Eşim mi, Annem mi?

Eşim mi, Annem mi?

EŞİM Mİ, ANNEM Mİ? Sosyal medyada yorumlarını ilgiyle takip ettiğim bir okurum bana aşağıdaki mektubu yazmış ve önemli bir soru sormuş. Bu soruyu önce size sormak istiyorum. İlginiz için teşekkür ederim. *** Sevgili Doğan hocam, Toplumumuzda erkeklerin bir çoğu ne yazık ki evliliklerinde eşleri ve anneleri arasında kalmaktalar, kullandıkları araba misali mümkün olduğunca usta manevralar yapmaya çalışsalar da bir şekilde duvara toslamaktalar. Türk toplumunun bu genel sorununda bir yanda seçtiğiniz, söz verdiğiniz, güvendiğiniz, inandığınız ve aynı yola çıktığınız eşiniz, diğer yandan da seçmediğiniz, koşulsuz kabul ettiğiniz, borçlu olduğunuz, minnettar olduğunuz, dünyada sizi karşılıksız en çok seven kişi olan anneniz var. Bir erkek olarak ne yapmak gerek? Kaçmak mı, vurdumduymaz olmak mı, akışına bırakmak mı, tek tarafı tercih etmek mi, yoksa her iki tarafa maymunu mu oynamak veyahut sabretmek mi, yükün tümünü omuzlamak mı? Aslında belki de her ikisinin de gönlünü alabilmek için direksiyona hakim olmak mı? Bu durum şahsımla alakalı olmamakla birlikte toplumda bir çok erkeğin yaşadığı ve benim de gözlemlediğim bir problem. Düşüncelerinizi merak ediyorum sayın hocam; belki de paylaşımda bulunursanız aslında yorumları da merak ediyorum. Saygılarımla. *** Evet, okudunuz. Öneriniz ne?

DAHA AZ GÖSTER

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47