Ankara Devinim Tiyatro, 13. Sezonuna İki Yeni Oyunla Girecek

Ankara Devinim Tiyatro, 13. Sezonuna İki Yeni Oyunla Girecek

Kurulduğu 2010 yılından bu yana özgün, özgür ve çağdaş oyun repertuarı hazırlamayı kendine ilke edinen Ankara Devinim Tiyatro, 13. Sanat yılında aynı heyecan ve dinamizm ile yoluna devam ediyor.

Devinim Tiyatro, kendini tekrar eden projelerden uzak, farklı reji yorumları ve yaklaşımlarını toplumcu bilinç ve politik sanat sorumluluğunu baz alarak Ankara’da ki tiyatro hayatına yeni repertuarlar kazandırmaya çalışıyor. 2022 / 2023 tiyatro sezon hazırlıklarına başlayan Devinim Tiyatro, Albert CAMUS’nün ünlü tragedyası “CALIGULA” ve genç yaşta Ankara’da hayatını kaybeden şair Arkadaş Zekai Özger’in hayatından ve şiirlerinden yola çıkılarak “biyografik kurgu” olarak hazırlanan “SEVDADIR” oyununun çalışmalarına başladı. 

Albert CAMUS’nün 1938 yılında yazdığı “CALIGULA” oyunu Ahmet YAPAR dramaturgisi ve rejisi, Yunus BEYDOĞAN’ın oyunculuğu ve Gülden ÇELEN’in koreografisi ile yeniden hayat buluyor. Oyunun danslarında Yağmur SAVAŞKAN, Furkan ŞAHİN, Kaan KIZILDERE görev alıyor. Roma İmparatoru CALIGULA’nın hayatını, Roma halkının nasıl yoksullaştırıldığını anlatan oyun aynı zamanda striptiz dansları, kafes dövüşü, şiddet ve erotizm içeren cesur sahneleri ile modern bir uyarlama örneği sergileyen oyun Ekim Ayı itibari ile Ankara seyircisinin karşısında olacak.

Ankara’da genç yaşta hayatını kaybeden şair Arkadaş Zekai Özger’in hayatından ve şiirlerinden yola çıkılarak kurgulanan “SEVDADIR” oyunu ülkemizde yakın dönemde yaşanan katliamları da hatırlatarak hem hafıza tazeliyor hem de her kesimden uygulanan zorbalığı, ayrımcılığı gözler önüne seriyor. Belgesel tiyatro öğeleriyle kurgulanan biyografik oyun 10 Ekim Ankara Gar patlaması yıldönümünde seyirci karşısında olacak. Ahmet Yapar’ın kurgulayıp yönettiği oyunda Arkadaş Zekai Özger’i Hüseyin Oçan canlandıracak.

2022 / 2023 tiyatro sezonunda hazırlanan bu iki oyun ile Ankara Devinim Tiyatro 13. Sanat sezonunda 19. oyununu sergilemiş olacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM