Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
gizlidür..
 • 0
 • 229
 • 24 Nisan 2021 Cumartesi
 • +
 • -
not defteri..
a) birayı arjantin bardakta içenlerin kalbimde ayrı bi yeri vardır, sevgili kardeşlerim.. bu herifler, cennet-i ala’daki kevser ırmağı kıyısında, mutlaka özel bi kadehle ödüllendirileceklerdir.. öte tarafa eriştiğimde konu hakkında elimden geleni yapacağıma söz veriyorum..
b) eşini gebe bırakmış her giresun erkeği, kol kola girip karnı burnunda gızcaazla, gazi caddesi’nden bi başka türlü havayla geçer.. bu hava, misal olsun diye şey ettim, nba yıldızı mecük cansın’da bile yoktur..
c) şu dünyada kendimizi kandırdığımız konuların başında, kimi ünlüleri giresunlu saymamız gelir.. vay efendim diyerekten büyük pozlarla söze gireriz, ama aziz nesin de, idil biret de, can yücel de asla giresunlu falan diğildir.. oysa bakınız; mecük cansın, eski dallas’taki gliff barns, gomser golombo falan aynen özbe öz giresun evladı gibidirler..
d) esnaf lokantalarının kırmızı kapaklı sürahileri, biz garibanlarda kırmızı kumaş görmüş boğa etkisi yaratır.. kırmızı kapaklı sürahilerdeki su ücretsizdir.. saldırırız, matador gibi duran garsonlara aldırmadan..
e) sevgili kardeşim alper çevik bursa’da öğretmendir.. en az 5 yıl evvel anlattıydı bana, bi yaz tatilinde uğradığında.. aynı okulda din bilgisi öğretmeni bi okurum varmış.. yazılarımı çok beğenirmiş.. nasıl utanırım, nasıl utanırım düşündükçe.. bana söylemeyin la böyle şeyleri.. heyecanlanuyum.. (herifi dinden imandan çıkarmak da ayrı bi günahtır ki, ne siz sorun, ne ben söyliyim)
f) ne zaman tek parça bi ürün almak üzre markete girsem, kasada dünya üzerinde daha önce hiç görülmedik yoğunlukta bi kuyruk olur.. beni hep, ”boğazda yalım olsa kesin şilep çarpar” diye korkutur bu.. ve eve dönüşte ”hangi taş büyükse git vur başını” türküsünü söylettirir nedense, sazımı alıp..
g) dün yolda, koyu beşiktaşlı bi abim kucakladı; ”gözün aydın apocum, sergen kesin şampiyonuz demiş” dedi.. bana ne oluyosa, öpüştük bi de sevinçle.. ben de abiyi öptüm yaani.. kabul.. az hıyar diğilmişim..
h) askerdeyken bi akşam ”aç aç” geldiydi.. gittik tabi goçum, ben gitmedim diyecem sandınız di mi?? hadi leynn.. ama, nasıl diyim, ömrümde bu derece ”kapalı” bi aç aç görmedimdi.. o zamanlar onbaşıydım, valla diyom bak, çok sinirlendim; ”çabuk bana 10 kişi çağırın, bi müddet başlarında duracam” diye bağıra çağıra zor yatıştımdı.. (zamanla çavuş bile oldum, ey gidi.. ”onbaşı oldum 10 gişiyle dolandım / çavuş oldum guzu gibi melendim / gavlaki’yem dut ağacına yaslandım / emekli kurmay albay oldu deli göynüm uslandım”)
i) sevgili doğan turan abim, belgesel izlerken ağlarmış.. anne penguenler yiyecek bulmaya gitmiş, yumurtaları baba penguenler sarıp sarmalamış.. tam 6 ay sonra anneler döndüğünde doğmuş yavrular.. gelip gendi eşini ve çocuğunu bulurlarmış bi de.. ağlamaktan tam anlatamadı doğan abim.. beni de ağlattı.. aha yine ağlıyorum..
j) acaba bi gün ben de bi takım ”özdeyişler” sahibi olacak mıyım?? gelecek kuşaklar diyecek mi bi gün; ”bakın arkadaşlar, 21. yüzyıl düşünürlerinden gürsel ekmekçi der ki, hayatta en hakiki mürşit, şeydir, eee, neydi la ömer”?? (can dostum organik ömer benimle birlikte yaşayacaktır herdaim)
k) paris sen jermen diye diye dillerimde tüy bitse.. kimin haberi olacak?? hiç..
l) çok mutlu olduğunda aklına kim geliyosa sevdiceğin o’dur dünyada.. daha da bişi söyletmeyin.. gizlidür..
m) ”kızıl ağaç benimsin / geleklerin delinsin / bu yıl da evlenmiyum / bekar gızlar sevinsin”.. giresun türküsü..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bu sizin için eğlenceli bir hafta sonu olacak. Ancak küçük anlaşmazlıklardan kaçınmanız gerekiyor, yoksa olabileceği kadar eğlenceli olmayacak. Bazı olaylar ve bazı insanlar, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamaya değmez. Sadece seni gülümseten şeyi yap.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat içinde ne olursa olsun kişisel algılamamalı ve sinirlenmemelisiniz. Biri senin duygusal düğmelerini zorlamaya çalışıyor. Bu numaralara düşmemelisin. Kendini kötü hissetmene neden olacak şeyler duyabilirsin. Sen o kadar kolay kandırılmazsın.

ASLAN BURCU YORUMU

Birinin sizi farklı şekillerde düşünmeye ikna etmek için tüm çabalarına rağmen, doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bağlı kalmalı ve hayata başka bir açıdan bakmayı reddetmelisiniz. Aslan, Zodyak'ın sabit işaretlerinden biridir, bu nedenle nadiren, hatta hiç değişiklik yapmazsınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Elbette bu hafta sonu ihtiyacı olan birine yardım edin, ancak zamanınızın çoğunu kendi sorunlarıyla uğraşacak zamanınız kalmayacak kadar onların sorunlarına harcamayın. Gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda yardım sağlayın, ancak kendinize de dikkat edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Hayatta zekanızı sergilemekten daha çok zevk aldığınız çok az şey var ve önümüzdeki birkaç gün içinde her şeyi bildiğini sananlara, seninle karşılaştırıldığında yarısını bile bilmediklerini gösterme şansına sahip olacaksın.

YAY BURCU YORUMU

Bu hafta sonu sıra dışı bir şey yapacaksın, seni iyi tanıyanların bile oturup fark etmesini sağlayacak bir şey. O ruh hallerinden birindesin, sadece tekneyi sallamak değil, o kadar sert sallamak istiyorsun ki batsın!

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Mantık elbette önemlidir, ancak çok daha önemli olan, iç sesinizin size ne söylediğidir ve bu hafta sonu, söyledikleri biraz abartılı gelse bile onu dinlemelisiniz. Zihninizi susturun ve bırakın evrenin sizinle ve aracılığıyla konuşmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM