“12 Punto TRT Senaryo Günleri”

“12 Punto TRT Senaryo Günleri”

nin finalistleri belli oldu

[Fotoğraf: TRT]

Türk sinemasını nitelikli senaryolarla geliştirecek projelere TRT’nin desteği sürüyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen “12 Punto TRT Senaryo Günleri”nin finalistleri belli oldu. Ustaya Saygı Ortak Yapım Ödülü’ne Semih Kaplanoğlu layık görüldü.

Senaryo projelerine destek sürüyor. TRT’nin düzenlediği “12 Punto Senaryo Günleri”, Türk sinema sektörünü uluslararası arenada zirveye taşıma amacı taşıyor.

Üçüncüsü düzenlenen festivalin finalistleri belli oldu.

Projeleri, alanında uzman bir ekip değerlendirdi.

Bu yıl festivale yüzlerce proje başvurdu. Yalnızca 12 proje finale kaldı.

Yönetmenler arasında genç yeteneklerin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen isimleri de vardı.

12 Punto TRT Senaryo Günleri uzun metrajlı finalist projeler:

1.11 Yıldız, Güneş ve Ay
2.Battal
3.Can Kuşu
4.Gülizar
5.Gün Yüzü
6.Harabe
7.Kurban
8.Obruk
9.Ölüleri Yakma Cemiyeti
10.Rahmet
11.Sus Payı
12.Tereddüt Çizgisi

Finalistler, uluslararası kamuoyu tarafından yakından tanınan, bağımsız bir jürinin önüne çıkacak.

Çekimi tamamlanan filmler TRT 2’den izlenebilecek

4 projeye TRT Ortak Yapım Ödülü, 4 projeye de TRT Ön Alım Ödülü verilecek.

12 Punto Senaryo Günleri’ne kısa film projeleri de bu yıl ikinci kez kabul edildi. 12 kısa filme “TRT 2 Kısa Film Yapım Ödülü” verilecek.

Çekimi tamamlanan filmler TRT 2’de yayınlanacak.

Detaylar trt12punto.com‘da

“Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü” bu yıl da Türk sinemasının usta bir ismine gidecek.

“Bağlılık Fikret” isimli yeni film projesi ile ödüle Semih Kaplanoğlu layık görüldü.

12 Punto TRT Senaryo Günleri ile ilgili tüm detaylara trt12punto.com’dan ulaşılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde planlarınızı birden değiştiren bir durum olabilir. Elinizde olmayan koşullarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İş hayatında ve sorumluluklarda hata ve karışıklıklara dikkat edin.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde sezgileriniz maksimum seviyede olacak. Sürpriz bir haberle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi şaşırtacak bazı kararlar alabilir, bazı kurallarınızı aşmak isteyebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde yüklü maddi planlar gündeme gelebilir. Unuttuğunuz ödeme ve borçlara dikkat edin. Sizi strese sokan bazı durumları boşvererek rahatlayacak ve daha umursamaz davranacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde ilişkilerinizde sahip olduğunuz yanlış algıların farkına varabilirsiniz. Pozitif veya negatif yönlü olarak bazı insanları daha iyi tanıyabilirsiniz. İlişkilerinizde beklenmedik bir durum açılabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde aşk hayatınızda romantizm artabilir ve duygularınızı dile getirme cesaretini gösterebilirsiniz. Geçmişteki partnerden bir işaret görebilirsiniz. Sahne ile ilgili işler gündeme gelebilir.

YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dış görüntünüzle veya sağlığınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Belli belirsiz küçük sağlık sorunları akşama doğru azalabilir ve toparlanabilirsiniz. Merhamet ve anlayış duygunuz artacağı için dargınlıkları giderme yoluna gidebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM