Fikri Sağlar

Fikri Sağlar

(şu, fikri sağlar muhabbeti çok uzadı.. sizlerle, dünkü cumhuriyet’ten prof dr coşkun özdemir’e ait bi makale paylaşıyorum.. neyin ne olduğunu buradan okuyunuz, diyorum)
**
(cumhurbaşkanı’nın ”vitrin mankeni” ifadesinin altına imzamı atıyorum.. şu memleketteki hiçbi saptama, bu denli doğru olmamıştır.. yarın bu konuyu işleyeceğim, bekleyiniz)
**
(ayrıca en uyuz olunası eleştiri; ”kadınların türbanıyla uğraşacağınıza kadın cinayetlerini durdurmaya çalışın” cümlesidir.. böylesi akıl dışı bi denklem duymadım.. ula zaten, memleket cahiliye dönemine geri döndüğü için yaşıyoruz her şeyi.. kadın cinayetleri dahil)
**
(coşkun hoca’nın yazdıklarını aynısıyla kopyalıyorum, okuyunuz)
****
Fikri Sağlar bir kuşkuyu dile getirmiş. Sağlar, başörtüsüne karşı çıkmıyor. Başörtülü bir hakimin Medeni Kanun’a göre mi yoksa dini inançlarına göre mi karar vereceğini sorguluyor. Bir hakim bu ikilemi açıkça televizyonda anlatmış ve ” Ben inanç sahibi bir Müslümanım ve sık sık Medeni Kanun’u mu, yoksa kutsal inançlarımı mı kullanacağım, bu ikilem arasında kalıyorum” demiştir.
Ateş püsküren Akp sözcülerine sormalı: Peki, türbanlı ya da türbansız, kendilerini İslamcı olarak takdim edenlerin türlü adaletsizlikleri sergilediklerine tanık olmadık mı? Anayasa Mahkemesi Akp’nin laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğuna karar vermedi mi? Nelere mal oldu fetö ile yapılan ortaklık?
Din adına yapılan haksızlıkları görmüyor musunuz? Fikri Sağlar da acaba bu türbanlı, hak tanımaz Müslümanlardan olabilir mi diye soruyor. Siz buna faşistlik diyorsunuz da kendi faşistliğinizin farkında değil misiniz? Ben bunca yıllık öğretim üyeliğinde ilk kez Akp iktidarında elimi sıkmayan bir üniversite asistan tanıdım.
İlk defa cuma günü namaz yüzünden derse gelmeyen öğrencileri tanıdım. Nişanlıların el ele olmasını yasaklayan Diyanet Başkanı’na ne diyeceksiniz? İnancı bahane ederek Atatürk’e lanet okuyanları nasıl nitelendireceksiniz? Müziğin her türlüsü yasaktır, günahtır diyen ilahiyat hocalarını nereye koyalım? Sokağa yalnız çıkan kadınları fahişe sayanları, Cumhuriyeti kapanacak bir parantez görenlere ne diyeceksiniz? Cinsel temasta şeyhinizi anarsanız çocuğunuz ahlaklı olur diyen dekan var. Şeytanla savaşma yeteneğine sahip öğretim üyesi arayan üniversitemiz var. Bunların inanç kaynaklı nasıl bir cehalet ve faşizm olduğunu görmüyor, çok haklı bir kuşkuyu faşistlikle itham ediyorsunuz. Çünkü bir devleti yönetebilmek için gerekli olan yeterliliğe sahip değilsiniz.
Prof. Dr. Coşkun Özdemir
Cumhuriyet Gazetesi / 2.Ocak.2021 Cumartesi
****
ben de şuncaazı eklemek isterim;
hoca’mız belli ki cumhurbaşkanı’nın sözlerinden yola çıkıp akp zhniyetine yanıt vermiş..
bencileyinse, aynı şeylerin altına ”önce, bizim mahalledeki aymazları”, ”sonra komşu mahallelerde oturan entel-dantel-feminist-liberal-kürtçü-islamsever şaşkınları” adres gösterip imza atıyorum..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM