Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz

Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz

Haberde çoğu kez gözyaşı döküyorum!

Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz sokakta vatandaşların sorunlarına mikrofon uzatıyor, yaşadıklarını bu cümleyle anlatıyor.

Yüksel ŞENGÜL

Haberde çoğu kez gözyaşı döküyorum!

Sokaktaki vatandaşın derdini dinleyerek Fox ekranına yansıtan son yılların en başarılı televizyon habercisi Nazlı Yerebasmaz, mesleğe nasıl başladığını, onu en çok etkileyen olayları ve şu anda ülkenin genel durumunu SÖZCÜ Haftasonu’na anlattı. İşte evli ve iki çocuk annesi Yerebasmaz’ın yaptığı özel açıklamaları…

– Elinde mikrofon vatandaşların arasında bulunmak nasıl bir duygu?

Sokakta olmak işimin parçası. Elinizde mikrofon olduğu zaman bakışlar size kayıyor. Merak duygusu… İnsanlarla iletişim halinde olmak keyifli ve besleyici. Birilerine faydalı olabilme duygusu, ruhu tatmin eden en üst duygulardan.

Yerebasmaz, eşi Yusuf ve çocukları Narin ve Karan’la.

– Sizinle paylaşılan hep dert, sıkıntı, acı. Bunlar psikolojinizi etkilemiyor mu?

İçinde bulunduğumuz dönemde ekrana taşınan haberler acı, keder, pisi pisine ölümler, hak arama mücadeleleri, şiddet ve ekonomik sıkıntılar oluyor. Etkilenmemek mümkün değil. Elbette üzülüyorum, haberimi yazarken çoğu kez gözyaşı döküyorum. Sanırım profesyonellik gereği yıllar içinde bir bağışıklık sistemi geliştiriyor insan.

– Kaç ödülünüz var?

En büyük ödülüm Sedat Simavi Ödülü ve Gazetecilik Başarı Ödülü.

– Ne olmak istiyordunuz?

Muhabirlik hayali kuran bir çocuk değildim. Aklımda olan moda tasarımcılığıydı.

İhtiyacımız olan sağlık ve sevgi!

– Yaşadıklarınızı kitapta toplayacak mısınız?

Bir günlük tutma alışkanlığım olsaydı belki evet ama şu an için böyle bir proje üstüne düşünmedim hiç.

– Eşinizin, annenizin endişeleri oluyor mu?

Oluyor. Ne zaman nerede olacağımız belli olmuyor ki… Annem gittiğim haberleri sonradan görür, diyeceğini sonradan der. Eşim işime çok saygı duyuyor. Eğer bir mesleki başarıdan söz edilirse, bu başarının yarısı onundur. Küçük bir kırmızı bavulum var. O her daim hazırdır.

– Çocuklarınıza zaman ayırabiliyor musunuz?

Doğrusu hem Narin’den hem Karan’dan çok zaman çaldım. Ama birlikte olduğumuz her vakti sonuna kadar onları dinleyerek, konuşarak, oynayarak geçirmeye özen gösteriyorum. Ne yaptığımı, neden evde olmadığımı, nasıl bir işim olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bunun vicdan rahatsızlığını ileride yaşar mıyım diye korkmuyorum desem yalan olur.

– Gelecekle ilgili hedefleriniz neler?

Sokakta haber hazırlamaktan daha fazla heyecanlandırmaz ama ana haber sunuculuğu hem kendime hem çocuklarıma daha fazla zaman ayırma fırsatı yaratır. Ama sonuçta biz kocaman bir ekip; farklı unvanlar altında ama ortak amaçla, halkın haber alma hakkını yerine getirmek için çalışıyoruz. Ben hep ufkumu açacak, yaptığı işi seven ve özveriyle yapan bir ekiple çalışmayı, önce kendi içimize sinen işler yapmayı arzularım. Umarım hayat ne getirirse getirsin, doğrudan şaşmadan yolumuzda ilerleriz.

– Halkımıza vereceğiniz mesajlar ne olabilir?

Mesaj demeyelim de herkese sağlık ve sevgi dilerim, en çok ihtiyacımız olan şeyler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sürekli oraya buraya koşmak, sanki çok iş yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir ama değil mi? Bugünün dolunayı sizi, belki de çok fazla şey yapıp yapmadığınızı sormaya başladığınız bir noktaya getirecek. Evet öylesin!

BOĞA BURCU YORUMU

Grafiğinizin para alanındaki kozmik aktivite sizi endişelendiriyor olabilir, ancak finans konusundaki endişeleriniz gerçek mi yoksa hayal mi? Büyük olasılıkla ikincisidir, bu yüzden sahip olmadığınız şeyler için endişelenmeyi bırakın ve daha fazlasını elde etmenin yollarını arayın.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Mutlu olmadığınız bir şey var ve bir süredir aynı şekilde hissediyorsunuz. İnisiyatif almadığınız sürece hiçbir şey değişmeyecek. Bunu, bu konuda olumlu bir şey yaptığın gün yap.

ASLAN BURCU YORUMU

Olayları kontrol etmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını henüz anlamadıysanız, günün sonunda anlayacaksınız. Bazen bir Aslan bile arkasına yaslanmalı ve hayatın elinden gelenin en iyisini yapmasına izin vermelidir. En kötüsü, korktuğun kadar kötü olmayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün hem evde hem de işte son zamanlarda biraz daha az düşüncesiz olmayı dilemenizi sağlayacak bir şey olacak. Başak temkinli bir işarettir, bu yüzden gelecekte harekete geçmeden önce düşünmek için zaman ayıracağınıza dair kendinize söz verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Bu, yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil, özellikle de bu şey büyük miktarda para gerektiriyorsa. Bu paranın bir kısmı başkalarına aitse, elde edilecek karlar olduğu konusundaki iyimserliğinizi paylaşmadıklarını görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir kez daha çok fazla insan için çok fazla şey yapıyorsunuz ve aklı başında kalmak istiyorsanız faaliyetlerinizi azaltmanız gerekiyor. Sizden çok şey bekleyenler, bundan sonra tek başlarına gitmeleri gerektiğini bilsinler ve bunu kastetsinler!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Haftalarca, belki aylarca ertelediğiniz bir karardan artık kaçınılamaz. Ailenizle ve ev hayatınızla ilgili bir sorun, ancak yeni, herkesi memnun etmeye çalışmayan bir yaklaşım benimserseniz çözülecektir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM