DasDas’ta Bu Hafta…

DasDas’ta Bu Hafta…

DasDas tiyatro dolu bir haftaya giriş yaparken Nergis Öztürk’ün tek kişilik performansıyla sahnede devleştiği ‘Düğün Şarkıcısı’ DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Büyük Ev Ablukada, parti tadında geçen Mutsuz Parti konser serisine ise DasDas’ta vereceği son üç konserle ara veriyor.

DasDas yeni haftaya ‘Zengin Mutfağı’ ile giriş yapıyor. Usta sanatçı Şener Şen’in oynadığı ‘Zengin Mutfağı’ 28 ve 29 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Cumhuriyet tarihinin en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını ele alan Vasıf Öngören imzalı oyunda Şen’e; Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan eşlik ediyor.

30 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’nin sevilen oyunlarından ‘Vahşet Tanrısı’ sanatseverlerle buluşacak. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’den oluşan kadrosuyla Yasmina Reza imzalı oyun, çocuklarının kavgalarının ardından orta yolu bulmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor. ‘Vahşet Tanrısı’ aynı zamanda 4 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ bu hafta Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 30 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de sergilenecek. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyunda kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesi Mirat’ın ağzından seyirciye aktarılıyor. 

‘TuzBiber Stand Up’ kulübü üyelerinden Caner Dağlı, Ali Fuat Ergüner, Salih Tıraş, Ali Congun ve Tuna Kalınsaz 23 Mart akşamı 21.30’da sahneye çıkarak komedi dolu bir akşama imza atacaklar. 6 Nisan akşamı 21.30’da ise sahne Emrecan Odabaş, Caner Dağlı, Ali Congun, Salih Tıraş ve Aksel Gürel’e ait olacak.

Zengin Mutfağı

Kaan Sekban’ın kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıktığı ve plaza hayatlarından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına değindiği şovu ‘Kaan Sekban Saçmalar’ 31 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak.

1,ve 3 Nisan akşamları 22.00’de Büyük Ev Ablukada son Mutsuz Parti konserlerini DasDas Sahne’de veriyor. Uzun bir süreliğine konser vermeyecek olan ekip, muhteşem üç akşamla müzikseverlere DasDas Sahne’de veda ediyor.

3 Nisan günü, çocuklar için DasDas Atölye’de dopdolu geçecek. 14.00’te Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Uyku Nereye Kaçar?’ sahnelenirken minikler, Pelin ve Berçem’in uykularının peşine düştüğü heyecan dolu serüvene dahil olacak. 16.00’da ise yine Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ DasDas Atölye, ziyaretçilerini Bağış ve dostu Astro’nun gökyüzüne yapacağı yolculuğa davet ediyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Ağaçtaki Kız’ 5 Nisan akşamı DasDas’ta sahnelenecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahnede buluştuğu oyun, iki gencin hayata dair paylaşımlarına odaklanıyor. Etkileyici hikayesiyle tiyatroseverlerin beğenisini kısa sürede kazanan ‘Ağaçtaki Kız’ı İlksen Başarır yönetiyor.

Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’den oluşan zengin kadrosuyla ‘Romeo & Juliet’ 6 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak. Verona’nın iki düşman ailesinin çocuklarının büyük aşkını ele alan oyun, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan tarafından bambaşka bir zaman dilimine taşınarak izleyicilerle buluşuyor.

Aynı akşam DasDas Atölye’ye 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında Nergis Öztürk’ün tek kişilik oyunu ‘Düğün Şarkıcısı’ konuk oluyor. BBG yarışmasıyla ünlü olan caz şarkıcısı Şahnaz’ın bir düğün şarkıcısına dönüşümünü konu alan oyun, Kayhan Berkin rejisiyle tiyatroseverlerle buluşuyor.

Franz Kafka’nın Dava’sı DasDas Sahne’de ‘Joseph K.’ oyunu ile 7 Nisan akşamı 20.30’da tekrar açılıyor. Didem Balçın, Mert Fırat, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ı buluşturan Tom Basden imzalı uyarlamada Joseph K. modern dünyanın labirentlerinde yeniden özgürlüğüne kavuşmaya çalışırken görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle savaşa giriyor.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

28 MartPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
29 MartSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
30 MartÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
30 MartÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
30 MartÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
31 MartPerşembe20.30DasDas SahneKaan Sekban Saçmalar
1 NisanCuma22.00DasDas SahneBüyük Ev Ablukada: Mutsuz Parti
2 NisanCumartesi22.00DasDas SahneBüyük Ev Ablukada: Mutsuz Parti
3 NisanPazar22.00DasDas SahneBüyük Ev Ablukada: Mutsuz Parti
3 NisanPazar14.00DasDas AtölyeUyku Nereye Kaçar
3 Nisan Pazar16.00DasDas AtölyeAstro Ay’a Tırmanıyor
4 NisanPazartesi20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
5 NisanSalı20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
6 NisanÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
6 NisanÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Düğün Şarkıcısı
6 NisanÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
7 NisanPerşembe20.30DasDas SahneJoseph K.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47