DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, cins-ırk vb ayrımlar gözetmeden tüm temel hak ve özgürlüklerimizi güvence altına almaktadır.
Ve 1948 yılında imzalandığını anımsadığım bu metinde; “Gürsel EKMEKÇİ hariç” diye bi dip not bulunmamaktadır.
**
Bizlere yaşatılan acı gerçeklerden öğrendik iyice. Devlet yaşamında kimi ana başlıkların asla ve asla “özelleştirilmemesi” gerekirmiş meğer.
Eğitimsağlık, iletişim gibi
**
İşte, Türk Telecom olayında Türkiye Cumhuriyeti’ne göz göre göre yedirilen kazıklar meydandadır…
**
Bireysel olarak ben de yedim bu kazığı. Anlatmalıyım;
Yararlanmadığım bi hizmetten ötürü Telekom tarafından icraya verildim.
İtirazıma cevaben “Napalım yahu, yararlansaydın” dendi. Ayrıntı vermiyim, olayı hukuğa taşıdım çünkü. Buradan da alenen ilan edeyim;
Ben bu davayı yitirmem!!!
**
Bu ayıp yetmez gibi, tamamen başka bi nedenle, evimizde internet hizmeti yok. 3 gündür…
Aradık.
-“Arıza var” dediler.
İlkin yurt çapında genel bi sorun vardır dedim. Yine mutlaka halktan gizlenecek bi rezalet yaşandı diye düşündüm.
Zamanla lokal bi sıkıntı olsa gerek aşamasına indim. Giresun ile sınırlı tutup bekledim.
Ardı sıra “Her halde bizim mahalle hatlarında arıza oluştu” diyip sabrettim.
Dün, bakkalda bile internet olduğunu fark ettiğimde, problemi “bizim apartmana” değin indirdim.
Halen hiçbi şey yapılmamış ve şu yüzyılda evimizde internetsiz kalmıştık.
**
En son, evin içindeki elektrik kablolarında buldular hatayı…
Buyrun, gülmek serbesttir…
**
Sevgili dostlarım, affınıza sığınıyorum, bu haftaki yazımı, hemen hemen “bi peçeteye yazıp göndermek” gibisinden bi yöntemle gazeteye ulaştırdım.
Bilin istedim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM