Bu Dünya Benim

Bu Dünya Benim

Kökcanlandırmak sunumlarının ilk başından itibaren çok deneyim yaşadım, dolayısıyla çok da tecrübe edindim…Bir çok yeni bilgiyi de sunumlarda öğrendim…

 

Bu bilgilerin içinde en değerlisi diyebileceğim ve de keşfedene kadar iki ay uğraştığım, “sahip çıkıyorum” bilgisinin derinliğini de çok ağır enerjiler ve zorluklarla keşfettik…. Keşfettik diyorum, çünkü bu sözü yalnız başıma bulmadım, o çalışmalara katılan tüm arkadaşların emekleriyle ortaya çıkarttık…

 

Birinin eşine sunum açmıştık. Uzun yıllardır tanıdığı bildiği eşi farklı bir insan olmuştu ve çok kötü davranışlar gösteriyordu…Sunumunu açtığımda ortaya öyle bir karanlık/yıkıcı enerji çıktı ki, ilk defa bir enerjiyle sunumda baş edemedim…Ayrıca ilk defa çalışma sırasında diğer şamanlardan da enerji alanında destek geldiğini deneyimledim. Fakat hem gelen şamanlar, hem de ben bu çarpışmadan ciddi yara almıştık…

 

Sonra bu karanlık/yıkıcı enerjinin kişinin şahsı ile alakası olmadığını, Dünya’yı ilgilendiren bir durum olduğunu gördük…Bu kişi, bu enerjinin binlerce kalelerinin içinden sadece birisiydi…

 

Üzerinde çok çalıştım.Tahmin ediyorum ki, kimler olduğunu bilmesem bile Dünya’ da bir çok insan da aynı dönemde benim/bizler gibi bu enerjiyle çarpıştı..Ama bir o kadar da insan, bilmeden veya bilerek sadece yüreklerindeki güzelliklerle bizlere destek verdiler….

 

En sonunda “Dünya’ya sahip çıkıyorum. Bu Dünya benim!” cümlelerinin bu karanlık enerjiyi durdurduğunu/gerilettiğini anlayabildik. Ama yürekten söylendiği takdirde etkili oluyordu.O dönem tüm arkadaşlar birlikte sanki bir mantraymış gibi devamlı “Dünya’ya sahip çıkıyorum. Bu Dünya benim!” demeye başladık….Sonra her şey değişti….

 

“Sahip çıkmak!..” İşte Evren’in/Yaradan’ın bizden istediği şey bu!…

 

Bize verilen her şeyin değerini bilmemiz, tanımamız/öğrenmemiz, sevmemiz, sorumluluğumuzu alıp gerekenleri yapmamız; şükretmemiz; sevmemiz; kısaca “sahip çıkan” olmamız; sadece seven değil…

Yaradan çok haklı değil mi?

 

Çok basit ve hepinizin bildiği bir açıdan bakalım: Bir işveren olsanız ve merkezde yani sizin yanınızda çalışan elemanınızı gereken düzeltmeleri yapması, işi oturtması kısaca bir iş yapması için uzakta bulunan şubelerinizden birine yollamış olsanız, ondan ne beklerdiniz? Eğer eleman gittiği şubeyi beğenmeyip aklı fikri “merkezde” kalsaydı ve tüm dikkatini döneceği güne yöneltseydi, oradaki görevini hakkıyla yapmak yerine tümüyle zamanını “merkezle” görüşerek harcasaydı, etrafındaki insanlara “Burası benim için gelip geçici ve de çok ilkel bir yer. Siz merkezi bir bilseniz, burada olmak istemezdiniz. Merkeze yönelin ve patronun sizi oraya alması için ne gerekiyorsa yapın.” deseydi, etrafına bir çok kişiyi toplayarak devamlı “merkezden” bahsetseydi, böylelikle de onların iş yapacakları zamanı boşuna harcamalarına neden olsaydı; sanırım onun sırtını “Aferin evladım, ben senin bağlılığını uzağa yollayarak denemiştim. Gördüm ki sabah akşam devamlı bizimle bağlantı içindeydin.Görevini yapmadığından dolayı oradaki işlerin yapılmamasının, işyerimin zarara uğramasının, batmasının, diğer elemanların boş boş dolaşmasını sağlamanın, onların birbirlerini kışkırtıp işlerini yapmak yerine devamlı merkezi arayıp bizi meşgul etmelerinin…Bunların hiiiççç önemi yok.Senin beni ve merkezimizi ne kadar sevdiğini böylece anladık.Şimdi bizimlesin ve ben seni ödüllendiriyorum.” diyerek sıvazlar mıydınız?

 

Ruhsallığın da, iyi çalışan eleman bulmakta zorlandığı düşüncesindeyim. :))

 

“Sahip çıkmak” çoookk derin bir cümle….

 

Hepimizin önce kendimize, yaşamımıza, sonra da Dünya’mıza sahip çıkmamız ve Cennetimizi Dünya’da yaratmamız dileğiyle…

 

Biz bu şubedeyiz ve bu şubeyi hep birlikte “merkeze” dönüştürebiliriz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM