çocuk yaşta tanımıştım nasılsa. Kendisinin karşısına üniformalı olarak çıktığımda “şanslı olduğumu söylemiştiniz” dedim. Çok içten gülümsedi. Tabi yıllar sürerken, bahriyeden sürgüne uzanan bir hayatım oldu. Bu sırada kendisinin deneyimlediği acı tatlı pek çok şeyi kendim de sosyal alanda yaşadım. Şu sıralar Almanya’da kendimi psikoloji alanında geliştirmek istiyorum. Yıllardır notlar tutar, toplumları ve insanları hissetmeye çalışırım.
Bence Doğan Hocanın Türk insanına verdiği merhamet ve sevgi çok büyük bir servettir. Küçücük yaşta bu sevgiyle bir ömür kitabını yanımda taşıdım. Bunu uzaktayken daha iyi anlıyorum. Haliyle memleketin sorunlarına onun anlatmak istediği pencereden de bakabilme fırsatı yakaladım. Hala bir şeyler eksik, Türk gençliği buruk haldeyken kendisini her kalbim kırıldığında anıyorum. Ancak kitabının da başladığı gibi… “Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı artık hiç bitmez…”
Dilerim gençlerimiz ilim ateşi ile çocuklarını bırakıp, bizlerden biri olup, ömrünü ülkesine adayan bu kıymetli insanın her sözünü yaşatırlar. Ülkemizin buna çok ihtiyacı var…
Siz de Doğan Cüceloğlu’nun;
-Hangi eseriyle,
-Nelerin farkına vardığınızı,
-Bu farkına vardıklarınızın sizin ve sevdiklerinizin yaşamında ne gibi değişimlere yol açtığını paylaşmak isterseniz mesajınızı “dcekibi@insaninsana.com.tr” adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.
Emek ve zamanınız için şimdiden teşekkür ederiz.
Sevgilerimizle,
DC Ekibi
Bir şunu diyen bir yazı 'Doğan Cüceloğlu Okurları asaıl değişim sürecini anlatıyor... zamanlar farkında olmasam da şanslı olduğumu yıllar sonra anladım."' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47