POĞAÇA ÜZERİNE!!!

POĞAÇA ÜZERİNE!!!

süpermarket sektörü tahminler ötesi bi meşakkat içerir.. tüm alt personel doğrudan cennetliktir zaten de, ilaveten özellikle biz yönetici tayfası net olarak ”hamal” sayılabiliriz..
bu sözcüğü yük taşıma anlamında da düşünebilirsiniz, az yardım etmedim, kravatı çıkarıp, gömlek kollarımı sıvayıp kamyon-tır boşaltmaya.. çünkü bu sektör de, fast food misali bi hız gerektirir..
diğer anlamda da sırtında çok yük olur.. sabah 7’de kapıları açacan anahtar sende, alarmı kapatacan şifre sende.. mesai kavramı, haftalık izin kavramı tek kelimeyle ”ayıp” sayılır bu sektörde.. süpermarket müdürü denen adam, hiç izin kullanmamakla övünür hatta..
****
en az bi tane daha yönetici arkadaşın vardır tabi, ama sabah 7’de gelip akşam 6’da çıkmak alt personele özgü bişidir.. müdür mağazaya kazık çakan adama denir.. eve gidene değin gecenin 10’u olur saat..
ve devrisi hafta, güya vardiya gereği biraz geç gelirsin.. normalde 10’da, 11’de gelmen lazımdır, ama 9’da yine işe gelmiş olursun.. bu kez de çıkman sorundur.. gece yarısı evindesindir anca..
şunu diyerek nokta koyayım, ben çiğse’nin bebekliğinden ve minikliğinden hiç bişi anlamadım gima yüzünden..
****
(sonra bizi carrefour satın aldı.. ohh be çağdaş bi yönetim geldi, artık insanca bi mesaiyle çalışacaz dedik.. iyi anımsarım, şubat ayıydı, hepimizi sırayla 20’şer-30’ar gün izne çıkardılar.. çok sevindik la.. çünkü, her yöneticinin en az 150 gün yıllık izin alacağı var idi gima’dan.. bu da ayrı bi övünç konusuydu helbet; kimin daha çok izin alacağı var, hieyyyyyttt???)
(boşa sevindik, çağdaşlıktan diğilmiş meğer, bizlerin izin hakkından doğan parasal alacaklarımız, bilançoya eksi olarak yansırmış, o yüzden verilmiş izinler)
(Allah’ın şubat ayında, Allah’ın ordu ilinde ne halt yiyecem?? 2 gün uyudum, 3 gün giresun’a geldim, çok sıkıldım, 6. gün işimin başındaydım yine.. tek fark, gündelik giysilerimle çalışıyordum, bölge müdürü’nün; ”oolum siz manyak mısınız gimacılar, evinize gitsenize” sitemlerine gülerek)
****
hah işte poğaça alışkanlığım ta o günlerden kalmadır.. sabahın köründe ne yiyecen başka?
pastane reyonundan bi telefon;
-”müdürüm sıcak poğaça çıktı, çayı koyduk, gel hadi”..
(tabi ki o poğaçayı önce gidip kasada ödeyecen, elinde fiş gözükecek, örnek olacan personele)
****
1998 yılından beri, neredeyse ayrıcasız her sabah yediğim 2 adet peynirli poğaçadan ayrı düştüm artık, biliyonuz.. o salt bi besin diğil, anılarım-emeklerim-dostluklarım ve aslan personelim demekti nicedir garip göynümde..
neyleyim, katlanacaz?
ekmek de yasak malum.. kepek ekmeği falan yiyorum mecbur.. dünyadaki en ince kesilmiş dilimlerle.. başımda bekleyen annemin gözetiminde.. giresun erkeğinin gözünde 2 dilim diet ekmeğinin karşılığı;
-”yok canım, ne ikisi, üçtür u!!!” cümlesidir..
kimileyin bu üçkaatçılığı yapıyorum..
****
kibrit kutusu kadar peynir kavramı da enteresandır bakınız.. hayatta sigara içmemişim, bildüüm tek kibrit kutusu bebekliğimden kalmadır; denizcilik bankası’nın vapur bacası biçimli bişisidir, unutulmazdır..
o irilikte yiyom peynirimi..
****
yoğurt falan da yasak.. burada ”yahu Allah’ın nimeti yasak mı olurmuş” formülü uyguladığımı tahmin edersiniz.. meyve de öyle.. az yiyecekmişim.. ”günah ulan” formülü tam da burada geçerlidir, bol bol yiyorum meyvemi..
çay yasak yahu, çay!!! sudan çıkmış balığa döndüm, günde 40 bardak çay içen biri olarak..
yeşil çay diye bişi içmekteyim ki, Allah’ım günah yazmasın ömrümde böyle iğrenç bi sıvı tatmadımdı..
çok şükür tavuk serbest de aç kalmıyorum..
****
örnekleri çoğaltmanın gereği var mıdır? sonuçta, öyle ya da böyle 2 haftada 4 kilo vermişim..
yalnız, diette olup kilo verdiğimden henüz göbeğimin haberi yok..
durun bakalım?
****
her sabah benzer giysilerle tartılıyom ki, şaşmasın ölçüt.. kısa kollu bi beşiktaş forması ve kıçımda bi plaj şortu..
annem buna da; ”ula oolum ahabu kış günü neden uzun kollu formayla uyumuyon” der gibi bakıyo, ki bu da apayrı bi makale konusudur..
(yazmıştım, anımsayınız.. ben beşiktaşlı meşhur bi futbolcuyum güya ve annem bana soğuk maçlarda giymem için hırka örmüş.. siyah beyazlı formamın üzerine, formayla uyumlu, kimi zaman siyah, kimi zaman düz beyaz, kimi zaman çubuklu yün hırka giyiyom ve annem bunun iznini futbol federasyonundan almış’mış)
(herkes formalı.. bitek ben hırkalı)
(bunun annannemin sağ olup, rakip takımın oyuncularının ayaklarını düğümleme büyüsü yapma versiyonu da var tabi.. o büyü mendille yapılıyo ve okunup üflenip düğüm atılmış mendil, annannemin sütyeni içinde duruyo)
****
uzun sözün şeysi 4 kilo verdim, diyeceğim budur..
süpermarket müdürleri hamal olur, edebiyatçılarsa geveze.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM