ENKAZ

ENKAZ

 Eğer birisi yanımda gaz çıkarırsa; gözümün önünde sokağa çöp atarsa; beklediğim sıranın önüne geçerse; araba kullanma yaşı geçtiği halde arabayla trafiği altüst ederse; sanki sadece kendisi varmış ve etrafındaki herkes eşyaymış gibi kafelerde bağıra bağıra konuşursa; kısacası sosyal kurallara uymuyorsa ve etrafını rahatsız ediyorsa verdiğim tepki karşısında “sizi sevgiyle kucaklıyorum; size sevgimi yolluyorum” gibi bir cümle duyarsam sanırım ben de “o sevgiyi al ve ….” gibi bir cevap verebilirim. Belki sevgi kelimesini anarak “kullandığı” cümlenin işe yaramayacağını anlayıp bir daha “sevgiyi kullanmaması” gerektiğini öğrenebilir/fark-edebilir.

 

Geçen gün biriyle de sohbet ettik. Bu bey, üç evlilik yapmış ve üç evliliğinde de eşlerini enkaz yığını gibi bırakmış biri. Bir yandan da eşlerinin ahlarını/beddualarını almaktan ödü kopuyor. Ayrıca bu öğretilerin içinde olan ustalardan biri….Ona, bu kadar bilgiye sahipken, bu kadar yanlış davranışı-üstelik bana daha önce akıllandığını söylemişti, ama üçüncü evliliğini o sohbetten sonra yaptı- hangi akılla yaptığını sordum… Bana verdiği cevap çok ilginçti:” her şeyi iyi niyetle yaptım. İyi olacağını, hayatımın düzeleceğini düşünerek yaptım” oldu. İyi de tümüyle kendi iyiliği için, kısaca kendi çıkarı için bir kadına “onu sevdiğini söyleyerek”, durumunu bilerek farklı gösterip kadını yanlış yönlendirerek, ama bunu da iyi niyetle yaptığını düşünmek, sevginin ve iyi niyetin ne kadar saptığının bir göstergesi değil mi?…. Evlendiği kadına ne verdiğini sorduğumda bana verdiği cevap” hiçbir şey” oldu. Bir kadına cinsellik dahil hiçbir şey veremeyeceğini bilen ve buna rağmen evlenen birinin sevgiyi oluşturduğu cümlelerin içine koyması ve bu konuda da birilerine öğretiler vermesi ne kadar sevgide olduğunu gösterir!

 

Hiç mi böylelerine tepkiler vermeyelim?…Başka bir kadının da “enkaz” olması için adamın devam etmesine de böylelikle katkıda bulunmuş olmaz mıyız?

 

Trafiğe çıkmaması gerekirken çıkıp, trafiği altüst eden kişiye sadece sevgiyi dile getirdi diye hiç mi tepki göstermeyelim?…Bir başka kişinin yaralanmasında, ölmesinde bu durumda hiç mi sorumluluğumuz olmaz….

 

Kişileri, sevgiyi hissetmedikleri halde, işlerine geldiğinde kullandıkları için yargılamıyorum; ama sevginin çıkarlar nedeniyle kullanıldığına şahit olanların tepkisiz kalmasının ne kadar doğru olduğunu ve sevgiye ne kadar hizmet ettiğinin düşünülmesini diliyorum…

 

Sevgi, saygı ve sorumlulukla birlikte ancak varolabilir…

 

Dünyamızın cennetimiz olması dileğiyle….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merkür gerileme evrelerinden birini yaşarken sizin de bazı şeyleri sorgulamanız gayet normal. Her şeye temkinli yaklaşıyorsunuz. Başkalarının tamamen gerçek olarak kabul ettiği şeyler tamamen yanlış olabilir. İşinin uzmanı kişilerin bile hata yapabilme ihtimali olduğunu unutmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı, neyi başarmayı umabileceğiniz konusunda gerçekçi olmanız gerektiğidir. Haritanızın kariyer alanındaki Jüpiter, sizi her şeyin mümkün olduğuna inanmaya teşvik edecek, ancak bir tür süper kahraman olduğunuzu düşünmeye başlamayın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir kereliğine herkes için bir küslüğü arkanızda bırakmanın zamanı geldi. İçten içe istemeyebilirsiniz. Ancak hem kendinizi hem de karşı tarafı affetmeye ve unutmaya ikna edebilirsiniz. Hayat devam ediyor. Geride kavga gürültü bırakmak istemezsiniz. O zaman sizin için yeni bir olasılıklar dünyası açılacaktır. Önemsiz şeyler için enerjinizi boşa harcamayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün yolunuza çıkan bilgiler, artık işle ilgili bir konu hakkında endişelenmenize gerek olmadığına inanmanızı teşvik edecek. Ama bu bilgiyi size kim veriyor? Onlara güvenilebilir mi? Bir rakibin kafanızı karıştırmaya çalışıyor olması mümkündür.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

İyi bir tartışmadan hoşlanırsınız, ancak iletişim gezegeni Merkür gerileme aşamasından geçerken, inançlarınızın yüzde 100 gerçeklerle desteklendiğinden emin olmalısınız. Küçük bir şeyi yanlış yaparsan, rakiplerin seni mahveder!

YAY BURCU YORUMU

Bugünün Merkür-Jüpiter bağlantısı, bunu yaşam hakkında bazı ciddi sorular sormak için iyi bir zaman haline getiriyor ve bunu yaparken dünya hakkındaki anlayışınızı genişletiyor. Henüz tüm cevaplara sahip olmayabilirsiniz, ancak yaklaştığınızı hissedebilirsiniz. Düşünmeye devam et.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün lehinize çevrilebilecek bir şey görür veya duyarsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Bazı işaretlerle karşılaştırıldığında acımasız olmayabilirsiniz. Ancak durum gerektiriyorsa nasıl acımasız olunacağını biliyorsunuz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM