Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

TANER ÖNGÜR ‘ALARM 21’ (TANERONG RECORDS)

Moğollar’ın basçısı, besteci, rock müziğin emektar mücahidi Taner Öngür, ilk albümü “Alarm”ı 1992 yılında çıkardığında Fuat Güner ile Turgut Berkes’in F.T. Stüdyosu’nda tonmayster olarak çalışıyordu. 1976 -1992 yılları arasında yazdığı şarkılardan oluşan albümü burada tek başına üretmiş, ortaokul arkadaşı Ali Rıza Türker yapımcılığında kaset olarak yayımlamıştı. Öngür albümü 2016 yılında tekrar kaydedip (içinde bulunduğu yıla istinaden) “Alarm 16” ismi ile yayımlanmıştı. Şimdi albümün haklarını üzerine alarak parçaları yeniden düzenleyip “Alarm 21” adıyla dijital platformlarda yayımladı.

Öngür’ün ilk bestesi “Uzaya Bak”, 1976’da İzzet Öz’ün Ankara Televizyonu için çektiği bir programın kayıtlarından bulunmuş.

“Tabiat Kanunu” adlı parça yok, yerine “Limon Sıkılmış Deney” listeye eklemiş. Bu şarkı 1973 yılında Cem Karaca & Moğollar’ın Levent’teki evinde yaşadığı saykodelik bir deneyi anlatıyor. Albüme ismini veren şarkısı memleketin ilk çevre temalı parçalardan. 1964’te Frankfurt’ta, Yeşil hareketin etkisinde yazılmış.

Döneminin ruhunu korumak için sözlere dokunulmamış. Kapak tasarımına kadar bir Taner Öngür işi. Katkı maddesi, hormon, kimyasal yok, yüzde yüz organik sertifikalı; üreticiden tüketiciye…

TANJU EKSEK ‘BİZE KALAN’ (PEOPLE MAKE MUSIC)

Klasik rock müziğinin yetmişli ve seksenli yıllarına yüksek bir sadakatle bağlanmış romantik, (Yavuz Çetin dahil) birçok solist ve topluluğun şekillenmesinde tesiri olmuş güçlü bir müzikal karakter, eski kuşak baba roker denilen sağlam tiplerden Tanju Eksek. Kısacası kalbiyle, ruhuyla, sohbetiyle, oturup kalkması, yemesi içmesi ve görünüşüyle tam bir ikonik figür…

40 yılı geride bırakmış bir müzik emekçisi olarak ancak nihayet kendi hesabına bir albüm yaptı. 12 şarkıdan oluşan “Bize Kalan” bir hayatın özeti. Yapım, düzenleme ve klavyeleri üstlenen Emre Önbayraktar. Gitarda Türker Otçu, basta Burak Güngörmüş, üç parçanın nefeslilerinde Toygun Sözen, birer parçada gitarlarda Akın Eldes ile Tigin Aray; şarkı söyleyip akustik gitar çalan Tanju’nun yol arkadaşları. Tek kavır “Bu Yorgunluktan Bıktım” Nejat Yavaşoğulları’ndan.

Tek dönemin besteleri değil, yıllara dağılmış sahnede defalarca çalınmış, bugüne değin stüdyoda kaydedilmemiş parçalar. Bütünlüğü yerinde, konsepti sağlam.

Diyeceksiniz “madem bu kadar hayırlı bir abi, neden bunca zaman albüm yapmamış?” Güzel insanların ortak özelliğidir, başkalarına dokunacağım diye bir türlü özellerine sıra gelmez. Bencil değillerdir, kendilerine yatırım yapmazlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM