DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, cins-ırk vb ayrımlar gözetmeden tüm temel hak ve özgürlüklerimizi güvence altına almaktadır.
Ve 1948 yılında imzalandığını anımsadığım bu metinde; “Gürsel EKMEKÇİ hariç” diye bi dip not bulunmamaktadır.
**
Bizlere yaşatılan acı gerçeklerden öğrendik iyice. Devlet yaşamında kimi ana başlıkların asla ve asla “özelleştirilmemesi” gerekirmiş meğer.
Eğitimsağlık, iletişim gibi
**
İşte, Türk Telecom olayında Türkiye Cumhuriyeti’ne göz göre göre yedirilen kazıklar meydandadır…
**
Bireysel olarak ben de yedim bu kazığı. Anlatmalıyım;
Yararlanmadığım bi hizmetten ötürü Telekom tarafından icraya verildim.
İtirazıma cevaben “Napalım yahu, yararlansaydın” dendi. Ayrıntı vermiyim, olayı hukuğa taşıdım çünkü. Buradan da alenen ilan edeyim;
Ben bu davayı yitirmem!!!
**
Bu ayıp yetmez gibi, tamamen başka bi nedenle, evimizde internet hizmeti yok. 3 gündür…
Aradık.
-“Arıza var” dediler.
İlkin yurt çapında genel bi sorun vardır dedim. Yine mutlaka halktan gizlenecek bi rezalet yaşandı diye düşündüm.
Zamanla lokal bi sıkıntı olsa gerek aşamasına indim. Giresun ile sınırlı tutup bekledim.
Ardı sıra “Her halde bizim mahalle hatlarında arıza oluştu” diyip sabrettim.
Dün, bakkalda bile internet olduğunu fark ettiğimde, problemi “bizim apartmana” değin indirdim.
Halen hiçbi şey yapılmamış ve şu yüzyılda evimizde internetsiz kalmıştık.
**
En son, evin içindeki elektrik kablolarında buldular hatayı…
Buyrun, gülmek serbesttir…
**
Sevgili dostlarım, affınıza sığınıyorum, bu haftaki yazımı, hemen hemen “bi peçeteye yazıp göndermek” gibisinden bi yöntemle gazeteye ulaştırdım.
Bilin istedim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sürekli oraya buraya koşmak, sanki çok iş yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir ama değil mi? Bugünün dolunayı sizi, belki de çok fazla şey yapıp yapmadığınızı sormaya başladığınız bir noktaya getirecek. Evet öylesin!

BOĞA BURCU YORUMU

Grafiğinizin para alanındaki kozmik aktivite sizi endişelendiriyor olabilir, ancak finans konusundaki endişeleriniz gerçek mi yoksa hayal mi? Büyük olasılıkla ikincisidir, bu yüzden sahip olmadığınız şeyler için endişelenmeyi bırakın ve daha fazlasını elde etmenin yollarını arayın.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Mutlu olmadığınız bir şey var ve bir süredir aynı şekilde hissediyorsunuz. İnisiyatif almadığınız sürece hiçbir şey değişmeyecek. Bunu, bu konuda olumlu bir şey yaptığın gün yap.

ASLAN BURCU YORUMU

Olayları kontrol etmeye çalışmanın bir anlamı olmadığını henüz anlamadıysanız, günün sonunda anlayacaksınız. Bazen bir Aslan bile arkasına yaslanmalı ve hayatın elinden gelenin en iyisini yapmasına izin vermelidir. En kötüsü, korktuğun kadar kötü olmayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün hem evde hem de işte son zamanlarda biraz daha az düşüncesiz olmayı dilemenizi sağlayacak bir şey olacak. Başak temkinli bir işarettir, bu yüzden gelecekte harekete geçmeden önce düşünmek için zaman ayıracağınıza dair kendinize söz verin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bir konuda kararını vermiş olabilirsin ama bugünün dolunayı tekrar düşünmen gerekeceğini gösteriyor. Ayrıntılara bir kez daha bakın ve bu sefer önyargılı sonuçlarınızla uyuşmayan gerçeklere ve rakamlara daha açık olun.

AKREP BURCU YORUMU

Bu, yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil, özellikle de bu şey büyük miktarda para gerektiriyorsa. Bu paranın bir kısmı başkalarına aitse, elde edilecek karlar olduğu konusundaki iyimserliğinizi paylaşmadıklarını görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bir kez daha çok fazla insan için çok fazla şey yapıyorsunuz ve aklı başında kalmak istiyorsanız faaliyetlerinizi azaltmanız gerekiyor. Sizden çok şey bekleyenler, bundan sonra tek başlarına gitmeleri gerektiğini bilsinler ve bunu kastetsinler!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Haftalarca, belki aylarca ertelediğiniz bir karardan artık kaçınılamaz. Ailenizle ve ev hayatınızla ilgili bir sorun, ancak yeni, herkesi memnun etmeye çalışmayan bir yaklaşım benimserseniz çözülecektir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM