Tiyatro Gazetesi Nisan 2024

Tiyatro Gazetesi Nisan 2024

 

Tiyatro Gazetesi Bahar Tiyatroya da geldi. Açık hava festivalleriyle birlikte birçok kurum etkinlik hazırlıklarıyla haşır neşir. Gelin biz size 155. Nisan sayımızda yer verdiğimiz haberlerin bazılarından bahsedelim. Öncelik manşetin; Sanat Engel Tanımaz! 2024 yılında Kuzey Kıbrıs’ta tiyatroya yasak! başlıklı haberimizi Kıbrıs temsilcimiz Hasan Çakmak ve Nazif Uslu birlikte hazırladılar. Ayrıntılarını 23. sayfadan okuyabilirsiniz. *Fatih Reşat Nuri Sahnesi Yeniden İnşa Ediliyor. *Devlet Tiyatroları ilk kez Dubai’de sahne alırken binlerce seyirciye tiyatro coşkusunu yaşattı *Devlet Ti̇yatroları ”Devlet Ana” i̇le Macari̇stan’da *Ankara’da Ege Fırtınası! Tüm bu haberler ilk sayfadan okunabilir. Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ” Kent Kültürü Demokratiktir” diyerek sesleniyor okura 2. sayfada. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisi – Yaşama Sanatının Navi̇gasyonu başlığıyla Tamer Levent 3. sayfadan sesleniyor okuruna. Yalçın Baykul ”Bilinmeyen bir rüyanın izinde 20’li yılların Berlin’inde” yazısıyla sayfa 4 ‘te, Override(2024): “Mükemmellik, Kusurlu Bir Dünyada Gerekli mi?” yazısıyla Yaşam Kaya sayfa 5’te siz okurlarını bekliyor. Kımız Bozkır ”Tiyatro hayattır, Hayat Sokakta!” başlıklı yazısıyla sayfa 6 ‘da, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aziza Kurbanova ” Ti̇yatroda Dijital Teknolojilerin kullanımı ve dijital Tiyatro” başlıklı yazısıyla sayfa 6’da, Hatice Görgeç ” Varoluş, Gelenek ve Gelecek / Doç. Dr. Bülent Sezgi̇n i̇le bi̇r söyleşisiyle” sayfa 7’de, Yavuz Özgüngördü ”Opera Sanatçısı Tenor Sedat Can Öztoprak” yazısıyla sayfa 10’da, siz okurlarıyla. Ekrem İmamoğlu ”Sevgili İstanbullular” başlıklı yazısıyla seslendi bu ay Tiyatro Gazetesi okurlarına. Sayfa 11’de, Dr. Hidayet Sayın ”Yalan Dünyada Yaşamak” yazısıyla sayfa 17’de, Atabey Yarış; ” Bir tatar oyunu; Dostların toplandığı yerde” başlıklı yazısıyla sayfa 18’de, Yetkin Yüksel ” Tiyatro Gazetesi Uluslararası 9. Anadolu Tiyatro Ödülleri ” yazısıyla sayfa 19’da Melike Birgölge ”Sevtap Çapan: Güçlü bir büyücü değilim lakin gelişiyorum” yazısıyla sayfa 20’de, Serpil Kaya ”Yüzleşme, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu” yazısıyla sayfa 16’da, sizlerle… Bir çok kurum ve kuruluştan haberlerin de yer aldığı Tiyatro Gazetesi’ne abone olun haberiniz olsun. Tiyatro Gazetesini Kırmızı Kedi Mephisto ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM