BOŞVER BOŞVER ARKADAŞ

BOŞVER BOŞVER ARKADAŞ

BOŞVER BOŞVER ARKADAŞ
ne çok yer vermişim yazılarımda.. yazarlık kariyerim o’nunla dolu..
canımın içidir, iyi ki’mdir İLHAN İREM..
artık olmayacağını bilmek vallahi çok acı..
buyrun kardeşlerim.. bi seçmece yaptım geçmişten.. birer paragrafcık yetsin bari..
****
SEVGİ (şubat 2013)
ilhan irem’den kalma eski 45’lik plaklardaydı biraz..
love story filmini izlerken aşk üçün ilk ağlayışımızdaydı belki..
1978 yılında, dünya kupası finalleri sürerken, alman milli takımının futbolcu eşlerinin kamp yapılan otele, bi tür ödül gibi, motivasyon niyetine götürülmesinin içimizi ilk mıncıklayışındaydı da sanki..
böyle böyle aşık olduk gız milletine, yüzlerine davun çıkmayasacılara..
****
ATEL (mart 2015)
canım kardeşim murat geyyas masal’a geldi dün gece..
giresun’a gelmiş bikaç günlüğüne..
plak dinletisi vardı..
oturduk anıları depreştirdik bi güzel.. orta 1’den beri bi güzel dostumdur..
ilhan irem’ler, erol evgin’ler eşlik etti sohbetimize..
****
PENCEREDEN (mayıs 2017)
plak gecemiz ilhan irem’le başlayacaktı dün masal’da.. kutsalımızdır ilhan irem.. hazırdı 45’lik;
-‘’her sevincin her kederin / en ölümsüz sevgilerin / sonsuz denen göklerin / herşeyin bi sonu varsa / ayrılıkların da sonu var’’..
olacak iş miydi, yatsı ezanı başladı aynı anda.. incitmemek lazım idi bazı kurumları, beklettim plağı..
oysa göynümden geçen;
ilhan irem söylerken ezanın susması gerektiğiydi..
****
TRAFİK /ekim 2016)
-“alpay abi bişi soracam.. sırf meraktan yanlış anlama.. sen sanat camiasından kimi beğenirsin”?
-“hiçbirini”..
-“erol evgin”?
-“ses yok”..
-“atilla atasoy”?
-“o şarkı söylemiyo.. homurdanıyo”..
-“ömür göksel”?
-“sevmem.. seveni de sevmem”..
**
top şimdi abimizde..
-“nükheti beğenirdim.. ona hep abi olarak yaklaştım.. meğer karı bana hastaymış.. gizem’den sonra selamı kesti”..
-“peki ilhan irem”?
-“o iyi bak.. ama pek takip edemedim.. erkut taçkını dinlerim”..
-“esmeray”?
-“çok üzülürüm ona”..
-“ajda”?
-“yaramaz”..
**
telefon trafiğimiz tüm hızıyla sürüyo..
alpayın giresuna yerleşme ihtimalinden şüpheliyim..
****
NOT DEFTERİ (ekim 2016)
g) bencileyin de ordu gima’dayken, mustafa sağyaşar’ı gördüm tesadüfen.. market içinde sanki bişeyleri kontrol edermiş gibi dolanırken, ne göreyim, bisküvi reyonunda mustafa sağyaşar.. yanında yenge.. hemen ellerini öptüm mustafa sağyaşar’ın.. odama davet ettim.. çay içtik bi on dakka falan.. pötibör püsküüt yedik bi de.. şaşırdı, sevindi, mutlu oldu tabi adamcaaz.. beni çok hüzünlendiriyor şimdiden bazı şeyler; alpay ölürse, timur selçuk ölürse nasıl da yanacak içim.. keşke bu kadar içli dışlı olmayaydım diyorum bazen.. şimdi de ilhan irem.. dişlek ağızının ucundan ucundan gonuşup da beni öyle bi sevindirik ediyo ki.. inşallah mayıs’ta gelecek giresun’a.. daha kesin bişey yok.. söz kestik, o kadar.. keşke sanatçılar hiç ölmese.. münir özkul’dan itibaren sanatçı vefatı Allah tarafından kaldırılsa..
****
SONBAHAR (eylül 2019)
benim için ilhan irem ağabeyimdeki, 2 yıl evvel sırf maddiyat yüzünden giresun’a gelemediği için halen süren üzüntüdür eylül..
dişlek ağzına gurban olduum;
-”alo güyşey bey nafılfın”
-”aaaaaa, ilhan abi iyiyim, sağolun abim”
-”nasıl gidiyo hayat”
-”bombok abi, boşver”
-”yaa kufura bakma gelemedimf sizin oralara”
-”abi ne demek, kalpler bir.. daha ölmedik.. elbet geleceksin.. kusur bizde, para bulamadık.. yoksa, en büyük hayranın benim şu galakside”
-”hahahahahaha.. tamam kafdeşim, öptüm hadi”..
****
TAZE SEÇİM NOTLARI (haziran 2018)
* sağolsun İlhan İrem.. sağolsun Alpay.. sağolsun Doğan Canku.. arayıp başarılar dilediler.. hangileri olduğunu söylemem, iki tanesi zaten vatan partili imiş.. Timur hocam sosyal medyada yok, henüz duyup aramadı.. ( evet gardeşlerim, bacılarım, çok şımarık, çok küstahım di mi, giresun’da şu insanların tlf açacağı ikinci bi siyasetçi yok.. nazar etmesinler, gölge etmesinler yeter)
****
BİR TÜRKÜNÜN GETİRDİKLERİ (eylül 2020)
daha bebecikken gözlük takmam icap etmiş.. gayet doğal olarak ”bana ne bana ne, takmayacam işte” diye zırlamışım, hiç anımsamıyom tabi bu kısmı..
başkası olsa oyuncak alır, giysi alır, ne bileyim çukulata alır di mi?? babam beni eve pikap alarak kandırmış..
geriye dönüp bakıyorum şimdi sulu gözlerle; adamdan geriye kalan plaklar hep klasik batı müziği.. romen bilmemne fantezisi, macar falanca rapsodisi vb vb..
bense ilkokuldan beri hep erol evgin, ilhan irem, tanju okan vb 45’likler almışım / aldırmışım..
****
PAZAR’LIK (ağustos 2015)
acaba tanju okan öldüğünde ömür göksel ne kadar üzülmüştür?? acaba cenk koray öldüğünde halit kıvanç nasıl yıpranmıştır?? acaba ilhan irem var diye, erol evgin ne derece mutludur?? nil burak henüz sağ iken, nükhet duru ne tür bi saadet hisseder acaba?? (bunların yanıtını bilmeden yaşamak ucuzdur, ucuz.. boşuna soluk almayın)
****
BÖĞÜRTLEN (kasım 2011)
arif şentürk var olduğu sürece, soner özbilen gölgesinde kaldı bunun da, aman bre deryalar türküsünü şöyle bi göğsünü gere gere söyleyemedi adamcağız.. ilhan irem yüzünden erdem alkın meşhur olamadı örneğin.. kartal tibet kıçını yırtsa da bi ediz hun edemedi..
****
son olarak bu paragrafı da şimdi ekleyivereyim..
İLHAN İREM’in ”konuşamıyorum” şarkısının son sözcüğü harbiden de konuşamıyorum’dur..
abimiz burayı, fısıltı halinde söyler..
ve şarkıyı bitirir..
anlarız ki gerçekten de konuşamıyo’dur…….
anlayın ki ben de devamını yazamıyorum……
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjik ve kararlı bir şekilde hareket etme isteğiniz yüksek olabilir. Fakat aceleci davranmaktan kaçınmalısınız, çünkü ani kararlar almak zararlı olabilir. Bugün duygusal anlamda da kendinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle empatiye ve iletişime önem vermek faydalı olacaktır. İş ve kariyer hayatınızda ise liderlik özelliklerinizi ön plana çıkarabilir ve proje yönetiminde başarılı olabilirsiniz. Sağlık açısından ise bedensel aktivitelere yönelmeniz, enerjinizi dengelemenize yardımcı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha şanslı ve enerjik hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla iletişiminiz güçlenecek ve yeni ilişkiler kurma fırsatı bulacaksınız. İş hayatında ise projelerinizde ilerleme kaydedebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sağlık konusunda ise daha dikkatli olmakta fayda var, beslenmenize özen göstermeyi unutmayın. Keyifli bir gün sizi bekliyor olabilir. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve içsel dengenizi korumak için zaman ayırmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Kendinize özel bir zaman ve mekan yaratın, içsel huzurunuzu sağlayacak aktivitelere yönelebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde düzenleyerek daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmek için spor veya meditasyon gibi faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak sizi daha dengeli ve huzurlu hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz oldukça yüksek olabilir ve kendinizi daha parlak, karizmatik ve lider ruhlu hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, yaratıcılığınızı en üst seviyede kullanabilirsiniz. Ancak, ani tepkilerden kaçınmalı ve kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise daha anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu davranarak, sorunları kolayca çözebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün başkalarıyla iletişiminizde daha anlayışlı ve uzlaşmacı olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamında işbirliği yapmanız gereken durumlarda sabırlı ve anlayışlı olmanız başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi ifade etmekten kaçınmadan, açık ve net bir iletişim kurmaya çalışın. İçsel denge ve uyumunuza dikkat etmek, size gün içinde olumlu enerji katacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcunu etkileyen enerjiler iş ve kariyer konularında önemli gelişmeler getirebilir. Kendinizi ifade etme fırsatlarına sahip olabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak projelerinizi ilerletebilir veya yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sabırsızlık ve aceleci davranmamaktır. İşlerinizi planlı bir şekilde ilerletmek ve detaylara dikkat etmek size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde de iletişime ve anlayışa önem vermeniz gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle uyum içinde olmaya özen gösterin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha fazla içe kapanık bir şekilde yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda derin düşüncelere dalabilir, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum, çevrenizdekilerle iletişiminizin biraz zor olmasına neden olabilir. Ancak kendi içsel deneyimlerinizden de önemli dersler çıkarabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlam adımlarla ilerlemeyi ve hedeflerinize odaklanmayı sürdürmelisiniz. Duygusal konularda sabırlı olmak ve mantıklı kararlar almak önemli olacaktır. Ekip çalışmalarında liderlik yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengelemek ve içsel bir huzur bulmak da bugün size iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM