HEPSİNE EYVALLAH DA KARŞI TARAF ARAYIP SORMADI BİLE!

HEPSİNE EYVALLAH DA KARŞI TARAF ARAYIP SORMADI BİLE!

Adını gizlediğim beyefendi, aşağıdaki mektubu yazmış. İçime dokundu, kendisinin izniyle sizinle paylaşıyorum.
***
40 yasındayım Doğu Anadolu kültürü ile yetişmiş ataerkil bir toplumun bireyiyim. Kitap okumayı sevmezdim. Görevim gereği Anadolu’yu karış karış gezdim.
Trafik kazası geçirdim. Karşı taraf kusurlu ve bir aydır yatıyorum; bacağımda kırık var. İşimi kayıp etme kaygısı, yaşam standartlarındaki düşüş, hepsine eyvallah da karşı taraf arayıp sormadı bile! Ben bu adamlardan şikayetçi bile olmadım!
Hocam ilk kitaba ücret ödediğim sizin kitabınız “Geliştiren Anne Baba” bende alışkanlık oldu. Kitaplarınızı artık net’ten alıyorum. Sizi takip etmek hoşuma gidiyor.
Yayınlarınızın, çalışmalarınızın devamını diler, “daha nice başarılı kitaplara!” der, ellerinizden öperim.
***
Doğu Anadolu kültürü ile yetişmiş bir erkeğin bana böyle bir mektup yazdığını sizinle neden paylaştım, tam bilemiyorum. Ama içimde bir yerlerde bir hüzün-özlem-sevgi yumağına dokundu. Kendisine mektup yazdım, geçmiş olsun dileklerimi sundum ve “Gerçek Özgürlük” kitabımı imzalı gönderdim.
Umarım bir gün o kazada kendisini yaralayanların arayıp sormamalarını affedecek olgunluğa ulaşır ve oluşan öfke ve hayal kırıklığını ömür boyu taşımaz.
Okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederim.
(Doğan Cüceloğlu / 30 Aralık 2017)
Bir şunu diyen bir yazı 'HEPSİNEEY EYVALLAH DA KARŞI TARAF ARAYIP SORMADI BİLE!' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47