Elçin Poyrazlar’a ‘Yılın Polisiye Kitabı’ ödülü

Elçin Poyrazlar’a ‘Yılın Polisiye Kitabı’ ödülü

Yazarımız Elçin Poyrazlar’a Dünya Gazetesi ‘Yılın Polisiye Kitabı’ ödülü verildi. Poyrazlar, ödülü direnen kadınlar için aldı

Elçin Poyrazlar'a ‘Yılın Polisiye Kitabı’ ödülü

Dünya Gazetesi’nin Faruk Şüyün yönetiminde 31 yıldır yayımladığı Dünya Kitap Dergisi’nin ‘Telif-Çeviri-Yayınevi’, ‘Polisiye’, ‘Gastronomi’ ve ‘İş dünyası’ alanlarında dört ayrı seçici kurul tarafından verdiği ‘2021 Yılın En İyileri Ödülleri’ Taksim Sofitel Hotel’de basın, yayın ve iş dünyasının katıldığı törenle sahiplerini buldu.

Yazarımız Elçin Poyrazlar kaleme aldığı ‘Ecel Çiçekleri’ kitabıyla (Doğan Kitap)‘Yılın Polisiye Kitabı’ ödülünü Pen Başkanı yazarımız Zeynep Oral’ın elinden aldı. Oral ödülü, ”Harika bir yazar ve harika bir gazeteci olduğunu bildiğim Elçin’e vermekten gurur duyuyor, polisiye olayların sadece kitaplarda kalmasını, ülkemizi terk etmesini diliyorum” diyerek sundu. Dünya Kitap ve seçici kurula teşekkür eden Elçin Poyrazlar, “Ben önce gazeteciyim. Buradan gazetecilikte yolumu açan Didem Eryar Ünlü can dostuma teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’de inanılmaz bir kadın gücü, kadın hareketi var. Ben kadına şiddeti ele alan bu polisiyeyi o kadınlara ithaf etmek istiyorum. Sonunda onlar düze çıkacak” diyerek ödülünü direnen kadınlar için aldı.

Elçin Poyrazlar ödülünü Pen Başkanı yazarımız Zeynep Oral’ın elinden aldı

‘Yılın Telif Kitabı’ ödülü ise, Seray Şahiner’e ‘Ülker Abla’ kitabıyla (Everest Yay.) verildi. Yurtdışında aldığı eğitim nedeniyle törene mesajla katılan Şahinler, ödülünü Ülker Abla nezdinde işaret etmek istediği, yeni bir sayfa açmayı başaran tüm kadınlar için aldı.

Törende Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin Arapçadan çevirdiği Adania Shibli’in ‘Küçük Bir Ayrıntı’ kitabıyla (Can Yay.) ‘Yılın Çeviri Kitabı’; Kronik Kitap ise, ‘Yılın Yayınevi’ ödüllerini aldılar.

Ödül alan ve verenler toplu fotoğrafta bir araya geldi

TOPRAKTAN SOFRAYA SAKARYA MUTFAĞI

Kübra Sultan Yüzüncüyıl, Aynülhayat Uybadin, Arif Bilgin ve Suavi Aydın ‘Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı/Bir Yemek Antropolojisi’ kitabıyla (Yapı Kredi Yay.) ‘Yılın Gastronomi Kitabı’; Ebru Baybara Demir ‘Gastronomi Kültürü Emek’, Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları ‘Yılın Kurumsal Yayınevi’ ödüllerini aldılar. Nezih Demirkent’in teşvikiyle başladığı tarım sektörü haberciliğini 36 yıldır Dünya gazetesinde sürdüren Ali Ekber Yıldırım’a ise, ‘Jüri Özel Ödülü’ sunuldu.

Yılın İş Dünyası ‘Marka Kitabı’ ödülünü ‘1871-2021 Kuru Kahveci Mehmet Efendi Mahdumları’nın 150 Yılı’, ‘Anı Kitabı Ödülü’nü Ayşen Zamanpur ‘Bir Markanın Direniş Öyküsü, Diren Keçi’ kitabı (Doğan Kitap) ve ‘Uluslararası Kitap Ödülü’nü Mariana Mazzucato ‘Girişimci Devlet’ kitabı(Koç Üniversitesi Yay.) ile aldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM