Julia Roberts’a ne oldu ?

Julia Roberts’a ne oldu ?

Sinema izleyicisi Julia Roberts’i Pretty Woman’daki (Özel Bir Kadın/1990) iyi yürekli, sevimli sokak kadını rolüyle tanıdı. Özel Bir Kadın Julia’yı en iyi kazanan kadın oyuncu konumuna taşıdı. Yeni bir yıldız doğmuştu.

Julia Roberts’a ne oldu ?

Sinema izleyicisi Julia Roberts’i Pretty Woman’daki (Özel Bir Kadın/1990) iyi yürekli, sevimli sokak kadını rolüyle tanıdı. Özel Bir Kadın Julia’yı en iyi kazanan kadın oyuncu konumuna taşıdı. Doksanların bu güzel, çekici yıldızına izleyiciler adeta taptılar, medya onun çevresinde pervane oldu. Roberts’in ağzından dökülen her sözcük büyüleyiciydi. Tüm dünya bir anlamda bu yeni Audrey Hepburn’a aşık oldu. Hepburn’ün tazeliğine, inceliğine sahipti. Yeni bir yıldız doğmuştu.

The Steel Magnolias (Çeik Manolyalar), My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor), Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz), Runaway Bride (Kaçak Gelin), gibi romantik komedilerde, Sleeping with the Enemy (Yatağımdaki Düşman), The Flatliners (Çizgi Ötesi), The Pelican Brief (Pelikan Dosyası), Conspiracy Theory (Komplo Teorisi, Ocean’s Eleven gibi serüven- gerilimlerde oynayan akrtis , sonunda Erin Brokovich (2000) ile en iyi kadın oyuncu Oscar’ını aldı.

Sinema tarihine içten, sıcak gülüşüyle geçen oyuncu aslında kitlelere yansıttığı görüntüsünden değişik bir karaktere sahipti: İnsanları sevmiyordu. Çan perisini (Tinkerbell) oynadığı The Hook’un (Kanca/ 1991) setinde ekip ona Çan Cehennemi (Tinkerhell) adını takmıştı. Filmde teknisyenlere tam bir cehennem yaşatmıştı. Amerika’nın ideal nişanlısı aslında katıksız bir cadalozdu. Joan Crawford, Lana Turner, Bette Davis gibi starlar da şirretlikleriyle ünlenmişlerdi ama o dönemde kutsal canavar olmak için iğrenç davranışlara, yıpranmış sinirlere sahip olmak, nerdeyse sayısız kez boşanmış olmak gerekiyordu. Romantik komedilerin kraliçesi

Yapım görevlileri Julia’yla çalıştıktan bir hafta sonra Işi bırakıyorlardı. Sinemanın en güzel, ışıltılı gülüşlü romantik komedilerin kraliçesine kimse dokunamıyordu. Stüdyolar altın yumurtlayan tavuğu atıp fırlatamazlardı, gösteri devam etmeliydi. Tıpkı düş endüstrisi gibi medya da Julia’nın itici kişiliğine rağmen onu ikon noktasında tutmayı sürdürdü. Bu pazarlanmış hayranlık sonsuza dek sürmedi, özel bir kadının yerini başka idoller doldurdular.

My Best Friend’s Wedding’teki rol arkadaşı Rupert Everett, Kırmızı Halılar ve Muz Kabukları adlı kitabında yıldızı şöyle tanımladı: “Julia sessizce örgüsünü ördükten sonra yabani bir at gibi çifte atabilir. Filmde Cameron Diaz, Julia’nın tacını aldı. Julia olan bitenin bilincindeydi”.

Bu filmden sonra Julia daha da hırçın, daha da geçimsiz oldu. Hayranlarına soğuk davrandı, paparazzilere hakaret etti. Tom Hanks’in onur galasında Julia’nın konuşması herkesi şoke etti: “The Lady Killers’ı seviyorum ama filmi anlamadım. Terminal’deki aksanını da anlamadım. Menajerinle aynı lanet giysiyi giymişim. Tek bir şey söyleyeceğim. Tom seni seviyorum”.

Julia, Susan Sarandon, Meryl Streep gibi olmayı amaçlamıştı, bağımsız filmlerde oynadı, entellektüel roller üstlendi. Oscar ödülü bile etkili olmadı. Yeniden bir çıkış yapmaya girişti, karşılık görmeyince sinemaya küstü. Closer (2007) ve Duplicity (2009) ile setlere geri döndü oysa izleyici onun için artık salonları doldurmuyordu. Ünlü kozmetik markası Lancome’un reklam yüzü oldu. Bağımsız yapımlarda, TV dizilerinde karakter oyuncusu olarak yer almayı sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM