“İnsan Olarak Doğduk, Olabileceğimiz En İyi İnsan Olmaya Çalışalım”

“İnsan Olarak Doğduk, Olabileceğimiz En İyi İnsan Olmaya Çalışalım”

21 Ekim 2019 Pazartesi İstanbul Akatlar Karanfil Taksi’de şoförlük yapıyorum, eşim hamile, son zamanlarımız, bir kızımız olacak, bunun heyecanı var üzerimde.
Duraktan adresteki misafirimi almak için yola çıktım. Duraktakiler Doğan Cüceloğlu’nu tanır ama herkes “Doğan amca” der, ben de o gün tanıştım kendisiyle ama “Doğan amca” olarak tanıdım, onun bir yazar olduğunu çok uzun zaman sonra öğrendim.
Ben ona “Doğan amca” derdim, o yüzden sizden özür dilerim, çünkü ben onu “Doğan Cüceloğlu” olarak değil, “Doğan amca” olarak tanıdım.
O gün arabada sohbet ederken bana ailemi sordu, ben de ona anlattım, bana “Nasıl bir baba olacaksın?” dedi. Uzun uzun konuştuk. Hayata dair endişelerimi, kaygılarımı anlattım; o da bana bazı tavsiyeler verdi. “İnsan olarak doğduğumuzu ve olabileceğimiz en iyi insan olmaya çalıştığımızı” ona söyledim. Bu cümle onu çok etkilemişti ve birkaç kere daha arabada denk geldiğimizde bunu bana söyledi. ”Sana kitap yollamak istiyorum,” deyip telefonumu aldı. Doğacak kızımın adına kitabını imzalayıp bana yolladığında onun ünlü bir yazar olduğunu anladım. Daha sonra “Doğan amca” ile birçok kez mesajlaştık. Dila’yı bana sorardı her seferinde, ben de ona resimlerini yollardım ve araya pandemi dönemi girdi. Biz ona evden Dila’nın resimlerini atmaya, o da bizim halimizi hatırımızı sormaya devam etti. En son Var mısın? kitabını bizim için imzalayıp yollamıştı. En yakın zamanda kızımı götürüp el öptürmeyi planlarken acı haberi aldım. Ah be Doğan amca, geç tanıdık seni, erken kaybettik…
Benim için Doğan Cüceloğlu, “Doğan amca’ydı, uzun uzun sohbet eder ve onu dinlerken hayata dair her şeyi tekrar yorumlardım, tekrar değer katardı ya da değerini anlayamadıklarımıza ışık tutardı.
O, Doğan amcaydı işte.
Tayfun Özbay
(İyi ki kitabından)
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve su kütlesi görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Çoğu zaman kendi iyiliğiniz için çok temkinli değilsiniz, ancak Neptün'ün haritanızın en hassas bölgesindeki etkisi bugün sizi biraz geride tutabilir. Korkacak tek şeyin korkunun kendisi olduğunu kesinlikle biliyorsun, bu yüzden ne olursa olsun ilerlemeye devam et.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün bir tür para veya iş sorununu çözme şansınız varsa, bu harika, ancak uğraştığınız bazı kişilerin yaklaşımlarının biraz kaygan olduğu gerçeğini gözden kaçırmayın. Çok kolay güvenmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Burcunuzdaki Güneş size enerji ve coşku veriyor. Ancak diğer etkiler sizi uyarıyor, eğer bugün gereksiz riskler alırsanız, bunun gerçekten acıttığı yerde, cüzdanınızda ödeyebilirsiniz! Neden insanları etkileme ihtiyacı hissediyorsun? Seni etkilemelerine izin ver.

BAŞAK BURCU YORUMU

Zihninizin arkasını uzun süredir rahatsız eden bir şüphe kemiriyor ve önümüzdeki 24 saat içinde olanlar endişelenmekte haklı olduğunuzu teyit edecek. Sonuç olarak, uzun vadeli bir ortaklığı sonlandırmanız gerekebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün yıldızlarının mesajı, işverenleri ve diğer otorite figürlerini etkilemeye çalışmayı unutmanız ve yalnızca kişisel olarak size doğru gelen şeyi yapmanız gerektiğidir. Bir bireysellik dokunuşu gösterirseniz, sizi daha çok düşüneceklerdir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün başka insanlarla çalışma havasında olmayabilirsiniz ama çaba göstermelisiniz, en azından onların yaptıkları kesinlikle size bir şekilde yansıyacaktır. Sorumluluğu üstlenin ve birlikte yaptığınız şeyin adınıza layık olduğundan emin olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Gezegenler, küçük ayrıntılara takılma ve büyük resmi gözden kaçırma tehlikesi olduğu konusunda uyarıyor. Günlük bir bakış açısıyla, şu anda her şey çok iyi görünmeyebilir, ancak daha yüksek bir bakış açısından her şey mükemmeldir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM