40. İstanbul Film Festivali başladı

40. İstanbul Film Festivali başladı

40. İstanbul Film Festivali, 20 filmin çevrimiçi gösterimiyle 1 Nisan’da filmonline.iksv.org’da başladı. Festival, bu yıl yeni gösterim programıyla Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına yayılıyor.

40. İstanbul Film Festivali başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 40 yıldır düzenlenen ve 1984 yılından bu yana nisan ayında yapılan İstanbul Film Festivali bu yıl da 1 Nisan’da, festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org’da başladı.

Nisan ve Mayıs ayları boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü yeni filmler gösterime girecek. Festivalin Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması 20-29 Mayıs’ta çevrimiçinde ve pandemi koşullarına bağlı olarak sinema salonlarında gerçekleştirilecek.

Festivalin Uluslararası Yarışma ile Galalar bölümlerindeki filmler, Haziran ayında açık hava mekânlarda, sinema salonlarında ve çevrimiçinde festival takipçileri ile buluşacak. Uluslararası Yarışma gösterimleri 18-29 Haziran’da yapılacak.

NİSAN PROGRAMI

2 Nisan Cuma 21.00-7 Nisan Çarşamba 21.01

Aalto/Virpi Suutari/Finlandiya (Belgesel Kuşağı)

3 Nisan Cumartesi 21.00-8 Nisan Perşembe 21.01

Susmayan Köpek/El Perro que no calla/The Dog Who Wouldn’t Be Quiet/Ana Katz/Arjantin

4 Nisan Pazar 21.00-9 Nisan Cuma 21.01

Possessor/Brandon Cronenberg/Kanada

8 Nisan Perşembe 21.00-13 Nisan Salı 21.01

Tufan Olmayacak/Tvano Nebus/The Flood Won’t Come/Marat Sargsyan/Litvanya

9 Nisan Cuma 21.00-14 Nisan Çarşamba 21.01

Asla Ağlamam/Jak Najdalej Stad/I Never Cry/Piotr Domalewski/Polonya, İrlanda

10 Nisan Cumartesi 21.00-15 Nisan Perşembe 21.01

Gönül İşleri/Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait/Love Affair(s)/Emmanuel Mouret/Fransa

11 Nisan Pazar 21.00-16 Nisan Cuma 21.01

Pazar Günleri/Sundays/Alethea C. Avramis/Yunanistan, Fransa (Belgesel Kuşağı)

15 Nisan Perşembe 21.00-20 Nisan Salı 21.01

Son Banyo/O Último Banho/The Last Bath/David Bonneville/Portekiz, Fransa

16 Nisan Cuma 21.00-21 Nisan Çarşamba 21.01

Luzzu / Alex Camilleri/Malta

17 Nisan Cumartesi 21.00-22 Nisan Perşembe 21.01

Arkadaşlar Arasında/Le Bonheur des uns…/A Friendly Tale/Daniel Cohen/Fransa

18 Nisan Pazar 21.00-23 Nisan Cuma 21.01

180 Derece Kuralı/Khate Farzi/180 Degree Rule/Farnoosh Samadi/İran

22 Nisan Perşembe 21.00-27 Nisan Salı 21.01

Şiddet Tekeli/Un pays qui se tient sage/The Monopoly of Violence/David Dufresne/Fransa (Belgesel Kuşağı)

23 Nisan Cuma 21.00-28 Nisan Çarşamba 21.01

Aynalar/Spoguli/In the Mirror/Laila Pakalnina/Letonya, Litvanya

24 Nisan Cumartesi 21.00-29 Nisan Perşembe 21.01

Köstebek Ajan/El Agente Topo/The Mole Agent/Maite Alberdi/Şili, Hollanda, İspanya, Almanya, ABD (Belgesel Kuşağı)

25 Nisan Pazar 21.00-30 Nisan Cuma 21.01

Sarayın Sessizliği/Les Silences du Palais/The Silences of the Palace/Moufida Tlatli/Tunus

29 Nisan Perşembe 21.00-4 Mayıs Salı 21.01

İki Âşığın Ölümü/The Killing of Two Lovers/Robert Machoian/ABD

30 Nisan Cuma 21.00-5 Mayıs Çarşamba 21.01

Düşüş/Falling / Viggo Mortensen/Kanada, İngiltere, Danimarka

1 Mayıs Cumartesi 21.00-6 Mayıs Perşembe 21.01

Sevgili Yoldaşlar/Dorogie Tovarishchi!/Dear Comrades!/Andrey Konchalovski/Rusya

2 Mayıs Pazar 21.00-7 Mayıs Cuma 21.01

Üst Kattakiler/Sentimental/The People Upstairs/Cesc Gay/İspanya

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün cesur olmanız gereken bir gün olabilir. Bugün masaya yatırılması gereken bir konu ortaya çıkabilir, bunu yapmaktan çekinmeyin. Sırf ilişkinizin dengesini korumak için kendinizi geri tutmayın. Tekne sallanmasın diye kendi huzurunuzu feda etmeyin. Kendinize, duygularınıza ve etrafınızdaki insanlara karşı tamamen dürüst olun.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün gerilimden kaçmayın. Hissettiğiniz her türlü duygusal stres, hemen ele alınmadığı takdirde inanılmaz bir şekilde büyüyecektir. Anda olun. ’Şimdi’ de ne kadar çok yüzleşirseniz, ‘yarın’ o kadar az pişman olursunuz. Yolunuza çıkan taşları ayıklayın ve ilerleyin. İnsanlar, siz onları açıkça ifade edene kadar ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi anlamayabilirler.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, koymuş olabileceğiniz sınırların arkasına saklanmayı bırakmalısınız. Gerçek güç, her durumda, özellikle de sevdiğiniz biri söz konusu olduğunda, ne hissettiğinizi söyleme cesaretine sahip olduğunuzu gösterebilmektir. Bir şey söylemeniz gerekiyorsa, söyleyin. İçinizde biriktirdiklerinizin dile getirene kadar çığ gibi büyüyüp sağlıksız bir tartışmaya dönüşmesini beklemeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün ışıl ışıl bir gün! Gökkuşağının sonundaki altın çömleğe uzanın.  Düşündüğünüzden daha yakın. Gerçekten de, hayalleriniz tamamen elinizin altında ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan sihirli güçler iş başında. Kendinizi tüm gün olumlu bir ruh halinde bulabilirsiniz. İnsanlar duygularınıza karşı normalden daha hassas olacaktır. Bugün size hayallerinizin yol göstermesine izin verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün zihninizin en uzak noktalarına kadar uzanmaya deneyin. Yaratıcı bir alanda büyük adımlar atabileceğiniz inanılmaz bir fırsat önünüzde açılıyor. Müziği takip edin. Bir enstrüman alın, bir online müzik mağazasına göz atın veya en sevdiğiniz çalma listesini dinleyin. İçerideki sanatçının uyanmasına izin verin. Bir hedef belirleyin ve ona ulaşana kadar durmayın.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün aklınız oldukça karışık olabilir ama bunun sizi engellemesine izin vermeyin. Hayatınıza daha fazla sihir katmaya çalışın. Tuhaf duygularınızı ve fikirlerinizi ne kadar çok kabul ederseniz, o kadar çok şeyin yerine oturacağını keşfedeceksiniz. Hayattaki her şey tamamen mantıklı olmak zorunda değil.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün gerçekliğinizi biraz hayal gücü ile harmanlayın. Bir süre ayaklarınızın yerden kesilmesine izin verin. Kendiniz için bir mola verin. Meditasyon yapmak ve zihninizi günlük endişelerinizden arındırmak için biraz zaman ayırın. Sakinleştirici, rahatlatıcı aktiviteler günü geçirmenin en iyi yoludur. Arkadaşlarınızla iletişim kurmak için zaman ayırın ve tuhaf konularla ilgili derin sohbetlere dalmaktan çekinmeyin. Kendinize hayal kurmak için alan tanıyın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM