Kemâl Başar, Üstün Akmen Ödülleri Jürisini,

Kemâl Başar, Üstün Akmen Ödülleri Jürisini,

Üstün Akmen İsminin Saygınlığını Korumaya Davet Etti

Tiyatro Keyfi’nin kurucusu ve sanat yönetmeni Kemâl Başar, Üstün Akmen ödülleri jürisini, Üstün Akmen isminin saygınlığını korumaya davet etti. Başarın dergimize yaptığı açıklama şöyle:

Üstün Akmen Ödülleri’nde Özel Ödül almışım, teşekkür ederim; ama gerekçesini öğrenmem gerekir. Gerekçe her işte mutlaka olması gereken emek, çaba falansa, bu yaş ve tecrübede her ödülü kabul edemiyorum. Nitelikle ilgiliyse, o zaman mutlu oluyorum. 

Eğer tiyatrodan anlıyorsam, yaş ortalaması 24 olan 3 oyuncusunun harikalar yarattığı ve sezona bu açıdan damga vuran Söz Veriyorum’un oyuncularının bu oldukça kalabalık ve hepsine kalpten başarı dilediğim gençlerle dolu aday listesi içinde yer almamasının başka düşükçe gerekçelerinin olması gerekir. 

Üstün Akmen birlikte uzun zaman geçirdiğim, çok şey paylaştığım dostumdur, adı benim için çok kıymetlidir. Onun için sahip çıkmak hakkımdır. Ben sinsilik, hile, dolap bilmem, işte böyle pattadanak… 

Çok işim var, zamanım değerli, o yüzden hızlıca halledip geçiveririm. Hala tanımadınız mı? Kaliteli, tutkulu, mesleğe saygılı, ne yaptığını bilen gençler geleceğimizdir. Ben ödülümü belki de törende 3’e bölüp bu gençlere vereceğim. Bakarız, erenlerin sağı solu belli olmaz. 

Göreceğiz, işte bu sebeplerle bir türlü saygın olamayan ödüllerin jürisinden bu sene adaletsizliğe dayanamayarak yine kimler ayrılacak, kimler sabit kalacak. Sabitler; adaletli olunuz, bilgi ve donanımınızı tiyatroya kullanınız, saygı görünüz. Yoksa ödül töreninde ödül kırmışlığım da var, bilinir. 

Bu ödülü reddetmiyorum. Orada olacağım. Bakalım bu sefer eşit üç parçaya bölebilecek miyim?… 

“Onlar ki toprakta karınca, suda balık Havada kuş kadar çokturlar Korkak, cesur, cahil, hakim ve çocukturlar Kahreden ve yaratan ki onlardır…”

Kemâl Başar
Tiyatro Keyfi Sanat Yönetmeni
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM