“Annie Müzikali”nin 3. Sezon Prömiyeri Zorlu PSM’de Gerçekleştirilecek

“Annie Müzikali”nin 3. Sezon Prömiyeri Zorlu PSM’de Gerçekleştirilecek

Bugüne kadar Harry Potter Operası ve Jessy Müzikali gibi sanat eserlerinin Türkiye’deki ilk prömiyerlerini başarıyla gerçekleştiren Mozart Akademi, bu kez dünyanın en ünlü çocuk müzikalleri arasında yer alan Annie’nin 3. sezon  prömiyerini Biletinial işbirliği ile  Zorlu PSM’de gerçekleştirecek.

Amerika, İngiltere, Avustralya başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarındaki onlarca ülkede, binlerce kez sahnelenmiş, ödüller almış ve gişelerde olağanüstü başarılara imza atmış Brodway’ın başyapıt niteliğindeki müzikali Annie, ülkemizde ilk kez Mozart Akademi ve Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek özel prömiyer ile  seyirci karşısına çıkacak. Mozart Akademi ve Biletinial işbirliği ile ülkemizde ilk kez sahnelenecek müzikalin oyuncu kadrosunda Devlet Opera/Bale solistleri ve orkestra sanatçılarının yanı sıra çocuk oyuncular yer alıyor.

Dünyada 11 tane Tony Ödülü’ne aday gösterilen Annie; “En İyi Müzikal”, “En İyi Skor” ve “En İyi Kitap” da dâhil olmak üzere bugün adar yedi ödül kazandı. Gösterime girdiği ülkelerde olağanüstü gişe başarılarına imza atan Annie, sadece Amerika’da yılda yaklaşık 900 kez sergileniyor. 

Seyircinin içini ısıtacak 

Mozart Akademi Genel Sanat Yönetmeni İlhan Cinpir, “Annie Müzikali yetimhaneye bırakılmış, anne ve babasını arayan bir çocuğun hikayesi. Konusu ve müzikleri gereği hem çocuklara hem de büyüklere hitap etme başarısı gösteriyor ve bu özelliği ile dünyanın en çok sahnelenen ikinci müzikali olma özelliğini taşıyor. Duygu dolu hikayesi ile insanın içini ısıtan müzikal; izleyenleri günümüz koşuşturmasından alarak yetim bir çocuğun saf ve temiz dünyasına götürüyor.  Annie Müzikali, inanılmaz duyguları aynı anda yaşatacak bir Broadway masalı” dedi. 

1977 yılından bugüne dünyanın onlarca ülkesinde sahnelenen ve Broadway’in en ünlü müzikalleri arasında yer alan Annie’nin kitapları, filmleri ve müzikal gösterimleriyle satış ve izlenme rekorları kırdığını belirten Cinpir, “Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere geniş bir kitleyi etkilemeyi başarmış bir Brodway Müzikali’nin ülkemizde ilk kez tarafımızca sahnelenmesi, bize müthiş bir heyecan veriyor. Bu hayali bizlerle paylaşan çocuklarımızla birlikte Brodway yapımlarının artık ülkemizde de başarıyla sahnelenebildiğini kanıtlamak istiyoruz” dedi. 

İlk gösterim 26 Mayıs’ta Biletinial işbirliği ile Zorlu PSM’de 

Biletinial işbirliği ile 26 Mayıs 2022 tarihinde matine/suare olarak 3. Sezon Türkiye prömiyeri gerçekleşecek müzikal, 4-5 Haziran’da İzmir Bornova Opera Sahnesi’nde, ardından 10-11 Haziran’da Ankara Akün Sahneleri’nde olacak. 

Toplumumuzun kültür sanat hayatını zenginleştirmeyi hedefliyoruz

Biletinial Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Leyla Ünal ise “Türkiye’nin teknoloji odaklı kültür sanat, spor ve eğlence platformu olarak;  kültür ve sanat hayatını zenginleştirecek projelerin içerisinde olmaya devam edeceğiz. Biletinial olarak bunu misyonumuz olarak görüyoruz. Brodway müzikali Annie için Mozart Akademi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bunun bir sonucu” dedi. 

Annie’nin konusu:

Müzikalin baş kahramanı Annie, kendisine derin bir nefret besleyen zalim üvey annesi Bayan Hannigan’ın gazabı altında yaşayan yetim bir çocuktur… Yaşının ötesinde bir dayanıklılıkla ve iyimser doğası gereği yetim olmanın getirdiği tüm zorluklara karşı savaşan Annie’nin milyarder bir işadamıyla tanıştıktan sonra yaşamı değişmeye başlar. Annie’yi evlat edinmeye karar veren işadamı, zamanla bu hayat dolu küçük kızı daha iyi tanıyacak ve kariyerine yaptığı pozitif etkiyi birebir hissetmeye başlayacaktır.

KREATİF KADRO:
Yazan : Thomas Meehan
Müzik : Charles Strouse
Libretto : Martin Charnin
Yönetmen : Ersin Ayhan
Orkestra Şefi : Serdar Yalçın
Koro Şefi : Fatma Cinpir
Koreograf : Murat Ersoyluoğlu
Dekor Tasarım : Tayfun Çebi
Işık Tasarım : Yüksel Aymaz

Genel Sanat Yönetmeni: İlhan Cinpir

Annie :  Duru Hoşver, Eylül Karabulak, Nar Eldeleklioğlı Zeynep Işık Turna
Mr Warbucks :  Altuğ Dilmaç
Miss Hannigan :  Nazlı Alptekin
Grace Farrel :  Eylem Demirhan Duru, Zibelhan Dağdelen
Rooster :  Eren Ekici
Lily :  Melisa Özdemir

Biletinial Hakkında:

 biletinial.com 2011 yılından bu yana biletleme sektöründe hizmet veren bir teknoloji markasıdır. Faaliyete geçtiği tarihten itibaren yeniklikçi uygulamaları devreye alan Biletinial, teknolojik gelişmeler ışığında müşterilerini yeni etkinliklerle buluşturmakta ve eşsiz deneyimler sunmaktadır. Sürekli büyüyen ve gelişen altyapısı ile sinema, tiyatro, konser, spor ve birçok farklı özel etkinlik alanında yüzlerce etkinliğe zahmetsizce erişim olanağı veren Biletinia.com, Türkiye genelinde 75 ilde ve KKTC’de faaliyet göstermektedir. Halen 300’den fazla sinema, 2000’den fazla salon ve 220.000’den fazla koltuk kapasitesiyle  hizmet sunan Biletinial’ın iş ortakları arasında  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birimler (Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü konserleri, Türkiye Voleybol Federasyonu) Türkiye’nin önde gelen sinema grupları, özel tiyatrolar, şehir tiyatroları, spor kulüpleri, performans sahneleri, tema parklar ve eğlence parklarının yanı sıra eğitim, seminer gibi organizasyon gerçekleştiren kurumlar da yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM