Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz

Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz

Haberde çoğu kez gözyaşı döküyorum!

Fox Haber’in başarılı muhabiri Nazlı Yerebasmaz sokakta vatandaşların sorunlarına mikrofon uzatıyor, yaşadıklarını bu cümleyle anlatıyor.

Yüksel ŞENGÜL

Haberde çoğu kez gözyaşı döküyorum!

Sokaktaki vatandaşın derdini dinleyerek Fox ekranına yansıtan son yılların en başarılı televizyon habercisi Nazlı Yerebasmaz, mesleğe nasıl başladığını, onu en çok etkileyen olayları ve şu anda ülkenin genel durumunu SÖZCÜ Haftasonu’na anlattı. İşte evli ve iki çocuk annesi Yerebasmaz’ın yaptığı özel açıklamaları…

– Elinde mikrofon vatandaşların arasında bulunmak nasıl bir duygu?

Sokakta olmak işimin parçası. Elinizde mikrofon olduğu zaman bakışlar size kayıyor. Merak duygusu… İnsanlarla iletişim halinde olmak keyifli ve besleyici. Birilerine faydalı olabilme duygusu, ruhu tatmin eden en üst duygulardan.

Yerebasmaz, eşi Yusuf ve çocukları Narin ve Karan’la.

– Sizinle paylaşılan hep dert, sıkıntı, acı. Bunlar psikolojinizi etkilemiyor mu?

İçinde bulunduğumuz dönemde ekrana taşınan haberler acı, keder, pisi pisine ölümler, hak arama mücadeleleri, şiddet ve ekonomik sıkıntılar oluyor. Etkilenmemek mümkün değil. Elbette üzülüyorum, haberimi yazarken çoğu kez gözyaşı döküyorum. Sanırım profesyonellik gereği yıllar içinde bir bağışıklık sistemi geliştiriyor insan.

– Kaç ödülünüz var?

En büyük ödülüm Sedat Simavi Ödülü ve Gazetecilik Başarı Ödülü.

– Ne olmak istiyordunuz?

Muhabirlik hayali kuran bir çocuk değildim. Aklımda olan moda tasarımcılığıydı.

İhtiyacımız olan sağlık ve sevgi!

– Yaşadıklarınızı kitapta toplayacak mısınız?

Bir günlük tutma alışkanlığım olsaydı belki evet ama şu an için böyle bir proje üstüne düşünmedim hiç.

– Eşinizin, annenizin endişeleri oluyor mu?

Oluyor. Ne zaman nerede olacağımız belli olmuyor ki… Annem gittiğim haberleri sonradan görür, diyeceğini sonradan der. Eşim işime çok saygı duyuyor. Eğer bir mesleki başarıdan söz edilirse, bu başarının yarısı onundur. Küçük bir kırmızı bavulum var. O her daim hazırdır.

– Çocuklarınıza zaman ayırabiliyor musunuz?

Doğrusu hem Narin’den hem Karan’dan çok zaman çaldım. Ama birlikte olduğumuz her vakti sonuna kadar onları dinleyerek, konuşarak, oynayarak geçirmeye özen gösteriyorum. Ne yaptığımı, neden evde olmadığımı, nasıl bir işim olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bunun vicdan rahatsızlığını ileride yaşar mıyım diye korkmuyorum desem yalan olur.

– Gelecekle ilgili hedefleriniz neler?

Sokakta haber hazırlamaktan daha fazla heyecanlandırmaz ama ana haber sunuculuğu hem kendime hem çocuklarıma daha fazla zaman ayırma fırsatı yaratır. Ama sonuçta biz kocaman bir ekip; farklı unvanlar altında ama ortak amaçla, halkın haber alma hakkını yerine getirmek için çalışıyoruz. Ben hep ufkumu açacak, yaptığı işi seven ve özveriyle yapan bir ekiple çalışmayı, önce kendi içimize sinen işler yapmayı arzularım. Umarım hayat ne getirirse getirsin, doğrudan şaşmadan yolumuzda ilerleriz.

– Halkımıza vereceğiniz mesajlar ne olabilir?

Mesaj demeyelim de herkese sağlık ve sevgi dilerim, en çok ihtiyacımız olan şeyler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bu sizin için eğlenceli bir hafta sonu olacak. Ancak küçük anlaşmazlıklardan kaçınmanız gerekiyor, yoksa olabileceği kadar eğlenceli olmayacak. Bazı olaylar ve bazı insanlar, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamaya değmez. Sadece seni gülümseten şeyi yap.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat içinde ne olursa olsun kişisel algılamamalı ve sinirlenmemelisiniz. Biri senin duygusal düğmelerini zorlamaya çalışıyor. Bu numaralara düşmemelisin. Kendini kötü hissetmene neden olacak şeyler duyabilirsin. Sen o kadar kolay kandırılmazsın.

ASLAN BURCU YORUMU

Birinin sizi farklı şekillerde düşünmeye ikna etmek için tüm çabalarına rağmen, doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bağlı kalmalı ve hayata başka bir açıdan bakmayı reddetmelisiniz. Aslan, Zodyak'ın sabit işaretlerinden biridir, bu nedenle nadiren, hatta hiç değişiklik yapmazsınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Elbette bu hafta sonu ihtiyacı olan birine yardım edin, ancak zamanınızın çoğunu kendi sorunlarıyla uğraşacak zamanınız kalmayacak kadar onların sorunlarına harcamayın. Gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda yardım sağlayın, ancak kendinize de dikkat edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Hayatta zekanızı sergilemekten daha çok zevk aldığınız çok az şey var ve önümüzdeki birkaç gün içinde her şeyi bildiğini sananlara, seninle karşılaştırıldığında yarısını bile bilmediklerini gösterme şansına sahip olacaksın.

YAY BURCU YORUMU

Bu hafta sonu sıra dışı bir şey yapacaksın, seni iyi tanıyanların bile oturup fark etmesini sağlayacak bir şey. O ruh hallerinden birindesin, sadece tekneyi sallamak değil, o kadar sert sallamak istiyorsun ki batsın!

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Mantık elbette önemlidir, ancak çok daha önemli olan, iç sesinizin size ne söylediğidir ve bu hafta sonu, söyledikleri biraz abartılı gelse bile onu dinlemelisiniz. Zihninizi susturun ve bırakın evrenin sizinle ve aracılığıyla konuşmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM