Dev kulüp hitine 20. yıl makyajı 

Dev kulüp hitine 20. yıl makyajı 

Müzik Vitrini bu hafta sizlerle…

Müzik Vitrini

Dev kulüp hitine 20. yıl makyajı

Dans müziğini sevenler için tüm zamanların en büyük kulüp hitlerinden biri olan, dünyaca ünlü İtalyan DJ Prodüktör Benny Benassi’nin ilk çıkış şarkısı ve en dev hiti “Satisfaction”, 20. yılında yine son 20 yılın en büyük DJ prodüktörlerinden Fransız David Guetta ile yepyeni bir versiyona daha kavuşuyor. Benassi’nin 2002 yılının haziran ayında yayımladığı ilk hiti “Satisfaction” özellikle 2000’lerin ilk 10 yılı boyunca defalarca yeni düzenlemelerle dans pistlerini yıkan hitlerden biri oldu. Hatta “Satisfaction” için efsanevi kült bir erotik müzik videosu vardır ki şimdi bizim ekranlarda görmek ne mümkün. Belçika’nın uluslararası ünlü dans müzik festivallerinden “Tomorrowland” ile bu yıl yeniden şöhret olan “Satisfaction”, artık Guetta remixi ile kulüplerde durdurulamaz. Guetta, altyapıya çekici bir synth dokunuşu daha katarak nakaratı da tekrar eden kesintilerle iyice coşturuyor.

 

 

Çolakoğlu’ndan Sezen sürprizi

Film müzikleri ve caz üzerine Berklee’de eğitim alan, son 20 yıldır dokunduğu her Türkçe şarkıya pop kalitesi getiren, Tarkan, Gülşen ve Göksel’in en nefis işlerinde imzası olan Ozan Çolakoğlu, Sezen Aksu’nun en remiksi yapılası şarkısına da harika bir remix ile el atmış. Remix versiyonuyla “Bu Gece” orijinalinde Sezen Aksu’nun 1984 yılında yayımladığı ve düzenlemelerinde Onno Tunç imzası olan “Sen Ağlama” albümünün en zamansız şarkılarından biri. Şarkıdaki soul müzik havası ve disko yatkınlığına Çolakoğlu’nun dokunuşu bizim şansımız olmuş. Altyapıda deep house hissettiren, elektro soul diyebileceğimiz nefis bir Sezen Aksu remiksi var artık vitrinde.

 

 

Akdeniz pop

Emir Bozgan’ı yıllar önce çok daha genç bir delikanlıyken, bir DJ olarak çaldığım ve Britney Spears’in “Femme Fatale” albümü için gerçekleştirdiğim albüm lansman partisinde hem Britney hem de azılı bir Rihanna hayranı olarak tanımıştım. Hatta Rihanna da bu sevginin farkında ve Emir’i sosyal medyada takip ediyor. O dönemlerden beri tanıdığım Emir’in profesyonel olarak şarkılar çıkarmadan önce YouTube için kaydettiği bir Rihanna şarkısı yorumu da var ki çok tatlı: “We Found Love.” Emir, ilk çıkış şarkısı “Karanlıklar” için Sony Music ile hareket ederken yeni şarkısı “Varsa Yoksa Sen” için “Believe Music” çatısı altında olmayı tercih etmiş. Sözüne müziğine imzasını attığı yeni şarkısı tatlı bir pop dans şarkısı olarak başlarken, eklenen gitarlar ve özellikle nakaratıyla dinleyiciye Akdeniz pop duygusu veriyor. Şarkının mix ve mastering aşaması için ustalardan biriyle, Tarkan’la “Ahde Vefa” albümünde birlikte çalışan Emre Kıral’la çalışan Emir, henüz yolun başında, özenli işler peşinde.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM