2022’nin Yerli Oyunları Aralık’ta Kundura Sahne’ye “Misafir” Geliyor

2022’nin Yerli Oyunları Aralık’ta Kundura Sahne’ye “Misafir” Geliyor

Etkileyici restorasyonuyla büyüleyen Kundura Sahne, yılın en iyi yerli yapımlarından özel bir seçkiyi buluşturacak Misafir Oyun programı ile 2022’ye veda ediyor.

Prömiyerini bu yıl yapmış oyunların misafir edildiği programda; Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın Savaş Dinçel Ödülleri’nde En İyi Oyun seçilen, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde de En İyi Oyun Yazarı ve En İyi Deneysel Tiyatro ödüllerini alan “Kalabalık Duası”Bam İstanbul’a Yeni Tiyatro Dergisi’nin Yılın Performansı Ödülü’nü getiren “Istırap Korosu”Olası “İşler”in yerli sahnelerin son dönemdeki en özgün kukla performanslarından “Altın Elma” ve Talimhane Tiyatrosu’nun Bora Akkaş’ın tek kişilik oyunuyla çok konuşulan “Harika Şeyler Listesi” adlı oyunlar, Aralık’ta Pazar günleri Kundura Sahne’de izlenebilecek. Öğrencilere özel avantajlar ve %20 indirim fırsatı sunan sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com’da satışta.

Beykoz Kundura’nın performans sanatlarına yenilikçi ve disiplinlerarası bir alan yaratan sahnesi Kundura Sahne, 2017’den beri REVERTRemote İstanbul gibi özgün yapımlar üretirken, bu yıl başlayan Misafir Oyun programı ile de yerli ve yabancı tiyatroları sahnesinde ağırlıyor. Geçen ay, Latin Amerika ve Şili tiyatrosunun yükselen isimlerinden Manuela Infante’nin Taşa Nasıl Dönülür? adlı oyunuyla ilk uluslararası evsahipliğini yapan Kundura Sahne, Aralık’ta da, yerli sahnelerin bu yıl ödüllerle ve övgülerle karşılanmış oyunlarını seyircisiyle buluşturuyor.

Prömiyerini 2022’de yapmış oyunlar arasından seçilerek davet edilen 4 oyunAralık ayı boyunca Pazar günleri saat 17:00’de, etkileyici restorasyonuyla büyüleyen Kundura Sahne’de olacak.

Kalabalık Duası

Fiziksel ve disiplinlerarası olanakların peşinde

2016’da ödüllerle karşılanan “Şatonun Altında” ile tanıdığımız Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın yeni oyunu “Kalabalık Duası”, özgün bir metni sahneye taşırken, anlatının fiziksel ve disiplinlerarası olanaklarının peşine düşüyor. Fonunda İstanbul olan ve güncel ile gelenekseli, akılcıl ile mistik olanı, delilik ile bilgeliği buluşturan oyun; Tolga İskit’in başarılı tek kişilik performansıyla anlatıcı oyuncuyu, teatral hakikati ve oyunsu enerjiyi araştırıyor. Volkan Çıkıntoğlu’nun yazdığı, Güray Dinçol’un yönettiği tek perdelik oyun, Savaş Dinçel Ödülleri’nde En İyi Oyun seçilmiş, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde de En İyi Oyun Yazarı ve En İyi Deneysel Tiyatro ödüllerini almıştı.

Istırap Korosu

“Memleket insanları”ndan gelen sesler

“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” (2016) ve “Kader Can” (2018) oyunlarıyla tanıdığımız Bam İstanbul’un oyunu “Istırap Korosu”, çok sesli bir ‘apartman hikâyesi’ anlatıyor. Kendi halinde “huzurlu” bir aile apartmanından, başka bir deyişle “memleket insanları”ndan gelen bu sesler apartmanın katlarından yayılırken, Seda Türkmen ve Deniz Karaoğlu’nun bir an bile durmayan dinamik performanslarıyla her daire ayrı bir karaktere dönüşüyor. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyun, Yeni Tiyatro Dergisi tarafından iki oyuncusuna birden Yılın Performansı Ödülü’nü getirmişti.

 

Altın Elma

Kukla tanrıçalar Altın Elma’nın peşinde 

Hilal Polat’ın yazdığı, yönettiği, kukla tasarımı ve uygulamasını üstlendiği Olası “İşler” oyunu “Altın Elma” ise, tanrıçalar Afrodit, Athena ve Hera’nın ‘en güzel’e verilecek altın elmayı kapma mücadelelerini, beden kuklalarının hikâyeleri ve şarkılar eşliğinde anlatıyor. O elmayı kazananın bile sahip olamayacağı kadar eğlenceli bir dünyayı keşfe davet eden oyun, yerli sahnelerin son dönemdeki en özgün kukla performanslarından birini sunuyor.

Harika Şeyler Listesi

‘Harika şeyler’in listesini tutmak

2000’lerin sonunda başlayan ve kesintisiz süren yolculuklarında “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi (2011), “Baba ve Piç” (2016) “Mutluluk” (2017) gibi unutulmaz yapımlara imza atmış Talimhane Tiyatrosu’nun son oyunu “Harika Şeyler Listesi”, hasta annesi iyileşsin diye ‘harika şeyler’in listesini tutan bir çocuğun hikâyesini sahneye taşıyor. Duncan Macmillan ve Jonny Donahoe’nin oyunlarından Lerzan Pamir’in yönettiği oyun, özellikle Bora Akkaş’ın tek kişilik benzersiz performansıyla yılın çok konuşulan yapımlarındandı. 

41118 ve 25 Aralık Pazar günleri saat 17:00’de izleyebileceğiniz Misafir Oyun programı için üniversite öğrencilerine 50 TL, Tam 120 TL’den satışa sunulan sınırlı sayıdaki biletleri beykozkundura.com adresinden alabilir, iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatından da yararlanabilirsiniz.

Etkinlik öncesi Beykoz Kundura’yı yaşayın

Etkinlik günleri biletinizi ibraz ederek gösterimden 2 saat önce Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir; dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden sergi; fabrikadan kalan makineler, belgeler, eski çalışanlar ve ailelerinin bağışladığı nesneleri ve 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini bir araya getirerek, büyüleyici yapıların hafızasını canlı tutuyor.

Oyun günleri ücretsiz servisler

Beykoz Kundura’ya Yeniköy’den 20 dakikada bir kalkan motorlar ve şehir hatları vapur/feribotları ile denizden ulaşım sağlayabilir, etkinlik bitiminde de Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servisleri ücretsiz kullanabilirsiniz. Deniz taksiyi tercih edecek izleyiciler Beykoz Kundura’nın özel iskelesine varabilir, karadan özel aracıyla gelecek izleyiciler de otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler.

Ayrıntılı bilgi ve biletler için: beykozkundura.com

pastedGraphic.png

Beykoz Kundura

Yalıköy, Süreyya İlmen Cd. No:1, 34820 Beykoz/İstanbul

Biletler: beykozkundura.com

BEYKOZ KUNDURA

WEB FACEBOOK | INSTAGRAM TWITTER | YOUTUBE

KUNDURA SİNEMA & SAHNE

FACEBOOK INSTAGRAM

KUNDURA HAFIZA

WEB E-POSTA INSTAGRAM

ULAŞIM – RİNG SERVİSİ

Etkinlik bitiminde 

Kadıköy Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura – Libadiye Alvarlızade Durağı – Altunizade – Fıstıkağacı – Üsküdar Meydan – Doğancılar – Kadıköy Rıhtım
Taksim Dönüş Güzergahı: Beykoz Kundura – Levent – Zincirlikuyu Metrobüs – Beşiktaş – Taksim (AKM önü)

pastedGraphic_1.png

OYUN: MİSAFİR OYUN  – TÜRKİYE 2022

Yer: Kundura Sahne

Biletler: Öğrenci 50 TL, Tam 120TL – beykozkundura.com

4 Aralık 2022, Pazar / 17:00

Kalabalık Duası | Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

11 Aralık 2022, Pazar / 17:00 

Istırap Korosu | Bam İstanbul

18 Aralık 2022, Pazar / 17:00 

Altın Elma | Olası “İşler”

25 Aralık 2022, Pazar / 17:00 

Harika Şeyler Listesi | Talimhane Tiyatrosu

pastedGraphic_2.png

SERGİ: KUNDURA’NIN HAFIZASI: BİR FABRİKAYA SIĞAN DÜNYA

Yer: Beykoz Kundura

Tarih: Cuma, Cumartesi, Pazar günleri

Saat: 14:00-18:00

Ücretsiz

Randevu: beykozkundura.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM