HER ZAMAN DİNLEDİM ONUN HAYALLERİNİ, HİÇ GEÇİŞTİRMEDİM!

HER ZAMAN DİNLEDİM ONUN HAYALLERİNİ, HİÇ GEÇİŞTİRMEDİM!

Kolay değil! Özü yaşatmak ya da öldürmek anlamına gelecek kadar önemli, çok ama çok zor bir karar. Bu aileyi tebrik ediyorum. Çocuğunu tanımak, onun özüne inanmak ve güvenmek bu olsa gerek! Bana yazılan mektubu aşağıda paylaşıyorum:
***
Hocam benim oğlum da çok hayal kurardı ben ve babası hep dinlerdik. Küçüklüğünden beri icat peşindeydi. Derslerinde iyiydi. Lise sona giderken, beni okuldan alın açık öğretime kayıt yaptırın, dedi.
Dünyam yıkıldı; oysaki yüksek bir puanla yerleşmişti o liseye. Projesi vardı ve öğretmenleri hiç destek olmuyordu. Anadolu lisesiydi devamsızlık yapmak zorunda kalıyordu.
Anne lütfen benim hayallerim var, dedi ama içim kan ağlıyordu! Öğretmenler karşıydı açık liseye, ama hayalleri için onu dinledik ve son senenin son döneminde açıktan okudu ve projesini bitirdi.
Amerika’daki yarışmalara başvurdu ve finale kaldı. O kadar sevinmiştik ki! Onun sevincini görmek çok güzeldi!
Projesine sponsorlar bularak Amerika’ya gitti. Orda on beş gün kaldı. Geldikten sonra üniversite sınavına girdi ve istediği üniversiteyi de kazandı. Bu sene üniversite başlıyor ve çok mutlu; “Ben hayalimi gerçekleştirdim anne,” diyor.
Kardeşi var, o da abisini örnek alıyor. Ve acayip kendine güvenen, istedim mi yaparım, diyen bir genç oldu. Her zaman dinledim onun hayallerini, hiç geçiştirmedim hocam; şimdi meyvelerini topluyoruz.
***
Kendini tanımanın ötesinde kendinin güçlü ve zayıf yönlerini tanıyan ve gönlünün muradını keşfetmiş bir çocuk yetiştirmek. Bir anne ve baba için en önemli ve en zor iş. Başarmışlar. Anne ve babayı huzurunuzda tebrik ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
(Doğan Cüceloğlu / 19 Eylül 2019)
Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'HER ZAMAN DİNLEDİM ONUN HAYALLERİNİ, HİÇ GEÇİŞTİRMEDİM!' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47