• DOLAR
  $2.571,4100
 • EURO
  $1,3196
 • ALTIN
  $54.954,3500
 • BIST
  $279,4500

Türkiye Tiyatro Vakfı’ndan online etkinlikler

Türkiye Tiyatro Vakfı’ndan online etkinlikler

Türkiye Tiyatro Vakfı (TTV), mart-nisan ayı etkinlikleri programını duyurdu.

 

TTV, Hrant Dink Vakfı ve Yapı Kredi Kültür Sanat’la birlikte düzenlediği “Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz” sergisinden sonra çalışmalarını online etkinliklerle sürdürüyor.

TTV’nin online etkinlikleri, “Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları”, “Tiyatromuzda Toplumsal Cinsiyet Konuşmaları”, “Tiyatro Atölyesi” ve “Çocuk Atölyeleri”  olmak üzere dört ana başlıkta düzenlenecek.

“Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları” başlıklı bölümde Türkiye tiyatro tarihi üzerine ilgi ve merak uyandırma hedefiyle yeni bakış açılarının oluşturulacağı ve farklı okuma biçimlerinin sunulacağı bir dizi sohbet gerçekleşecek.

“Tiyatromuzda Toplumsal Cinsiyet Konuşmaları”nda dünden bugüne tiyatro metinleri, gösterileri üzerinden toplumsal cinsiyet okumaları yapılacak.

“Tiyatro Atölyesi” bölümünde çağdaş Türkiye tiyatrosunun çeşitli pratiklerinin ele alınacağı atölye ve seminer çalışmaları düzenlenecek.

“Çocuk Atölyeleri” bölümünde ise çocukların masaldan öyküye, oyundan mimariye farklı alanlarda kendi dünyalarını oluşturmalarına zemin yaratılacak.

Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları

Konuşmacı: Cemal Ünlü

Başlık: “Leblebici Horhor’dan Luküs Hayat’a Türk Opereti” (Dikran Çuhacıyan, İstanbul Operet Heyeti, Süreyya Operet’i, Şehir Tiyatrosu Operetleri)

Tarih: 12.03.2021 Cuma 18:30

Konuşmacı: Dilek Özhan Koçak

Başlık: “19.yüzyıl İstanbul’unda kültürel dönüşüm ve Osmanlı Tiyatrosu’nun doğuşu”

Tarih: 26.03.2021 Cuma 18:30

Konuşmacı: Cemal Ünlü

Başlık: “Kantolar, kantocular”

Tarih: 16.04.2021 Cuma 18:30

Çocuk Atölyeleri

‘6 HAFTADA DÜNYA TURU: Masal Bilim Oyun Yolculuğu’

Kapalılık günlerinde çocuklara yeni yerler görme, yeni kültürlerle, uygarlıklarla tanışma keyfini yaşatacak atölye, çevrimiçi yapılacak. Çocuklar her hafta yeni bir ülkeyi ziyaret edip, yeni bir kültürü tanıyacaklar.

Eğitmen: Senem Donatan Mohan

Tarihler: 6 – 13 – 20 – 27 Mart, 3 – 10 Nisan, Toplam 6 hafta.

‘MASALLARIN DÜNYASINDA: Kendi Masalımı Yazıyorum’

Masalların çocuklara “hikâye anlatıcılığı” (storytelling) yöntemiyle aktarılacağı çevrimiçi bir atölye. Altı hafta sürecek bu atölye çalışmasıyla çocuklar bir yandan bol bol masal dinleyip oyunlarla eğlenirken, bir yandan da masalların yapısını öğrenerek kendi masallarını yazacaklar.

Eğitmen: Roza Erdem

Tarihler: 7-24 Nisan ve 1-15-22-29 Mayıs. Toplam 6 hafta.

Tiyatro Atölyesi / Seminer Dizisi

VÜCUDa Gelmek – Türkiye’de Beden Hafızası ve Çağdaş Sahne

Üç oturumdan oluşan seminerde Türkiye’nin Cumhuriyet ile birlikte ivme kazanan modernleşme serüveni dans eden bedenler üzerinden okumaya çalışılacak. Türkiye’de 1930’lardan itibaren daha görünür şekilde yaşam bulan Batılı klasik dans geleneğinin, ulus yapılanması, yerellik/özgünlük tartışmaları, modernleşme ve batılılaşma pratikleri bağlamında günümüze dek geçtiği yollara bakarak bugün çağdaş dans sahnesinde üretilen sanatsal işleri yorumlanacak.

Eğitmen: Zeynep Günsür

Tarihler: 4 – 11 – 18 Mart. Toplam 3 hafta

Tiyatromuzda Toplumsal Cinsiyet Konuşmaları

Dünden bugüne tiyatro metinleri ve/veya gösterileri üzerinden toplumsal cinsiyet okumalarının yapılacağı konuşmalar Ebru Nihan Celkan ile başladı, Hülya Adak ile sürecek.

Etkinliklere dair daha detaylı bilgi için buraya bakılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilgilenebilir, çocuklarınız için harcamalar yapabilirsiniz. Gün boyu yaşamın farklı alanlarında şans ve fırsatlarınızı fark etmeye odaklanın. Bardağın dolu tarafını görme, yaşamdan keyif alma zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne uyanabilirsiniz. Fakat güne son derece motive, canlı ve hevesli başlayabilirsiniz. Gün boyu sözlerinizi sakınmayabilir, daha açık iletişim kurabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde orta yolu bulma, uzlaşma ve anlaşma taraftarı olun. Kendi çıkarlarınızı korumalı, kendi taleplerinizi dile getirmeli fakat zıtlaşma enerjisi yaratmamalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün hak ve haklılık konuları, adalet ve yargılar sizin için ön planda olabilir. Yaşama, olaylara ve kişilere abartılı bir siyah-beyaz halinde bakmayın. Yaşam enerjinizin yükseldiği bir gün.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili toparlanma ve şifa çalışabilir. Sağlığınız için hastane ziyaretleri yapabilirsiniz. Yasal konular, adli meseleler, yaptırımlar ve cezalar gündeme gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün enerji alanınıza göre deneyimler çekebilirsiniz. Duygularınız daha sık değişebilir. Küçük veya anlık olaylarla hızlı gel gitler yaşayabilirsiniz. Beklenti ve isteklerinizde abartılara gidebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugünlerde ilişkilerinizde dengeyi korumaya özen göstermeye çalışın. İlişkilerde ani gündemler, yenilikler ortaya çıkabilir. Yöneticilerinizden destek görebilirsiniz. Yardım istemekten, yardım almaktan çekinmeyin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızın gerektirdiği sorumluluklar ön planda olabilir. Tembellik, keyfi veya bildiği gibi hareket etme isteğiniz artacak. Kibir ve inatçılıktan kaçının.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün aklınıza koyduğunuz, bir süredir çabaladığınız işlerinizde ve isteklerinizde olumlu sonuçlar ve ilerlemeler elde edebilirsiniz. Kardeşlerle, iş arkadaşlarıyla ilişkiler ön planda olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46