ÇOCUK DOLDURULMAMALI!

ÇOCUK DOLDURULMAMALI!

Değerli okurlarım aşağıdakini okuyunca sizlerle paylaşmaya karar verdim; işte gerçek sevgi, kendi egosunu aşma budur, dedim. Bilmiyorum, bana katılır mısınız?
***
11 yaşındaydı kızım. Ayrıldım… Önceleri de baba işi nedeniyle sürekli evde değildi. Kızım ve ben eskisinden daha kötü şartlarda eve taşındım. Sadece nafaka aldım. Oysa o lüks bir evde yaşıyordu ve geliri yüksekti. Ama hukuk sistemi kayıtlardan gidiyor. Kızımla sadece bir kez tatile gitti o da o ayki nafakasını vermemek şartıyla…
Yıllar geçti evlerimiz yakın olsa da çok nadir dışarıda görüştüler. Evlendi, düğününe gönderdim. Biz hep olması gerektiği gibi davrandık. Sabırla… Kızım çok iyi bir eğitim aldı. Çok sosyal… Yurt dışı gençlik kamplarına gönderdim kıt kaynaklarımla… Kızım üniversiteyi bitirdi işe girdi.
Baba şimdi kızını bir hafta görmese üzülüyor… Birlikte tatile gidiyorlar eskisinden çok zaman geçiriyorlar. Kızım da mutlu baba da kaybettiği yıllar için üzgün…
Çocuklar doldurulmamalı… Anne ya da baba tercihi için. Ben kızımı çok sosyal yetiştirdim; hiç boş bırakmadım hep arkandayım dedim. Ona babalık da yapmaya çalıştım. Güven huzur iyi bir aile ortamı sundum. Dengesiz bir anne olmadım. Kızımı iyi yetiştirmeyi amaçladım. Babasının yaşamına hiç bakmadım, merak etmedim, geriye bakıp öfke duymadım. Mutlu olmaya çalıştım, kızım da mutlu bir çocuk oldu. Şimdi baba bana teşekkür ediyor yetiştirdiğim kızımız için.
***
Şikâyet edilecek o kadar çok şey varken şikâyet etme yerine kızının sağlıklı yetişmesine odaklanmayı seçen bu Hanımefendi bizim toplumda çok az görülen bir başarıya imza atmış durumda. Tabii en önemlisi, beni en çok etkileyen, kızının babasıyla ilişkisinin sağlıklı olmasını önemsemiş ve zehirlememeye özen göstermiş olması. Kendi egosunu aşmış bu anneyi huzurunuzda tebrik ediyorum sevgi ve saygımı sunuyorum.
Doğan Cüceloğlu – 1 Ağustos 2020
Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı'ÇOCUK DOLDURULMAMALI!' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM