“Martha Graham Dans Tiyatrosu” 35. Uluslararası İzmir Festivali’nde

“Martha Graham Dans Tiyatrosu” 35. Uluslararası İzmir Festivali’nde

Festivalde modern dans alanında önemli bir isim olan Martha Graham Dans Tiyatrosu performans sergileyecek. Etkinlik 28 Haziran 21.00’de Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşecek.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın açılış konseriyle bugün 21.00’de başlayacak 35. Uluslararası İzmir Festivali dünya çapında önemli isimleri bir araya getiriyor.

Festivalde konser alanları için Efes-Celsus Kütüphanesi, Çeşme Kalesi, Agora Antik Kenti gibi İzmir’in tarihi yerleri tercih edildi.

Festivalde modern dans alanında önemli bir isim olan Martha Graham Dans Tiyatrosu performans sergileyecek. Etkinlik 28 Haziran 21.00’de Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşecek.

Martha Graham hakkında

ABD’de çok genç yaşlarda ismini duyurdu. Dansı sırasında nefes alışverişlerini hareketlerin geçiş noktalarına sabitlemesi Graham tekniği olarak anıldı. 1927’de “Martha Graham Çağdaş Dans Okulu”nu kurdu. ABD’de ilk toplumsal içerikli modern dans örneklerini sergiledi. Dansı “Öyle sanıyorum ki; dansın her devirde büyüleyici bir etki yaratmasının nedeni, yaşam eyleminin sembolü oluşudur” olarak tanımlayan Graham 96 yaşında hayatını kaybetti.

35. Uluslararası İzmir Festivali programı

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlendiği festival 20 Temmuz’a kadar devam edecek.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahnede olacğı açılış konseri ise bu akşam (7 Haziran Salı) saat 21.00’de AASSM Büyük Salon’da.

Diğer etkinlikler şöyle:

 • Tefken Filarmoni Orkestrası, 9 Haziran Perşembe günü 21.00’de Efes – Celus Kütüphanesi’nde olacak.
 • Martha Graham Workshop 13-27 Haziran’da – İKSEV.
 • Kamelyalı Kadın Sibiu Ballet Theatre, 15 Haziran Çarşamba günü 21.00’de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın Salonu’nda.
 • Zathey & Nadrzycki Duo, 22 Haziran Çarşamba günü 21.00’de Efes – Celsus Kütüphanesi’nde.
 • Renaud Garcıa Fons “La Luna De Seda”, 25 Haziran Cumartesi günü 21.00’de Efes – Celsus Kütüphanesi’nde.
 • Martha Graham Dans Tiyatrosu, 28 Haziran Salı günü 21.00’de Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.
 • Duo Alphorn & Bayan, 30 Haziran Perşembe günü 21.00’de İzmir Agora’da.
 • Ensemble Sjaella, 6 Temmuz Çarşamba günü 21.00’de İzmir Agora’da gerçekleşecek.
 • Tania Oleirof’un Fado konseri, 20 Temmuz Çarşamba 21.00’de Çeşme Kalesi’nde.

 

Kaynak:https://m.bianet.org/bianet/yasam/263004-martha-graham-dans-tiyatrosu-35-uluslararasi-izmir-festivali-nde

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM