GACAROO

GACAROO

Canlar canı ağabeyim Yaşar Çakır’ı tanır mısınız?
Tamam, ben de tanımam, boşverin o zaman.
Yok ula olur mu öyle şey? Üstadım, Yaşar Abim, Ahmet Kaçarolog olarak yaşamını sürdürür.
Gıymetlimdir. Bidanemdir. Ağzının kıtırmağını yidüümdür. Muzip suratını sevdüümdür.
***
5-6 yıl önce, yine böyle bi bahar günü, oturup biyerlerde çay içmişiz Yaşar Abi ile.
O sıralar safra kesesi sorunu var idi abimin. Pek keyifsiz, pek halsiz idi. Allah’ın tesadüfü işte, yan masalardaki bi başka dostumuz da aynı dertle daha yeni boğuşmuş’muş. Söze girdiler karşılıklı;
-Yaşar Bey, benim doktor günde 2 bira verdi, düşürdüm taşı.
-Seninki insanmış. Benimkisi kim bilir hangi tarikattandır? İçme dedi.
***
Çaylar çayları kovalarken Yaşar Çakır’ın anlattıkları, gerçekten tarihsel belge niteliğindeydi. Buyrun;
* Ünlü bestekar Sadun Aksüt yeni tanıştığı Ahmet Kaçar’a; “Şu sizin güftelerden bana da gönderseniz, bi değerlendirsek” demiş. Ve yemiş tabi lafı Ahmet Amca’dan; “Yok, ben onları kendime göre yazdım”.
* Avni Anıl ile Ahmet Kaçar 30 sene küs kalmışlar. Nedeni Avni Anıl’ın O’nu zorla bi şiir yarışmasına sokmasıymış. Ahmet Kaçar 4. olmuş ve 1. seçilen şiiri Avni Anıl’a gösterip sitem etmiş.
* Aynı yarışmada yer alan bi çift. Çanakkaleli ve çok şıklar.
Ahmet Kaçar çok meşhur o sıralar, ama hep olduğu gibi giysileri özensiz ve en arkada sessizce oturuyo falan. O çift çok şaşırmış tanıştırılınca. “Biz sizi daha değişik, daha iyi giyimli biri olarak hayal etmiştik” demişler. Ahmet Kaçar ne demiş peki; “Siz vitrin arıyonuz, Sirkeci’ye gidin”!!
* Fethi Karamahmutoğlu. Makam uzmanı ve notist. Ahmet Kaçar’dan pekçok söz ve ezgiyi notaya alan şahıs. Fethi Bey için bi belgesel çekilecekmiş. Avni Anıl da gelmiş Görele’ye. Orada barışmışlar. “Burada keşke 1 ay durabilsem Ahmet” demiş, Avni Anıl.
* Sibel Can, bilmeden Ahmet Kaçar’ın bi telif hakkını yemiş. Duyup çok üzülmüş ve haber yollamış; “Uçak ve otel parası benden. Gelsin helalleşelim”. Gitmemiş tabi Ahmet Kaçar.
Aşağıdaki dörtlüğü belki tüm bunların birikimidir;
“İnsan kamil oldu mu üstad mertebesinde / Ona madde üstünde bir değer vereceksin / Baktın tavrı değişti meclise gelmesinde / Çüş deyip sırtına bir eyer vereceksin”…
***
Benim de züğürt tesellilerim var Ahmet Kaçar ile ilgili. Adımı aklına getiremez;
– O cımbış yazan çocuk napuyu?” diye sorarmış arada bi, Yaşar Çakır abime.
Cümbüş sözcüğü Giresunca’da ”cımbış”a dönüşmüştür. Bilmeyenlere açıklamış olayım.
Büyük usta Ahmet Kaçar, salt soyadımla anımsar bazen, ”Ekmekçi’ye selam söyleyin” der imiş.
Şol biçare ömrüme başka bi rütbe mi isterim?
Cımbış dediği, Yeşilgiresun Gazetesi’ndeki köşe yazılarım işte.
Dünyadaki en büyük onurum, dünyadaki en büyük sorumluluk duygumdu Bahtiyar Dayımoğlu ve Ahmet Kaçar tarafından dikkatle takip edildiğimi biliyo olmam.
Şimdi iyice yetim kaldım.
***
Pek ender ”konu” da gönderirdi Ahmet Amca.
– Ekmekçi’ye anlatın da ahabunu yazsın”.
Pisuvarda arkada bi öküz beklerken çişini yapamayan utangaçlardanım ki ben. Yaz dendi mi, yazamam. Yazamadım hiçbirini. Deyin şudur ruh halim; 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM