Tiyatro Gazetesi Şubat 2024

Tiyatro Gazetesi Şubat 2024

Tiyatro Gazetesinden Merhaba, 153. Şubat sayımızla yine ilginizi çekecek yazı ve haberlerle dolu dolu sizlerleyiz. Bu sayımızda manşetimizde Devlet Tiyatroları var. ”Tiyatro Her yerde” manşetiyle çıkan haberimizin ayrıntılarını sayfa 11’den okuyabilirsiniz. ”İBB Şehir Tiyatroları 11. Liseler arası tiyatro buluşması başvuruları başlıyor. ” başlıklı haber ilk sayfa da yer alırken, ”38. Genç Günler Festivali başvuruları başlıyor.” haberi de yine ilk sayfa da yer almış. ”Uluslararası 9. Anadolu Tiyatro Ödül Töreni tarihi belli oldu” başlıklı haber ise her yıl gelenekselleşen Tiyatro Gazetesi ödül tören tarihimiz. Bu hem memleketin dört bir yanından gelen Tiyatro dostlarının bir buluşması oluyor, hem de emeğin ödüllendirilmesi. 4 Mart’ı şimdiden ajandanıza kaydetmeyi unutmayın. Haberin ayrıntıları 22. sayfada sizleri bekliyor. Ordu Ekin Tiyatrosu, 2. yılında ‘Denize Düşen Aşk’ oyunuyla sezonu açıyor. Afişini ilk sayfada gördüğümüz oyuna dair yazıyı 6. sayfada okuyabilirsiniz. Nurhan Uslu ‘ Kubilay Erdelikara ile tiyatro çalışmaları üzerine…’ başlıklı söyleşisiyle 2.sayfa da okurlarıyla. Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ”Yüzüncü yıl ve sanat kültürüne duyulan ihtiyaç ” yazısıyla sayfa 3’te, Yalçın Baykul ”Otuz bir yıldır çekilemeyen tuğla” yazısıyla sayfa 4’te, Büşra Elmas’ın ”Efelerli Çocuklara Karne Hediyesi” ile ”Eşit Masallar Efelerli çocuklarla buluştu” ve ”Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Hamdi’ nin işleri sahnede” başlıklı yazılarını 6. sayfadan okuyabilirsiniz. Halit Karaata ”Stilize ya da sembolik oyunculuk” yazısıyla ve Kımız Bozkır ” Sanata ve Hayata Gönül Düşürmek Amatördür! ” yazısıyla sayfa 7’de, Yaşam Kaya ”Balina – The Whale(2023): “OSCAR’dan Sahnelere Uzanan Affedilme!” yazısıyla ve Melike Birgölge ”Soruların gölgesinde düşündüren Montaigne!” yazısıyla sayfa 8’de, Dr. Öğretim üyesi Rasim Aşın ”Geleneksel Türk Tiyatrosu Bölümü – Ya da Anasanat dalı açmanın üniversiteye, tiyatroya ve şehre kazanımları” başlıklı yazısıyla sayfa 10’da, Hatice Görgeç ” Tuğçe Ulugün Tuna ile çağdaş dans üzerine bir seyir” başlıklı söyleşi 16 ve 17. Sayfalardan okunabilir. Serpil Kaya ”Keskin bir çığlık ile sorgulanan hayatlar: Kıllı Maymun – Antalya Devlet Tiyatrosu” yazısıyla sayfa 22’de siz okurlarıyla. Sadece bu yazılar değil elbette birçok kurumun programı, aylık etkinlik takvimi ve haberleri bu ayki Tiyatro Gazetesi’nde. www.tiyatrogazetesi.net Abone olun, haberiniz olsun. Gazetenize tüm Mephisto ve Kırmızı Kedi Kitabevlerinden ve Tiyatro temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47