Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Demir Demirkan, 2016 yılından bu yana yaşadığı ABD’den Türkiye’ye geri döndü. Demirkan, Mart ayında farklı noktalarda severleriyle buluşacak.

Türkiye’ye gelen Demir Demirkan’ın konser serisi bugün başlıyor

Demir Demirkan uzun aradan sonra ülkesine geri döndü ve hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

2016 yılından bu yana ABD’de yaşayan ve müzik çalışmalarına burada devam eden ünlü müzisyen, bugün İzmir Ooze Venue, 3 Mart’ta İstanbul Dorock XL Kadıköy, 22 Mart’ta Ankara 6:45, 29 Mart’ta Eskişehir IF Sahnesi’nde konser verecek.

Sanatçıya sahnede yıllardır beraber çalıştığı müzisyen arkadaşları, bas gitarda Levent Candaş, davulda Arbak Dal ve gitarda Serkan Gürüzümcü eşlik edecek.

Demir Demirkan ile konser öncesi buluştuk ve merak edilenleri konuştuk.

– 2000’li yıllardaki popülerliği bir kenara bırakıp uzak kıta macerasını seçmiş olmanızın sebebi neydi?

En başta müziğimi ülke dışına taşımak isteği vardı. 2016’dan itibaren bununla ilgili çalışmalara başladım. Önce WAR III – Awakening adlı bir EP, arkasından da 2019’da Elysium In Ashes adında bir albüm çıkardım. Yine 2019’da ilk tanıtım turnesine çıktık. 2020 başında Covid salgını ile bütün operasyon durdu. Simdi yeniden başlayacak her şey.  İçsel olarak da sınırların tanımlamadığı bir hayat yaşamak istiyordum ailem ile birlikte. Neden olmasın, bakarsın başarırız diye çıktık yola, büyük yol katettik ve hâlâ da bu özgürlüğe doğru ilerlemeye çalışıyoruz.

– Amerika’da yaptığınız müzikte Türkiye’nin nasıl etkisi oldu? Yani Türk müziğinin, belki enstrümanların…

Anadolu enstrümanları kullanmadık ama yöresel müzikal prensipleri kullandık belli bir dozda. Bir sonraki projede Anadolu enstrümanlarına daha çok yer ayırmayı düşünüyorum.

– İki yıl mecburi bir aradan sonra sahnede olacaksınız. Son Türkiye konserinden bu yana neler yaşandı? Amerika’da karantina günleri nasıl geçti?

Kapanma süresinde yeni bir single yayımladım, adı Deli Hayaller. Şarkının video klibini de dinleyicimin sosyal medya üzerinden gönderdiği videolar ile oluşturduk. Kendi görüntülerimi de ailecek evimizin bahçesinde çektik. Hem bana hem de dinleyicime büyük moral olduğunu düşünüyorum o dönemlerde. Önemli olan da buydu. Deli Hayaller’den sonra da daha önceden YouTube’da yayımladığım bir şarkıyı tüm dijital platformlarda yayımladım. İsmi, Hayat Nedir. Kapanmanın sonuna doğru da Pentagram konserleri başladı.

“DELİ HAYALLER…”

– Karantina sürecinde yayımladığınız ‘Hayat Nedir’ ve ‘Deli Hayaller’ nasıl duygularla ortaya çıktı.

Kapanma 2-3 ay sürer ve biter diye düşünüyorduk. Bütün bu kâbus bittikten sonra nasıl ilerleyeceğimizi ve neler yapacağımızı düşlemeye başladım. Sonra bütün bunlar bana biraz fantezi gibi gelmeye başladı ve Deli Hayaller bu şekilde çıktı ortaya. Bütün bu saçmalığın olmadığı bir hayata kaçmak ve bugünleri yarının hayallerini kurarak yaşamak istediğimizi fark ettim.

Hayat Nedir, 2006’da yazıp sadece YouTube üzerinden yayımladığımız bir şarkıydı. Sosyal medyada bir dinleyicim bu şarkıyı neden doğru dürüst piyasaya çıkarmadığımı sordu. Sonra biraz daha istek geldi bu konuda, ben de şarkıyı bütün dijital platformlarda yayımlamaya karar verdim. Klibi 2016 yılının teknolojisi ile çekilip montajlandığı için bazı işlemlerden geçmesi gerekti. Klibin yönetmeni Hakan Utangaç, bu görseli güncelledi ve bu şekilde tekrar YouTube’da da paylaştık.

– Bu iki yıllık süreçte Amerika’daki müzik sektörü nasıl ayakta kaldı? Orada bu süreçte sahne aldınız mı?

Hayır, hiç sahne almadım çünkü her yer kapalıydı. Yasaktı yani. Sektör bir şekilde ayakta kaldı çünkü telif sistemi çok iyi çalışıyor ve dijital platformlardaki satış ve streaming sistemlerine daha çok rağbet oldu. Ancak, olan muzisyenlere yani enstrümanist ve canlı konserler ile hayatlarını kazananlara oldu. Çoğu başka işlere yöneldiler. Birçoğu da hayatları boyunca yaşadığı yerlerden kalkıp daha ucuz bir hayat kurabilecek başka şehirlere taşındılar. Çok acı ki aynı ülkemizde olduğu gibi hayatlarına son vermeye karar verenler de oldu.

– Konserlerdeki repertuvar nasıl olacak?

Daha önceki konserlerinde birkaç cover da vardı ama bu turnede sadece öz repertuvarımıza yer vermeye çalışacağım. Ancak istek gelirse eskiden çaldığım cover’lara veya başka sanatçılara yazdığım şarkılara da yer vermeyi düşünüyorum. 2000’de yayımlanan ilk albümünden Deli Hayaller’e kadar olan 20 yıllık süredeki tüm albüm ve single’lardan seçme bir repertuvar bekliyor izleyicimizi.

PENTAGRAMSIZ OLUR MU?

– Turne sonrası yeni şarkılar gelecek mi?

İstanbul’da bulunduğum süre içinde bir stüdyoyu üç tam gün için kapattım. Arbak Dal ve Kerem Tüzün ile üç gün yeni materyal yazacağız. Hatırı sayılacak bir şeyler çıkarsa piyasa çıkarmayı düşünüyorum.

– Pentagram ile beraber sahne alacak mısınız? Grubun yeni projeleri olacak mı?

Elbette! Pentagram’sız olur mu? Benim konserler ve Pentagram konserleri toplamında 13 konser çalacağız mart ve nisan aylarında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM