her biriniz için iyi ki varsınız.

her biriniz için iyi ki varsınız.

“Öncelikle böyle bir çalışma içerisinde bulunduğunuz için, bizlere bu fırsatı verdiğiniz için ben de kendimi ekipten biri olarak gördüğüm için canı gönülden selamlıyorum, her biriniz için iyi ki varsınız.
Ben …. Soyadım ….. Siirt merkez ilinde 7 çocuklu bir ailenin ferdinden bir tanesiyim şu an yaşım 28. Çocukluğumdan biraz bahsetmek istiyorum. Kısaca aile olarak maddi durumumuz pek iyi olmadığından dolayı 7 yaşında ilk kez çalışmak zorunda kaldım. Ayakkabı boyacılığı yapmak için kendimi kentin değişik farklı çayhanelerinde veya kaldırımlarında kürsülerde oturan yaşlı amcaların ayakkabılarını boyamak için buldum kendimi, kaldırımlarda ve çayhanelerde ve yaş biraz ilerledikçe değişik işlerde çalışmaya başladım.
El arabasında hamallık yaparak simit satarak birde bütün bu işlerin yanı başında ve başımda korku, utanç, kendini değersiz görme tıpkı bir boş su petinin içi gibi boş ve yapayalnız hissettim kendimi, neredeyse 25 yaşına kadar. Ta ki sevgili Beyhan Budak hocanın ustalarla söyleyiş videosunda saygı değer Doğan Cüceloğlu hocamızı izleyene kadardı bu kötü rüyaların ve başı boş sonu sanki hiç gelmeyecek gibi bu anlamsız yaşamımda hüznün, korkunun, utancın. Sanki bir ömür sürecek gibi hiç bitmeyecek hissettim sürekli ve ne demek olduğunu o zaman anladım.
Yavaş yavaş duygularımın birer elçi olduğunu zamanla birde bir ben var benden içerde. Acaba ne gibi değişiklikler oldu şuan hayatımda o benin varlığını ve icimdeki çocuga ulaşma fırsatı bana sunan ve bu son 3 yıldır Doğan hocanın elime kalbime ve gönlüme verdiği bir hayat nasıl yaşanır, nasıl anlam bulur ifadesinin pusulasının bir kısmını niyetimin saflığını keşfetme yolunda bu yolculuğun içerisinde bulunmaktayım.
Ustalarla söyleyiş videosunu izlediğimden sonra kendimi hiç anlamadığımı ve tanımadığımı, duygunun, düşüncenin ve hayatın nasıl yaşanacağını hiç bilmiyordum ve iliklerime kadar hem kendime hem de aileme, çevreme her şeye birer yabancı olduğumu biraz geç te olsa anladım. O paha biçilmez ve çok kıymetli izlediğim Beyhan Budak ve Doğan Cüceloğlu hocamızın videosundan sonra düşünmeye başladım. Adım adım her gün duygularımı elimden geldiğince öğrenmeye ve açık hale gelmeye çaba sarf ettim ve karar verdim Doğan hocanın bütün kitaplarını okumaya. Bir de videoyu izlediğim zaman yurtdışındaydım abimi aradım rica ettim bana istediğim kitapları göndermesi için ilk okuduğum kitap kendini keşfetmeye zorluklarla başa çıkmaya Var mısın? kitabı oldu. Ondan sonra Gerçek Özgürlük oldu sonra Evlenmeden Önce ve İçimizdeki Çocuk ve Savaşçı kitabı oldu. Şu an Damdan Düşen Psikolog elimde onu okuyacağım. Diğer okumadığım kitapların siparişini abimden rica etmişim yakında onlar da elimde olacak ve hepsini okuyacağım Allah nasip ederse.
Sanki yeni uyanmışım hayatıma ve kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum. Daha iyi bir insan olma yolunda niyetimin saflığını keşfetme yolculuğunda adım adım her gün elimden geldiğince duygularımı günün sonunda 15 veya 20 dakika kendime zaman ayırıyorum. Tevekkül edeceğim bir ortam içinde sessizliğin gücü bana eşlik ederken kendimi tanıma yolunda ilerlemeye çalışıyorum. Hiç te kolay değil ama kendimi artık bir savaşçı ruhu içinde olduğunu hissettiğim için devam ediyorum. Şu an Neredeyse her gün Doğan hocamın benimle olduğunu öyle hissediyorum ki tıpkı annemin bana dualarını eksik etmediği gibi sürekli yanı başımda olduğunu hissediyorum. Bu beni ben olma yolunda daha da güçlendiriyor ve mutlu ediyor. Bazen hüzünleniyorum ama o duygunun farkındayım ve gözlemleyen bilincim bir şükür duygusu içinde olduğunu hemen bildiriyor bana.
Doğan hocama Allah’tan rahmet diliyorum ve mekânı cennet olsun inşallah bize verdiği ve gönderdiği bu davetiyeyi ben kendim bu kalp atana kadar devam ettireceğim bu yolculukta. Umarım sizleri fazla meşgul etmedim, okuduğunuz için ve zaman ayırdığınız için her birinize kucak dolusu sevgiler saygılar selamlar sunuyorum. İyi ki varsınız, var olun, sağ olun.
Ekipten birisi,
Sevgilerimle.”
******
Siz de Doğan Cüceloğlu’nun;
-Hangi eseriyle,
-Nelerin farkına vardığınızı,
-Bu farkına vardıklarınızın sizin ve sevdiklerinizin yaşamında ne gibi değişimlere yol açtığını paylaşmak isterseniz mesajınızı “dcekibi@insaninsana.com.tr” adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.
Emek ve zamanınız için şimdiden teşekkür ederiz.
Sevgilerimizle,
DC Ekibi
Bir şunu diyen bir yazı 'Doğan Cüceloğlu Okurları Yaşadıkları değişim sürecini anlatıyor...' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47