Sen Benim Hayatımın Son Sayfasısın: “Güzin Özipek”

Sen Benim Hayatımın Son Sayfasısın: “Güzin Özipek”

“Neler düşünürüm boyalarımı sildikten sonra

Öğrenemeyeceksiniz…”

Kamran S.Yüce- 1953

Artık aramızda olmayan, o çok sevdiğimiz, her defasında hayranlıkla izlediğimiz sanatçıları elimden geldiğince anlatmak, bir kaç satırla olsun yeniden hatırlatmak, anıları karşısında saygı duruşunda bulunmak isteğinin karşı konulmaz tesiriyle yine çekmeceleri, klasörleri taradım… Gazete kesikleri, program dergilerine göz attım. Onların yüreklerimizin en kuytu köşelerinde hala yaşadıklarını biliyorum zaten. Ve hep yaşayacaklarını da.

Kimi oyuncular için, başarının sosyal medyada takipçi sayısıyla ölçüldüğü, olmaz olası bir dönemde, tıpkı Arkadina gibi Sen benim hayatımın son sayfasısın” diye nitelendirdiğim isimlerden biri de Güzin Özipek‘tir. Hele, Yaprak Dökümü, Ah Müjgan Ahh filmlerini yeniden izleyin, bana hak vereceksiniz.

Güzin Özipek, tam 77 yıl önce, Ses Tiyatrosu‘nda  Hava Cıva” operetiyle tiyatroya adım atmıştı. Sonrasında Muammer Karaca, Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu ile Küçük Sahne, Gen Ar Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ve konuk oyuncu olarak İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görev yaptı.

Cibali Karakolu, Fuar Yıldızı, Keşanlı Ali Destanı, Bit Yeniği, Hizmetçiler, Evimizdeki Hayat, Yaygara 70, Hakkımı Ver Hakkı…. 

Bütün o oyunlar…Turneler…

Suçumuz İnsan Olmak, Yaprak Dökümü, Yarın Cumartesi, Ahh Müjgan Ah, Yuvanın Bekçileri, Ah Belinda gibi pek çok filmde ve Haldun Dormen‘in TRT için çektiği Lüküs Hayat‘da rol aldı. Kenar mahallelerin, yoksul, cahil, dedikoducu kadınlarını başarıyla yorumladı.

TRT’nin ünlü dizisi  Bizimkiler’de yaşar kıldığı Leyla Başaran rolü ile geniş kitlelerce çok sevildi.

12 Ağustos 2000 yılında aramızdan ayrılan Güzin Özipek‘in değerli hatırasına saygıyla…

PINAR ÇEKİRGE

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47