Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
gizlidür..
 • 0
 • 274
 • 24 Nisan 2021 Cumartesi
 • +
 • -
not defteri..
a) birayı arjantin bardakta içenlerin kalbimde ayrı bi yeri vardır, sevgili kardeşlerim.. bu herifler, cennet-i ala’daki kevser ırmağı kıyısında, mutlaka özel bi kadehle ödüllendirileceklerdir.. öte tarafa eriştiğimde konu hakkında elimden geleni yapacağıma söz veriyorum..
b) eşini gebe bırakmış her giresun erkeği, kol kola girip karnı burnunda gızcaazla, gazi caddesi’nden bi başka türlü havayla geçer.. bu hava, misal olsun diye şey ettim, nba yıldızı mecük cansın’da bile yoktur..
c) şu dünyada kendimizi kandırdığımız konuların başında, kimi ünlüleri giresunlu saymamız gelir.. vay efendim diyerekten büyük pozlarla söze gireriz, ama aziz nesin de, idil biret de, can yücel de asla giresunlu falan diğildir.. oysa bakınız; mecük cansın, eski dallas’taki gliff barns, gomser golombo falan aynen özbe öz giresun evladı gibidirler..
d) esnaf lokantalarının kırmızı kapaklı sürahileri, biz garibanlarda kırmızı kumaş görmüş boğa etkisi yaratır.. kırmızı kapaklı sürahilerdeki su ücretsizdir.. saldırırız, matador gibi duran garsonlara aldırmadan..
e) sevgili kardeşim alper çevik bursa’da öğretmendir.. en az 5 yıl evvel anlattıydı bana, bi yaz tatilinde uğradığında.. aynı okulda din bilgisi öğretmeni bi okurum varmış.. yazılarımı çok beğenirmiş.. nasıl utanırım, nasıl utanırım düşündükçe.. bana söylemeyin la böyle şeyleri.. heyecanlanuyum.. (herifi dinden imandan çıkarmak da ayrı bi günahtır ki, ne siz sorun, ne ben söyliyim)
f) ne zaman tek parça bi ürün almak üzre markete girsem, kasada dünya üzerinde daha önce hiç görülmedik yoğunlukta bi kuyruk olur.. beni hep, ”boğazda yalım olsa kesin şilep çarpar” diye korkutur bu.. ve eve dönüşte ”hangi taş büyükse git vur başını” türküsünü söylettirir nedense, sazımı alıp..
g) dün yolda, koyu beşiktaşlı bi abim kucakladı; ”gözün aydın apocum, sergen kesin şampiyonuz demiş” dedi.. bana ne oluyosa, öpüştük bi de sevinçle.. ben de abiyi öptüm yaani.. kabul.. az hıyar diğilmişim..
h) askerdeyken bi akşam ”aç aç” geldiydi.. gittik tabi goçum, ben gitmedim diyecem sandınız di mi?? hadi leynn.. ama, nasıl diyim, ömrümde bu derece ”kapalı” bi aç aç görmedimdi.. o zamanlar onbaşıydım, valla diyom bak, çok sinirlendim; ”çabuk bana 10 kişi çağırın, bi müddet başlarında duracam” diye bağıra çağıra zor yatıştımdı.. (zamanla çavuş bile oldum, ey gidi.. ”onbaşı oldum 10 gişiyle dolandım / çavuş oldum guzu gibi melendim / gavlaki’yem dut ağacına yaslandım / emekli kurmay albay oldu deli göynüm uslandım”)
i) sevgili doğan turan abim, belgesel izlerken ağlarmış.. anne penguenler yiyecek bulmaya gitmiş, yumurtaları baba penguenler sarıp sarmalamış.. tam 6 ay sonra anneler döndüğünde doğmuş yavrular.. gelip gendi eşini ve çocuğunu bulurlarmış bi de.. ağlamaktan tam anlatamadı doğan abim.. beni de ağlattı.. aha yine ağlıyorum..
j) acaba bi gün ben de bi takım ”özdeyişler” sahibi olacak mıyım?? gelecek kuşaklar diyecek mi bi gün; ”bakın arkadaşlar, 21. yüzyıl düşünürlerinden gürsel ekmekçi der ki, hayatta en hakiki mürşit, şeydir, eee, neydi la ömer”?? (can dostum organik ömer benimle birlikte yaşayacaktır herdaim)
k) paris sen jermen diye diye dillerimde tüy bitse.. kimin haberi olacak?? hiç..
l) çok mutlu olduğunda aklına kim geliyosa sevdiceğin o’dur dünyada.. daha da bişi söyletmeyin.. gizlidür..
m) ”kızıl ağaç benimsin / geleklerin delinsin / bu yıl da evlenmiyum / bekar gızlar sevinsin”.. giresun türküsü..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sürekli oraya buraya koşmak, sanki çok iş yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir ama değil mi? Bugünün dolunayı sizi, belki de çok fazla şey yapıp yapmadığınızı sormaya başladığınız bir noktaya getirecek. Evet öylesin!

BOĞA BURCU YORUMU

Grafiğinizin para alanındaki kozmik aktivite sizi endişelendiriyor olabilir, ancak finans konusundaki endişeleriniz gerçek mi yoksa hayal mi? Büyük olasılıkla ikincisidir, bu yüzden sahip olmadığınız şeyler için endişelenmeyi bırakın ve daha fazlasını elde etmenin yollarını arayın.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Mutlu olmadığınız bir şey var ve bir süredir aynı şekilde hissediyorsunuz. İnisiyatif almadığınız sürece hiçbir şey değişmeyecek. Bunu, bu konuda olumlu bir şey yaptığın gün yap.

ASLAN BURCU YORUMU

Olayları kontrol etmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını henüz anlamadıysanız, günün sonunda anlayacaksınız. Bazen bir Aslan bile arkasına yaslanmalı ve hayatın elinden gelenin en iyisini yapmasına izin vermelidir. En kötüsü, korktuğun kadar kötü olmayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün hem evde hem de işte son zamanlarda biraz daha az düşüncesiz olmayı dilemenizi sağlayacak bir şey olacak. Başak temkinli bir işarettir, bu yüzden gelecekte harekete geçmeden önce düşünmek için zaman ayıracağınıza dair kendinize söz verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Bu, yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil, özellikle de bu şey büyük miktarda para gerektiriyorsa. Bu paranın bir kısmı başkalarına aitse, elde edilecek karlar olduğu konusundaki iyimserliğinizi paylaşmadıklarını görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir kez daha çok fazla insan için çok fazla şey yapıyorsunuz ve aklı başında kalmak istiyorsanız faaliyetlerinizi azaltmanız gerekiyor. Sizden çok şey bekleyenler, bundan sonra tek başlarına gitmeleri gerektiğini bilsinler ve bunu kastetsinler!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Haftalarca, belki aylarca ertelediğiniz bir karardan artık kaçınılamaz. Ailenizle ve ev hayatınızla ilgili bir sorun, ancak yeni, herkesi memnun etmeye çalışmayan bir yaklaşım benimserseniz çözülecektir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM