Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
YAZILAMAYANLAR!!!
 • 0
 • 189
 • 10 Mayıs 2021 Pazartesi
 • +
 • -
YAZILAMAYANLAR!!!
spor yazısı gibi görünecektir, ama alakası yok.. hanımefendi okurlarım lütfen özellikle okuyunuz.. erkek egemen topluma ait dangalaklıklar en çok sizin geleceğinizi ilgilendirir çünkü..
artı, spor yazısı da olsa, lütfen o kadarcık hakkım olsun, çünkü bu kentin ulusal basında köşe sahibi yegane spor yazarıyım, napiyim yahu?
****
* giresunspor’umuz şampiyon oldu.. elbette çok sevindim.. ama futbolun gücünden çok başka şeylerden söz etmek gerek.. nedir bu? canikli faktörü.. dolayısıyla cemaat faktörü.. bunlar, günümüzü kurtarır, ama yurdun geleceği için çok tehlikelidir, çok..
son 2 maçımızda ne akhisarspor, ne tuzlaspor top oynadı arkadaşlar.. kulakları çekilmişti, bizden puan alırsanız ağızlarınıza mçarız denilmişti.. bunu dese dese kim diyebilir, canikli’den başka? kim ipler başka giresunluyu? hepimiz yalova kaymakamı olduk bu ülkede, hepimiz, tüm giresun çocukları..
ve elbette başka hesaplar, başka sektörlerde başka paylaşımlar da vardır, onu bilemeyiz..
duyar gibiyim, elin siyasetçileri neler neler yapıyo, bırak da bizimkiler de bi kerecik bi halta yarasın..
eh yani, haklısınız..
****
eski belediye başkanımız, sevgili dostum kerim aksu’nun paylaşımı pekbi manidardı dün gece.. bi bakınız derim..
sadece 2 sponsorumuzun yer aldığı bi ekran görüntüsü paylaşmış (gzt ve bahçeşehir koleji) ve emeği geçenleri kutlamıştı..
anlayana..
****
kulüp başkanı hakan karaahmet kardeşimi severim.. beni sevdiğini de bilirim.. o’nun giresun’da canikli’nin sağ kolu olmadığı, pis işlere asla bulaşmadığı şeklinde bi yalan uyduruyom şu anda müsadenizle..
ve derhal kendim de inanıp konuyu kapatıyorum..
****
* Beşiktaş’ımıza geçeceğim..
bu yıl, tarihteki en kötü fener ve cimbom’u yakaladık.. bikez daha yazayım, bu iki takımdaki hiçbi oyuncuyu, başkan olsam sokakbaşıspor’a almam, o denli boktan herifler tamamı.. biz ise tarihimizdeki gelmiş geçmiş en kötü kadroya sahiptik yola çıkarken..
sadece sergen faktörü eklendi bunlara.. iyi oldu galiba, karar veremedim henüz..
açık konuşayım, biz, sergen’e taparız tribüncek.. takım isterse küme düşsün, yeter ki başımızda sergen olsun deriz.. ama o’nda da ”bitirici vuruş” eksikliği görüldü.. bitmiş ligi tam 3 kez bitiremedi..
şenol güneş kadar olmasa da, 3 maçta akıl tutulması yaşayıp, bizleri ekran başında delirtti.. (yahu, 85 yaşındaki anam tanıktır, fener maçında göz göre göre yedirdi golü sergen.. anam bile, sergen’in yapamadıkları, benim yapppp yoksa gol yiyecezzz diye yalvardıklarımı görüp, bi konuda ilk defa beni haklı buldu)
ve geldi geçen akşam cimbom’a yenildi sergen.. adamlar oynadı ve kazandı, biz seyrettik daha doğrusu..
ama ligin geneli bunu hak etmedi.. yukarda bi Allah olduğuna, ilahi adalet diye bişi olduğuna inanıyorum.. Beşiktaş’ımız şampiyon olacaktır, bacak kadar çocuklardan oluşan yedekler kulübesiyle..
****
son olarak.. bi üzüntüm, bi sevincim..
üzülüyom, fenerli cimbomlu dostların; ”Beşiktaş kollanıyo” anlamındaki sözlerine.. yahu Allahınız aşkına, böyle bişi olabilir mi? öyle bişi yaşarsam ölmeden, vallahi kurban kesecem, söz!! bizim lobimiz yok, bizi koruyacak bi güç yok, yapmayın etmeyin.. maçtaki 3 tane hakem hatasına bakıp konuşuyonuz, aynı hataların size 33 tane yapıldığına bakmadan..
ve sevinçliyim.. terzi hüseyin’i bilir misiniz? giresunspor sevdalısı gariban bi abimizdir.. hem amigo, hem yeşil beyazlı ürünler üreten bi terzi, hem bunların seyyar satıcısı..
kimsesiz kalmış bi giresunspor’a başkan adayı bile olmuştu vaktiyle.. ki 1000 tane oyum olsa veririm şu gün bile..
gece kaçtım evden.. polis her yeri kesmişti, yalnızca edebiyat tutkunlarının bildiği ara sokakları dolaşıp şampiyonluk turu attım bi nevi..
baktım hüseyin de gezinip duruyo aynı yerlerde.. gözleri buğulu.. elinde bayrak.. kafasında şapka.. tanır mı beni bilmem.. kucaklaştık..
-”en çok senin hakkındır hüseyin” dedim..
bi süre sarmaş dolaş ağlaştık sevinçten..
iki gariban..
o kadar..
(bu yazıyı okuyup da hakkımda ”giresun’un sait faik’i” falan yazmayın, valla kızarım.. şehir şizofren doldu zaten, bunaldım-daraldım-şaşkınım iyice bu dallamalar yüzünden)
(ben giresun’un gürsel apo ekmekçi’siyim kardeşlerim, başka markaya ihtiyacım yok)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM