Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
YAZILAMAYANLAR!!!
 • 0
 • 60
 • 10 Mayıs 2021 Pazartesi
 • +
 • -
YAZILAMAYANLAR!!!
spor yazısı gibi görünecektir, ama alakası yok.. hanımefendi okurlarım lütfen özellikle okuyunuz.. erkek egemen topluma ait dangalaklıklar en çok sizin geleceğinizi ilgilendirir çünkü..
artı, spor yazısı da olsa, lütfen o kadarcık hakkım olsun, çünkü bu kentin ulusal basında köşe sahibi yegane spor yazarıyım, napiyim yahu?
****
* giresunspor’umuz şampiyon oldu.. elbette çok sevindim.. ama futbolun gücünden çok başka şeylerden söz etmek gerek.. nedir bu? canikli faktörü.. dolayısıyla cemaat faktörü.. bunlar, günümüzü kurtarır, ama yurdun geleceği için çok tehlikelidir, çok..
son 2 maçımızda ne akhisarspor, ne tuzlaspor top oynadı arkadaşlar.. kulakları çekilmişti, bizden puan alırsanız ağızlarınıza mçarız denilmişti.. bunu dese dese kim diyebilir, canikli’den başka? kim ipler başka giresunluyu? hepimiz yalova kaymakamı olduk bu ülkede, hepimiz, tüm giresun çocukları..
ve elbette başka hesaplar, başka sektörlerde başka paylaşımlar da vardır, onu bilemeyiz..
duyar gibiyim, elin siyasetçileri neler neler yapıyo, bırak da bizimkiler de bi kerecik bi halta yarasın..
eh yani, haklısınız..
****
eski belediye başkanımız, sevgili dostum kerim aksu’nun paylaşımı pekbi manidardı dün gece.. bi bakınız derim..
sadece 2 sponsorumuzun yer aldığı bi ekran görüntüsü paylaşmış (gzt ve bahçeşehir koleji) ve emeği geçenleri kutlamıştı..
anlayana..
****
kulüp başkanı hakan karaahmet kardeşimi severim.. beni sevdiğini de bilirim.. o’nun giresun’da canikli’nin sağ kolu olmadığı, pis işlere asla bulaşmadığı şeklinde bi yalan uyduruyom şu anda müsadenizle..
ve derhal kendim de inanıp konuyu kapatıyorum..
****
* Beşiktaş’ımıza geçeceğim..
bu yıl, tarihteki en kötü fener ve cimbom’u yakaladık.. bikez daha yazayım, bu iki takımdaki hiçbi oyuncuyu, başkan olsam sokakbaşıspor’a almam, o denli boktan herifler tamamı.. biz ise tarihimizdeki gelmiş geçmiş en kötü kadroya sahiptik yola çıkarken..
sadece sergen faktörü eklendi bunlara.. iyi oldu galiba, karar veremedim henüz..
açık konuşayım, biz, sergen’e taparız tribüncek.. takım isterse küme düşsün, yeter ki başımızda sergen olsun deriz.. ama o’nda da ”bitirici vuruş” eksikliği görüldü.. bitmiş ligi tam 3 kez bitiremedi..
şenol güneş kadar olmasa da, 3 maçta akıl tutulması yaşayıp, bizleri ekran başında delirtti.. (yahu, 85 yaşındaki anam tanıktır, fener maçında göz göre göre yedirdi golü sergen.. anam bile, sergen’in yapamadıkları, benim yapppp yoksa gol yiyecezzz diye yalvardıklarımı görüp, bi konuda ilk defa beni haklı buldu)
ve geldi geçen akşam cimbom’a yenildi sergen.. adamlar oynadı ve kazandı, biz seyrettik daha doğrusu..
ama ligin geneli bunu hak etmedi.. yukarda bi Allah olduğuna, ilahi adalet diye bişi olduğuna inanıyorum.. Beşiktaş’ımız şampiyon olacaktır, bacak kadar çocuklardan oluşan yedekler kulübesiyle..
****
son olarak.. bi üzüntüm, bi sevincim..
üzülüyom, fenerli cimbomlu dostların; ”Beşiktaş kollanıyo” anlamındaki sözlerine.. yahu Allahınız aşkına, böyle bişi olabilir mi? öyle bişi yaşarsam ölmeden, vallahi kurban kesecem, söz!! bizim lobimiz yok, bizi koruyacak bi güç yok, yapmayın etmeyin.. maçtaki 3 tane hakem hatasına bakıp konuşuyonuz, aynı hataların size 33 tane yapıldığına bakmadan..
ve sevinçliyim.. terzi hüseyin’i bilir misiniz? giresunspor sevdalısı gariban bi abimizdir.. hem amigo, hem yeşil beyazlı ürünler üreten bi terzi, hem bunların seyyar satıcısı..
kimsesiz kalmış bi giresunspor’a başkan adayı bile olmuştu vaktiyle.. ki 1000 tane oyum olsa veririm şu gün bile..
gece kaçtım evden.. polis her yeri kesmişti, yalnızca edebiyat tutkunlarının bildiği ara sokakları dolaşıp şampiyonluk turu attım bi nevi..
baktım hüseyin de gezinip duruyo aynı yerlerde.. gözleri buğulu.. elinde bayrak.. kafasında şapka.. tanır mı beni bilmem.. kucaklaştık..
-”en çok senin hakkındır hüseyin” dedim..
bi süre sarmaş dolaş ağlaştık sevinçten..
iki gariban..
o kadar..
(bu yazıyı okuyup da hakkımda ”giresun’un sait faik’i” falan yazmayın, valla kızarım.. şehir şizofren doldu zaten, bunaldım-daraldım-şaşkınım iyice bu dallamalar yüzünden)
(ben giresun’un gürsel apo ekmekçi’siyim kardeşlerim, başka markaya ihtiyacım yok)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne etkileyici rüyalarla başlayabilir ve çoğunlukla bilinçaltı rüyaları görebilirsiniz. Ev içinde tadilatlar, düzen ve tertip ön planda olabilir. Ailenizle evinizde bir araya gelebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün yaşamın ve koşullarınızın getirdiği zorunluluklar ve sorumluluklar zaman zaman sizi kısıtlanmış hissettirebilir. Dış görüntünüzle ilgilenebilir ve değişiklik yapma arzusu duyabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha esnek olmalı ve kritik kararlardan, önemli konuşmalardan kaçınmalısınız. Gece saatlerinde duygularınızda netleşebilirsiniz. Dağınık bir gün olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilirsiniz. Gün içinde yapılacak işler ve sorumluluklar vaktinizi alabilir. Sorun çözme, şartları iyileştirme odaklı olabilir ve daha çok hayal kurabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilişkilerinizde zıtlaşma ve gerilimi yaratmamak adına şartları zorlamaktan kaçınmalı ve daha esnek davranmalısınız. Sosyal medyada araştırmacı ve meraklı olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün aile içi ilişkilerde zıtlaşma ve fikir ayrılıklarını büyütmemeye özen gösterin. Anlık durumlar, basit meselelerin sorun haline gelmesine neden olabilir. Ev içindeki düzen ve temizlikle ilgilenerek gün içindeki negatif olasılıkları eleyebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün dağınıklık ve düzensizlik hakim olabilir. Bazı yolculuklar aksayabilir. Manipülatif konuşmalar artabilir, yanıltma veya yanılma durumuna dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün enerjinizi düşüren alışkanlıklardan ve zaaflardan uzak durmaya çalışmalı, iradenizi çalıştırmalı ve zayıf yönlenirinizi güçlendirmeye çalışmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün keyfi hareket etme isteği, dinlenme ihtiyacı ön planda olabilir. Sağlıkla ilgili kısa süreli hassasiyetler olabilir fakat akşam saatleriyle toparlanıyorsunuz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM