Funk pop ve R&B müziğiyle kendini sevdiren Sena Şahin ile konuştuk

Funk pop ve R&B müziğiyle kendini sevdiren Sena Şahin ile konuştuk

Müzik dünyasının üretken genç müzisyenlerinden olan Sena Şahin, sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Bilir Misin’ adlı şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkısında 80’lerin funk popuna dokunuşlar yapan genç müzisyen; ‘Bilir Misin’ için “Bugüne kadar yazdığım en neşeli şarkı” diyor.

Funk pop ve R&B müziğiyle kendini sevdiren Sena Şahin ile konuştuk

Küçük yaşta piyanoya başlayan Şahin, R&B, caz ve soul türlerinden etkilenen bir müzisyen. Şahin şarkılarını; türsüz ve zamansız olarak tanımlıyor. Düzenlemesi Denizkan Boz ve İbrahim Tellaloğlu’na ait olan şarkının mix ve mastering’ini Tarık Ceran üstleniyor.

“Düş”, “Baştan Başla”, “Pusula”, “Bana Yalanlar Söyle” ve “Bu Gece” gibi birçok şarkısıyla dikkat çeken Şahin son olarak şarkılarının Netflix yapımlarından “Kuş Uçuşu” dizisinde  yayınlanmasının ardından büyük bir kitleye ulaştı.

Müzik yasağı konusunu anlamadığını söyleyen genç şarkıcı; “Bence sanatın, müziğin olduğu yerde sınırlara, yasaklara yer olmamalı” diyor.

Şahin ile müzik üzerine sohbet ettik.

* Müzikte sizi en çok heyecanlandıran nedir?

Beni en çok heyecanlandıran şey yeni müzikler dinlemek ve yaratmak. Özellikle yaratma sürecimde güzel bir fikir aklıma geldiğinde bu beni çok heyecanlandırıyor ve bitirmek için uğraşmaya başlıyorum. Yapım süreci, sevdiğim müzisyenlerle stüdyoda session yapmak, beraber fikirler üretmek gerçekten bambaşka bir heyecan ve mutluluk.

* Yeni çalışmalarınız ve gelecek yeni projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Bir sürü şarkı geliyor, birkaç albüm çıkartacak kadar hazırda bekleyen şarkım var ama tabii ki hepsi tek tek çıkacak çünkü şuan hiçbirini topluca yayınlayacak kadar birleştirmeye hazır olduğumu hissetmiyorum. Albüm için bence çok erken bu nedenle. Bunun dışında youtube vb. platformlara akustik videolar koymak istiyorum, belki şarkılarımın yapım aşamaları vb. İçerikler olabilir.

* Konser yasaklarına her gün bir yenisi ekleniyor. 

Bence kültür sanat etkinliklerine erişebilmek ülkece en çok ihtiyacımız olan şeylerden birisi, umarım bolca olduğu, hiçbir konserin yasaklanmadığı bir dönem bizi bekliyordur.

R&B müziği…

R&B müziği ilgili bize ne söylemek istersiniz? Ülkemizde yaptığınız müzik tam olarak anlaşılıyor mu? Sizce yoksa daha çok yolu mu var.

Bence yeni yeni anlaşılıyor, yurt dışındaki referansları da daha çok dinlenmeye başladı ama hala Türkçe de bunu duymaya alışık değil kulaklar. Zamanla bu da açılacak diye düşünüyorum, güzel müzik her yerde kendine bir kitle bulur bence.

* Genç bir müzisyen olarak size sormak isterim; ülkemiz ile ilgili, güzel günler görecek miyiz?

Bence göreceğiz, her zaman ümitliyim, güzel günler yakında diye umuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM