AKLA GELMEYEN ADAM

AKLA GELMEYEN ADAM

(taş ekmek fırınından köz almıştı güzel dostum.. soğuktan korunma aygıtlarının en inanılmazıdır mangal.. ellerimizi ayaklarımızı uzatıp uzatıp ısınıyorduk.. dükkan önü-mangal başı.. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa senin bi arkadaşın vardı hani gürsel”?
-”kimi diyon oolum”?
-”hani, çok konuşuyo, insanı kitliyodu”?
-”ne biliim la ben, arkadaşlarımın yarıdan çoğu böyle benim”
-”yahu senle de benle de can ciğerdi hani”?
-”hepimiz öyleyiz ulan, kimi soruyon, ip ucu ver”?
***
(dışarısı buz. ellerim, ayaklarım ve bilumum organlarım diğil salt, gözlerim de közde benim.. bildüüm işler diğil.. soruyorum devamlı güzel dostuma.. nedir bunun mantığı, nasıl oluyo bu köz? fındık kabuğu yakılırmış, altında bi hazne varmış, küller oraya dökülürmüş.. peki fırıncıdan nasıl isteniyo bu? hiç bişi anlamıyom. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa gürsel hatırlasana, hani eşi esmerdi”??
-”oolum çoğumuzun eşi esmerdi, ben nasıl anliyim”?
-”yahu devlet memuruydu çocuk”?
-”ula yarımız devlet memuru.. tam olarak kim bu”?
-”hani sarhoşken asla zaptolunmuyordu”?
-”oolum tamamı öyledir benim arkadaşlarımın, başka bi ip ucu hatırlasana”?
***
(çaylar da geldi hadi, tam oldu.. donuyoz haala.. aklıma geldi birden.. anlattım güzel dostuma. bizim evin holünde odun-kabuk sobası vardı, oturma odamızda bi soba daha vardı, neydi acaba kömür sobası mıydı, sonra bi de salonda gaz sobası vardı.. o soba misafirden misafire yakılırdı ve salon kışları soğuk olurdu.. nedense bi de bakır mangal var idi evde.. pek ender yakılırdı, geceleri ekmek kızartırdı annem bana.. ablamla abim bilmez, onlar gurbette olurdu.. bi de balkonda ızgara yapmanın mangalı var idi, hiç denk gelmemişim la, onun közünü annem nasıl ayarlardı bilmiyum.. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa gürsel, hani bu çocuk her dakka bana çok şeyler sunuyordu”?
-”oolum yerli yersiz maydonoz olurmuş her mevzuya işte, en az 10bin kişi tanıyorum böyle”
-”avcı gulübünün de müdavimiydi hem”?
-”yaa avcı kulübüne de giden yüzlerce kişiyiz, kimi anlatmaya çalışıyon tam”?
-”midye çıkarıyo yazları”??
-”en az 500 kişi var, zçdurtma azzna, kimi soruyon ooolum”?
-”arabasına bindik hani”?
-”5000 kişi var bu tanıma uyan”??
***
(kalorifer.. soba.. ufo.. magma tabakası.. hiçbişey şu köz kadar ısıtmıyo.. sırrını soruyorum güzel dostuma.. ve akşam külün üzerini kapatıp gittiğini, fakat sabah geldiğinde közün yeniden yandığını anlatıyo bana güzel dostum.. gardeşim, sen sevdiğinden ayrıldın, bitti mi yani aşkın, üzerini örttün sadece, için için yanmıyon mu dedi güzel dostum.. haaaa anladım sistemi dedim, aşk gibi bişi bu mangal közü olgusu, desene oolum.. o yüzden böyle sanat eseri gibi renkleri.. anladım şimdi.. çıtır çıtır çıtır)
-”saçları dökük hafiften”?
-”hepimiz kelleştik be gardeşim”?
-”abd’de arkadaşı vardı hani”?
-”750 kişi sayarım ahaşimdi abd’de arkadaşı olan”?
-”yahu abisi de var”?
-”20bin kişi”?
-”kaç kez maç izledik beraber hani”?
-”100 bin kişiyiz öyle oolum, başka ip ucu bul”??
***
en son..
amaaaaan gürsel sen de hiç kimseyi hatırlamıyon dedi..
***
bense oturup, külleri eşeledim.. kırmızı kırmızı közler parıldadı.. tablo gibiydi aynen..
sevdiğimin tatlı yüzü gibi..
yani..
artık yoktu..
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM