Sanatta Bu Hafta

Sanatta Bu Hafta

Sanatta bu hafta neler var? Sizler için derledik…

Sanatta Bu Hafta

‘KİBARLIK BUDALASI’

Hakan Altıner’in yönettiği “Kibarlık Budalası” 18-20 Haziran tarihleri arasında www.seyretix.com üzerinden izlenebilir. Oyunda,  Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel ve  Burcu Akyürek rol alıyor. 17. yüzyıl Fransasında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz.

TONY CRAGG’İN SERGİSİ ÇEVRİMİÇİ

İstanbul’da da işleri sergilenen dünyaca tanınan İngiliz heykeltıraş Tony Cragg’in “Sculpture” başlıklı son sergisi Berlin’deki Buchmann Galerie’de ziyaretçilerle buluştu. 20 Haziran’a kadar görülebilecek sergide sanatçının son dönemde yaptığı heykeller izleyici karşısına çıktı.

Sergide yer alan “Untitled” (2020) adlı ahşap heykel Alman-Fransız heykeltıraş Jean Arp’ın eserlerini anımsatırken, dev bronz bir iş olan “Manipulations”ta (2017) dev bir elden çıkan minik ‘eller’in,  filizlenen çiçeklere benzemesi ile oluşan bütünlük dikkat çekiyor.

AÇIK HAVADA SANAT…

Devlet Tiyatroları,  “Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları” projesini, Ankara Macunköy’de hayata geçirdi. Proje kapsamında birbirinden farklı oyunlar, sonbahar aylarına kadar tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları, bugün “Âşık Veysel”, 17, 18 ve 19 Haziran’da “Eyvah Nadir” ve 24, 25 ve 26 Haziran tarihlerinde de “Sonsuzluk Kitabevi” ile devam edecek.

KUNDURAMA’DA “THE FEMINISTER” BELGESELİ

Kundura Sinema’nın çevrimiçi izleme platformu Kundurama’da İsveç’te Dışişleri Bakanlığı yaptığı süreç boyunca dünya barışının sağlamasında kadının rolüne dikkat çeken Margot Wallström’ün başarısını belgeleyen “The Feminister / Feminist Bakan” gösterimde…

Viktor Nordenskiöld’ün yönettiği ve Türkiye’de ilk kez 11 Haziran Cuma günü seyirciyle buluşan 2019 yapımı bu uzun metraj belgesel film, kadın bakan Wallström’ü görev yaptığı dört yıl boyunca yakından izliyor. Onun içeriden ve dışarıdan gelen her türlü baskı, gözdağı ve eleştiriye rağmen zekâsı, kararlılığı, dik duruşuyla nasıl saygınlık kazandığını belgeliyor. Büyük bir samimiyetle çekimine izin verilen bu kişisel portreye çok önemli bir tarihsel arka plan da eşlik ediyor.

The Feminister, 30 Haziran’a dek Türkçe altyazılı seçeneğiyle Kundurama’da ücretsiz yayında olacak.

19 Temmuz’a kadar izlenebilir

Kundurama’da ayrıca; 20. yüzyılın en önemli gezginlerinden gazeteci, belgeselci ve fotoğraf sanatçısı Ella Maillart’ın 1939’da Avrupa’dan Asya’ya çıktığı büyülü yolculuğu anlatan “Ella Maillart: Double Journey / Ella Maillart: Çifte Serüven” adlı belgeseli 13 Haziran’a dek; Kundura Sinema ve New York merkezli bağımsız ve deneysel film platformu Kinoscope ortaklığında hazırlanan “Rüyanın Öte Yakası” seçkisi de 19 Temmuz’a dek ücretsiz izlenebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, adım attığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Gün içinde zihniniz dağınık olabilir veya anlık fikirlere daha hızlı kapılabilirsiniz. Mümkün olduğunca net olmaya, işlerinizde adım adım ilerlemeye çalışın.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün güne hızlıca başlayabilir, günün erken saatlerinde sorumluluklarınızı yerine getirmeye odaklanabilirsiniz. İletişim trafiğiniz artıyor, kadınlarla ve arkadaşlarla ilişkiler ön planda olabilir. Evinizde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yatırım ve birikimlerinizle ilgilenebilir, maddi yardımlar yapabilirsiniz. Gün içinde kendi alanınıza çekilmek veya konfor alanınızda kalmak isteyebilirsiniz. Düşünceleriniz ve duygularınız anlık durumlarla değişebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendiniz için adımlar atabilir, kendinizle ve görüntünüzle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Finansal konular ön planda olabilir. Gün içinde bazı şeyleri sorgulayabilir, duygularınızı akıl süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklenmedik bir haber alabilir, kendinizden beklemediğiniz karar ve düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Duygu ve tepkilerinizde aşırılık ve abartılardan uzak durun. Yöneticilik ve yöneticilerle çalışma ve iş birlikleri gündeminizde olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Gün içinde Ay İkizler burcunda ilerlediği için kararsızlık ve ikilemleriniz artabilir fakat bir seçim yapmak, bir adım atmak size kazandıracaktır. Pasif kalmayın, harekete geçin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün bazı ilişkilerinizde mesafeleşmeler, zorunlu veya gönüllü kısa ayrılıklar gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki tavrınız değişiyor ve her zamankinin tersine düşünüp davranmaya başlıyorsunuz. Bankacılık işlemlerinde karışıklıklara karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün kadınlarla ilişkiler ön planda olacaktır. İş birliği ve ortaklık içinde olduğunuz kişilerle daha yoğun bir görüşme trafiğine girebilirsiniz. Çalışma ortamında hareketli bir gün olabilir. İş aracılığıyla tanışmalar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ev içerisinde hareketli gündemler oluşabilir. Evinizde sevdiklerinizi, yakınlarınızı ağırlayabilirsiniz. Bir süredir var olan rutininiz bugün biraz daha sıkabilir ve değişiklik ihtiyacında olabilirsiniz. Farklı bir maceraya atılmak isteyebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM