Tiyatrokare Mayıs 2024 Programı

Tiyatrokare Mayıs 2024 Programı

Tiyatrokare’nin efsane oyunları ‘Şen Makas’ ‘Ahududu’, ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’, ‘Veda’ Mayıs ayında da seyircisiyle buluşacak…

AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR

 ‘AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR’ MAYIS AYINDA BU KEZ KARADENİZ’E GELİYOR… DAHA SONRA MERSİN ADANA İSKENDERUN KAYSERİ… TAM TUR TÜRKİYE YAPIYOR!

TİYATROKARE’NİN KAPALI GİŞE OYUNLARINDAN BABAANNE VE TORUNUNUN DUYGUSAL BİR O KADAR DA EĞLENCELİ HİKAYESİ ‘AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR’ MAYIS AYI PROGRAMI

2 Mayıs Perşembe 20:30 İstanbul MALL OF MOİ Sahnesi

4 Mayıs Cumartesi 20:00 Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Merkezi

5 Mayıs Pazar 20:00 Rize İsmail Kahraman Kültür Merkz.

6 Mayıs Pazartesi 20:00  Artvin Nihat Gökyiğit Kültür Merkz.

7 Mayıs Salı 20:00 Trabzon KTÜ Kültür Merkz.

8 Mayıs Çarşamba 20:00 Samsun Bel. Sanat Merkz.

9 Mayıs Perşembe 20:00 Ordu Devlet Tiyatrosu

22 Mayıs Çarşamba 20:00 Gaziantep Üniv. AKM

23 Mayıs Perşembe 20:00 İskenderun Bel. Kült. Sarayı

24 Mayıs Cuma 20:00 Mersin Mezitli Kült. Merkz.

25 Mayıs Ctesi Adana 01 Burda PGM

27 Mayıs Pazartesi 20:30 İstanbul Trump Kült. Merkz.

30 Mayıs Perşembe 20:00 Ankara M.E.B. Şura

31 Mayıs Cuma 20:00 Kayseri Gültepe Kült. Merkz.

İspanyol yazar-şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ duygusal komedinin çevirisi ve oyunun yönetmenliğini Nedim Saban üstleniyor. 11 yıl sonra bu oyunla tiyatroya dönen Nevra Serezli, oyunda  yüreği torun özlemiyle  dolu büyükanne rolünü üstleniyor.  Kadroda Nevra Serezli, Aziz Savran, Meral Asiltürk, Önder Atakanlı, Emre Ozan, Meltem Özlevent, Beyza Vural önemli isimler yer alıyor.

‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ : Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin tek varlığı torunlarıdır. Ancak, geleneklerine bağlı olan dede, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını kopartır. Yıllar geçtikten sonra, büyükanne, sağlık sorunları nedeniyle yaşamdan ayrılmadan önce torununu son kez görmek isteğine kapılır. Ancak dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için  bir dilek tut derneğine eşinin bu isteğinin yerine getirilmesi için torun rolü oynayacak birileri bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır.

*** USTALARIN USTASI NEVRA SEREZLİ “Bu yıl 41’incisi düzenlenen Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) İsmail Dümbüllü Ödülü’ne tiyatro sanatçısı Nevra Serezli değer görüldü”.

VEDA

GENÇ VE GÜZEL OYUNCU LEYLA FERAY VEDA OYUNU İLE “YEKÜV Vakfı’nın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle 27 yıldır Türk tiyatrosunun efsane ismi Vasfi Rıza Zobu anısına verilen “YILIN EN BAŞARILI GENÇ TİYATRO OYUNCUSU ÖDÜLÜ”nün sahibi oldu. 

 OYUNCULARINA ÖDÜL GETİREN ‘VEDA’ OYUNUNUN MAYIS AYI PROGRAMI ŞÖYLE:

1 Mayıs Çarşamba  20.30  Mall Of Moi Sahne

11 Mayıs Cumartesi 20:30 F.M.V Işık Okulları M. Bende Nişantaşı

12 Mayıs Pazar 15:00 / 18:30 F.M.V Işık Okulları M. Bende Nişantaşı

Ünlü yazar Ayşe Kulin’in son Osmanlı nazırı olan dedesinin hayat hikayesini konu alan ‘Veda’nın oyuncu kadrosunda Nevra Serezli, Leyla Feray, Aziz Savran, Fatih Gülnar, Meral Asiltürk, Zeynep Sevi Yılmaz, Alişan Özkan, Gizemnur Topaloğlu, Gizem Çayhanoğlu yer alıyor. Nevra Serezli’nin dans performansının çok konuşulduğu ‘Veda’ Nisan ayında da İstanbul’da seyircisiyle bir araya gelecek.

AHUDUDU

 BAŞARIYLA KOTARILMIŞ BİR OYUN METNİ OLAN ‘AHUDUDU’ SAHNEYE USTALIKLA ADAPTE EDİLMİŞ. YAŞLI KIZLAR SUNA KESKİN VE MELEK BAYKAL İLE ÇILGIN YEĞEN NEDİM SABAN MÜTHİŞ BİR SAHNE PERFORMANSIYLA 8 SEZONDUR KOMEDİ OYUNCULUĞU DERSİ VERİYOR.

TİYATROKARE’NİN SEVİLEN OYUNU ‘AHUDUDU’ OYUNUNUN MAYIS AYI PROGRAMI

3 Mayıs Cuma 20.30 Maltepe Türkan Saylan Kardelen2

4 Mayıs cumartesi 20.30 F.M.V Işık Okulları M. Bende Nişantaşı

15 Mayıs Çarşamba 20.30 Bursa BAOB Kültür Merkezi

26 Mayıs Pazar 19:00 İzmir Suat Taşer Salonu

27 Mayıs Pazartesi 20.30 İzmir Konak A.K.M.

28 Mayıs Salı 20.30 Kütahya Bel. Hezar Dinari Kültür Merkezi

29 Mayıs Çarşamba 20:00 Ankara M.E.B. Şura

Tiyatrokare çatısı altında 8 sezondur kapalı gişe oynayan ‘Ahududu’ oyununda usta isimler  Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Bülent Seyran, Cem Güler, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Müge Kement, Murat Turhan rol alıyor.

Ahududu’nun konusu şöyle: Oyun kahramanları olan iki yaşlı kadın  bir konakta, yeğenleriyle birlikte  münzevi bir hayat yaşamakta ve konağın tek kişilik bir küçük odasını günlük olarak  kiralamaktadırlar. Ancak, kendilerinin yaşamış olduğu mutsuzluğun bir izdüşümü olarak değerlendirdikleri  ve acıdıkları yalnız insanları, daha güzel bir hayata kavuşturmak için kimyasal bir formül bulduklarına inanırlar. Zehir kattıkları Ahududu likörünü içen  kişiler acısız bir biçimde öbür dünyayı boylamaktadırlar.

ŞEN MAKAS

GUINESS REKORLAR KİTABI’NA GEÇEN, İNTERAKTİF KOMEDİ OYUNU ‘ŞEN MAKAS’ NEDİM SABAN YÖNETİMİNDE YENİDEN TİYATROSEVERLERLE BULUŞUYOR.

1997 YILINDA İLK KEZ TİYATROKARE’DE BÜYÜK BAŞARIYLA SAHNELENEN İNTERAKTİF OYUNU ‘ŞEN MAKAS’ IN MAYIS AYI PROGRAMI

Melek Baykal’ın şen bir dulu oynadığı Şen Makas’ta kuaför salonuna sızan bir katilin hikayesi anlatılıyor.

Amerikan Tiyatro Tarihi’nde en uzun süreli oynanan, Guiness Rekorlar Kitabı’na giren ve dünyada Charlie Chaplin Komedi Ödülü’nü alan tek oyun olan ‘Şen Makas’ seyircinin interaktif katılımıyla gerçekleşiyor.

Oyunda bir cinayet işleniyor, ve cinayet seyircinin katılımıyla ve sosyal medya yardımıyla çözülmeye çalışılıyor. Oyun, izleyicilerin seçimi doğrultusunda her gece farklı bir son ile bitiyor. Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Oyuncular Melek Baykal,   Fatih Gülnar , Özgür Yetkinoğlu ,Cem Güler,Müge Kement ve Jess Molho

‘ŞEN MAKAS’IN MAYIS AYI PROGRAMI…

5 Mayıs Pazar 15:00 / 18:30 F.M.V Işık Okulları M. Bende Nişantaşı

6 Mayıs Pazartesi 20:00 Trump Kültür Merkezi.

7 Mayıs Salı 20.30 Mall Of Moi Sahne

21 Mayıs Salı 20:30 Beylikdüzü Kültür Merkezi

31 Mayıs Cuma 20:30 İstanbul Mall Of MOİ Sahne

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM