Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
GİRESUNSPOR
 • 0
 • 71
 • 11 Nisan 2021 Pazar
 • +
 • -
GİRESUNSPOR
aslolan bizim hilalspor’umuzdur.. sarı-kırmızı renkli, hacı hüseyin mahallemizin takımıdır..
giresunspor, daha sonra, ilk sarı lacivert renklerle, hilalspor’a rakip olarak kurulur..
yıl 1925 falan..
(özür dilerim, dosyalarım ve ajandam yanımda diğil, net tarihleri sunamadım şimdi)
****
kimisi kabul eylemez, eh yani doğal olarak benim de net bi kanıtım yoktur, ama pek aşikardır anlayana;
fener-cimbom rekabeti istanbulla aynı anda giresun’da da başlamıştır..
(ne kanıt bulayım ki, istanbul’da yaşanan her olgu, anında ve ilk önce giresun’a gelir, bunun sayısız örnekleri vardır’dan başka)
****
bugün, giresunspor’umuzun, 1967 yılında, profesyonel liglere kabulünün yıl dönümüdür..
bu da kutlu olsun..
gözlerim dolu dolu.. tüm ailemin emeği vardır bu ikinci çotanak armanın her işinde..
helal ü hoş olsun..
****
(gerçi bazı şeyler biraz da “emdiğin” süt meselesidir..
örnek vereyim, ben sağ olduğum sürece, hiç kimse, bilgi yurdu’muzun yeni versiyonunun kuruluş yıldönümünü kutlayamaz.. izin vermem.. kutlanacak bişey varsa, tarihteki ilk bilgi yurdu’nun özel günleridir.. zaten bizler de onu kutlayacaz herdaim)
(giresunsporumuzun da asıl kutlanması gereken kuruluş tarihi, ilk kurulduğu tarih olmalıdır.. elbet biri çıkar bunu akıl eden)
****
aşağıdaki foto, giresunspor basketbol takımına aittir.. sevgili haydar çalışkan abimin sayfasından yürüttüm.. bu fotoyu anımsıyorum, ilkokul çocuğu olarak ben de o salonda, o şampiyonluk turunda, tribünde idim o gece.. yer; öğretmen okulu spor salonu, debboy mevkii..
ve unutamayacağım bi anı; sevgili ahmet ersöz amcam da giresunspor basın sözcüsü sıfatıyla gelip, bençte oturur idi.. görülmemiş bi detaydı bu o günlerde, kurumsallık adına..
nurlarda uyusun ahmet ersöz nezdinde, tüm eski yöneticiler..
****
sözüm elbette mevcut başkana ve ekibine diğil;
bakmayın bugün bi avuç yerel şerefsizin eline düşmüşlüğüne,
bakmayın bugün fetullah cemaati ve futbol bahis mafyasının oyuncağı olmuşluğuna,
giresunspor tarihsel ve büyük bi kurumdur..
gün gelir, herkes altında kalır..
Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve şort görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Finansal konularınızda hız ve hareket artacak. Yatırım, birikim ve harcamalarla ilgilenebilirsiniz. Borç alma-verme konularında daha çekimser olmakta, akılcı ve gerçekçi planlamalar yapmakta fayda var.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilir, düşüncelerinizin rüyalarınıza yansıdığını daha fazla görebilirsiniz. Gün içinde finansal konularda risk alırken dikkat edin, paranızı ve değerli eşyalarınızı iyi koruyun ve muhafaza edin.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Daha sosyal bir gün geçirebilir, sevdiklerinize bağlanabilirsiniz. Güvendiğiniz insanlarla bir arada olmak sizi daha huzurlu hissettirebilir, belli belirsiz ilişkilerde ise güven arayabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerinizin yönü ve rotası belli olabilir. Davalarınız bir karara veya sonuca bağlanabilir. Uzlaşmacı ve yapıcı olmak size her alanda kazandırabilir. Ortaklı işlerde daha titiz ve detaylı çalışmalar yapın, seçici olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlahi desteği, ilahi adaleti daha fazla düşünebilir, arayabilir ve inançlarınıza sarılabilirsiniz. Spiritüel çalışmalarla ilgilenebilrsiniz. Sezgileriniz size olayların iç yüzünü söyleyebilir. Gizli konular açığa çıkıyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişki ve arkadaşlıkların öne çıkacağı bugün ve yarın, sosyalleşecek ve keyifli ortamlara katılacaksınız. Kutlamalar, davetler, partiler ve sürpriz organizasyonlar gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde iş veya özel hayatınızda dönüm noktası olabilecek bir durum karşınıza gelebilir. Tamam veya devam durumu içine girebilirsiniz. Hırs, tutku, kazanma dürtüsü artıyor. Akıl ve duygular ayrılabilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde dayanıklılık ve sabırla sınanma durumları olabilir. Pes etmeden ilerlediğiniz noktalarda kazanç ve başarıyı elde edebilirsiniz. Bildiğinizi okuyan, fanatik ve inatçı tavrınız bugün daha güçlü çalışabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Olaylara, durumlara somut tarafından bakabilir, gerçekçi ve mantıksal adımlar atabilirsiniz. Düşüncelerinizin, sözlerinizin enerjisinin güçlendiği bir gün. İlahi adalete teşekkür edebileceğiniz bir durum olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM