Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
gizlidür..
  • 0
  • 342
  • 24 Nisan 2021 Cumartesi
  • +
  • -
not defteri..
a) birayı arjantin bardakta içenlerin kalbimde ayrı bi yeri vardır, sevgili kardeşlerim.. bu herifler, cennet-i ala’daki kevser ırmağı kıyısında, mutlaka özel bi kadehle ödüllendirileceklerdir.. öte tarafa eriştiğimde konu hakkında elimden geleni yapacağıma söz veriyorum..
b) eşini gebe bırakmış her giresun erkeği, kol kola girip karnı burnunda gızcaazla, gazi caddesi’nden bi başka türlü havayla geçer.. bu hava, misal olsun diye şey ettim, nba yıldızı mecük cansın’da bile yoktur..
c) şu dünyada kendimizi kandırdığımız konuların başında, kimi ünlüleri giresunlu saymamız gelir.. vay efendim diyerekten büyük pozlarla söze gireriz, ama aziz nesin de, idil biret de, can yücel de asla giresunlu falan diğildir.. oysa bakınız; mecük cansın, eski dallas’taki gliff barns, gomser golombo falan aynen özbe öz giresun evladı gibidirler..
d) esnaf lokantalarının kırmızı kapaklı sürahileri, biz garibanlarda kırmızı kumaş görmüş boğa etkisi yaratır.. kırmızı kapaklı sürahilerdeki su ücretsizdir.. saldırırız, matador gibi duran garsonlara aldırmadan..
e) sevgili kardeşim alper çevik bursa’da öğretmendir.. en az 5 yıl evvel anlattıydı bana, bi yaz tatilinde uğradığında.. aynı okulda din bilgisi öğretmeni bi okurum varmış.. yazılarımı çok beğenirmiş.. nasıl utanırım, nasıl utanırım düşündükçe.. bana söylemeyin la böyle şeyleri.. heyecanlanuyum.. (herifi dinden imandan çıkarmak da ayrı bi günahtır ki, ne siz sorun, ne ben söyliyim)
f) ne zaman tek parça bi ürün almak üzre markete girsem, kasada dünya üzerinde daha önce hiç görülmedik yoğunlukta bi kuyruk olur.. beni hep, ”boğazda yalım olsa kesin şilep çarpar” diye korkutur bu.. ve eve dönüşte ”hangi taş büyükse git vur başını” türküsünü söylettirir nedense, sazımı alıp..
g) dün yolda, koyu beşiktaşlı bi abim kucakladı; ”gözün aydın apocum, sergen kesin şampiyonuz demiş” dedi.. bana ne oluyosa, öpüştük bi de sevinçle.. ben de abiyi öptüm yaani.. kabul.. az hıyar diğilmişim..
h) askerdeyken bi akşam ”aç aç” geldiydi.. gittik tabi goçum, ben gitmedim diyecem sandınız di mi?? hadi leynn.. ama, nasıl diyim, ömrümde bu derece ”kapalı” bi aç aç görmedimdi.. o zamanlar onbaşıydım, valla diyom bak, çok sinirlendim; ”çabuk bana 10 kişi çağırın, bi müddet başlarında duracam” diye bağıra çağıra zor yatıştımdı.. (zamanla çavuş bile oldum, ey gidi.. ”onbaşı oldum 10 gişiyle dolandım / çavuş oldum guzu gibi melendim / gavlaki’yem dut ağacına yaslandım / emekli kurmay albay oldu deli göynüm uslandım”)
i) sevgili doğan turan abim, belgesel izlerken ağlarmış.. anne penguenler yiyecek bulmaya gitmiş, yumurtaları baba penguenler sarıp sarmalamış.. tam 6 ay sonra anneler döndüğünde doğmuş yavrular.. gelip gendi eşini ve çocuğunu bulurlarmış bi de.. ağlamaktan tam anlatamadı doğan abim.. beni de ağlattı.. aha yine ağlıyorum..
j) acaba bi gün ben de bi takım ”özdeyişler” sahibi olacak mıyım?? gelecek kuşaklar diyecek mi bi gün; ”bakın arkadaşlar, 21. yüzyıl düşünürlerinden gürsel ekmekçi der ki, hayatta en hakiki mürşit, şeydir, eee, neydi la ömer”?? (can dostum organik ömer benimle birlikte yaşayacaktır herdaim)
k) paris sen jermen diye diye dillerimde tüy bitse.. kimin haberi olacak?? hiç..
l) çok mutlu olduğunda aklına kim geliyosa sevdiceğin o’dur dünyada.. daha da bişi söyletmeyin.. gizlidür..
m) ”kızıl ağaç benimsin / geleklerin delinsin / bu yıl da evlenmiyum / bekar gızlar sevinsin”.. giresun türküsü..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • Koç
  • Boğa
  • İkizler
  • Yengeç
  • Aslan
  • Başak
  • Terazi
  • Akrep
  • Yay
  • Oğlak
  • Kova
  • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM