Kumbaracı50’de Bu Hafta

Kumbaracı50’de Bu Hafta

Kumbaracı50’nin 28 Mart-6 Nisan haftası programı açıklandı. Program şöyle:

 

 CAM3543

© Cihan Yazıcı

Muamma

28 MART 20.30
BURSA
Podyum Sanat Mahal

*Turne

Gaye Boralıoğlu’nun; “Mübarek Kadınlar” ve “Hepsi Hikaye” öykü kitaplarından 4 hikayeyi İsmail Sağır oyunlaştırdı. Her gün; Sirkeci garından trene binen “Mi Hatice”nin hikayesini anlatmaya başlayan üç anlatıcı, Hatice’nin hikayesiyle iç içe geçen 3 farklı kadının daha hikayesini aktarır. Hikayelerin hepsi Menekşe istasyonunda son bulur.

Yazan: Gaye Boralıoğlu
Uyarlayan ve Yöneten: İsmail Sağır
Oynayanlar: Ayşegül Uraz, Gülhan Kadim, Sinem Öcalır

***
beyoglu tiyatrolar-afis

Beyoğlu Kültür-Sanat Buluşmaları

Beyoğlu Tiyatrolarını Konuşuyoruz

29 Mart Salı, 19:00

Kumbaracı50

Beyoğlu Yurttaş Meclisi yeni bir etkinlikler serisine başlıyor ve her ay bir alana odaklanmak üzere kültür-sanat buluşmaları organize ediyor.

Etkinlik hakkında:
“Farklı kamu kurumlarının kültür-sanat alanında görünür ve etkin olma yarışına girdiği Beyoğlu’nda biz yurttaşlar olarak sözümüzü söyleyelim, tiyatrocularla, sinemacılarla, müzisyenlerle, ressamlarla, kültür-sanat emekçileriyle, edebiyatçılarla bir araya gelelim istiyoruz.

İlk etkinliğimizi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nün hemen ertesinde Tiyatro üzerine yapıyoruz. Beyoğlu’nda var olmaya devam eden tiyatro grupları, oyuncular, mekânları ve sahneleri var etmeye çalışan tiyatro emekçileri ile bir araya geliyoruz. Hem eski hem yeni kuşaktan tiyatrocularla yan yana gelerek Beyoğlu’na gelen ve burayı deneyimleyen yeni nesillerle tiyatrocuların nasıl bağ kuracağı üzerine kafa yoracağız.

Hem panel hem de açık bir forum-sohbet şeklinde gerçekleşecek buluşmamıza tiyatroya gönül veren, emek veren herkesi bekliyoruz…”

Katılımcılar:
Nihal Koldaş (Maya Sahnesi)
Gülhan Kadim (Kumbaracı50)
Tuba Sağlam (Tatavla Sahnesi)
Muharrem Uğurlu (Tiyatro Kooperatifi, Asmalı Sahne)
Firuze Engin (Tiyatro Bereze)
Yiğit Emrah Gümrah (Tatavla Tiyatro)
Mustafa Gültekin (Ortaoyuncular)

davetiye
***

444 1

14.sezon

444

30 Mart 20.30
Ankara
Tatbikat Sahnesi

*Turne

Oyun, bir çağrı merkezinde geçiyor. “Hatırlatma Merkezi”nin şikâyet bölümünde, biri uzun zamandır çalışan, diğeri yeni işe başlayan iki kişinin gece vardiyası sırasında, çağrı sisteminde işler karışır. Buldukları çözümler ve cevaplar; gerilim ve mizahın iç içe geçtiği yüksek tempolu bir gece sonunda, onları çarpıcı bir gerçeğe ulaştırır.

Yazan: Yiğit Sertdemir
Yöneten: Y. Ömer Erzurumlu
Oynayanlar: Gülhan Kadim, Yiğit Sertdemir

***

kalabalik-duasi-17464

© Tara Demircioğlu

Kalabalık Duası

FTA

1 Nisan 20.30
Kumbaracı50

*konuk ekip

Duvara yazıyor; “Beklemek, ateşten daha yakıcı”
Doğru mu?
Anlatmaya başlıyor.
Bitirebilecek mi?
Bu efsunlu şehirde bir şeyler oluyor diyor.
Aynı şeyi mi anlıyoruz?
Ama şundan neredeyse eminiz: “Sen anlattıkça oldu bu dünya, sen yoksan o da yok. Hikayen varsa yaşarsın, hikayen yok, sen de yok”
Adını bilmediğimiz birinden ölüm, rüyalar ve şehre dair bir hikaye.

Yazan: Volkan Çıkıntoğlu
Yöneten: Güray Dinçol
Oynayan: Tolga İskit

***

MDM 9020

© Murat Dürüm

Cyrano de Bergerac

2 Nisan 20.30
Alan Kadıköy

*turne

Cyrano de Bergerac’ın gerçekçi, bir o kadar da büyülü dünyası; Kumbaracı50 tarafından bir kabarenin danslı, müzikli dünyasında Cyrano’nun sivri diline, mizahına, ruhuna yaraşır şekilde arz-ı endam edecek.
Sizi melankolinin ironi ile el ele tutuştuğu, hem hüzünlü, hem kahkahalı bir seyre davet ediyoruz.

Yazan: Edmond Rostand
Çeviren: Sabri Esat Siyavuşgil
Yöneten: Yiğit Sertdemir

Oynayanlar: Ayşegül Uraz, İsmail Sağır, Meriç Rakalar, Murat Kapu, Sinem Öcalır, Yiğit Sertdemir, Burçak Çöllü, Candan Seda Balaban

***

DOB 0237

© Murat Dürüm

biraz eksik Yaz Gecesi biraz fazla Rüyası

6 Nisan 20.30
Baba Sahne

*turne

DOB 0282

© Murat Dürüm

DOB 0536

William Shakespeare’in; aşkla, sihirle, doğayla, insanla ve perilerle dolu komedisi “Yaz Gecesi Rüyası”, Can Doğan’ın çevirisiyle ve bir Kumbaracı50 uyarlamasıyla seyirciyle buluşuyor.

Aşkı gördüğü yerde aklı karışan gecelerin perisi Puck, “o” yaz gecesi dönümünde sebep olduğu her şeyi tekrar tekrar anlatmaya mecburdur. İbretlik nefis bir masal belki, ya da kocaman şahane bir yalan, hatta belki de ayarı bozuk müthiş bir rüya… Kim bilir? Cupid’in yayını alıp kaçan bir periden her şey beklenir. Siz istediğiniz yerden dinleyin, yeter ki aşkın peşinden gidiverin.

Yazan: W. Shakespeare
Çeviren: Can Doğan
Uyarlama: Gülhan Kadim ve İsmail Sağır
Yöneten: İsmail Sağır
Oynayanlar: Burcu Özhızalan, Ceyda Akel, Gizem Akdoğan, Gülhan Kadim, Sercan Gülbahar, Tuğra Can Bıçak, Yeşim Sarı

*YENİ OYUN

***
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47