DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, cins-ırk vb ayrımlar gözetmeden tüm temel hak ve özgürlüklerimizi güvence altına almaktadır.
Ve 1948 yılında imzalandığını anımsadığım bu metinde; “Gürsel EKMEKÇİ hariç” diye bi dip not bulunmamaktadır.
**
Bizlere yaşatılan acı gerçeklerden öğrendik iyice. Devlet yaşamında kimi ana başlıkların asla ve asla “özelleştirilmemesi” gerekirmiş meğer.
Eğitimsağlık, iletişim gibi
**
İşte, Türk Telecom olayında Türkiye Cumhuriyeti’ne göz göre göre yedirilen kazıklar meydandadır…
**
Bireysel olarak ben de yedim bu kazığı. Anlatmalıyım;
Yararlanmadığım bi hizmetten ötürü Telekom tarafından icraya verildim.
İtirazıma cevaben “Napalım yahu, yararlansaydın” dendi. Ayrıntı vermiyim, olayı hukuğa taşıdım çünkü. Buradan da alenen ilan edeyim;
Ben bu davayı yitirmem!!!
**
Bu ayıp yetmez gibi, tamamen başka bi nedenle, evimizde internet hizmeti yok. 3 gündür…
Aradık.
-“Arıza var” dediler.
İlkin yurt çapında genel bi sorun vardır dedim. Yine mutlaka halktan gizlenecek bi rezalet yaşandı diye düşündüm.
Zamanla lokal bi sıkıntı olsa gerek aşamasına indim. Giresun ile sınırlı tutup bekledim.
Ardı sıra “Her halde bizim mahalle hatlarında arıza oluştu” diyip sabrettim.
Dün, bakkalda bile internet olduğunu fark ettiğimde, problemi “bizim apartmana” değin indirdim.
Halen hiçbi şey yapılmamış ve şu yüzyılda evimizde internetsiz kalmıştık.
**
En son, evin içindeki elektrik kablolarında buldular hatayı…
Buyrun, gülmek serbesttir…
**
Sevgili dostlarım, affınıza sığınıyorum, bu haftaki yazımı, hemen hemen “bi peçeteye yazıp göndermek” gibisinden bi yöntemle gazeteye ulaştırdım.
Bilin istedim…

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün birinin sizden bir şeyler sakladığı hissine kapılırsanız, onlara doğrudan yaklaşmalı ve neler olup bittiğini öğrenmeyi talep etmelisiniz. Neptün gerileme evresine başlarken pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını söylemek doğru olur.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 24 saat içinde alacağınız bir kararın geniş kapsamlı sonuçları olacak. Bu yüzden acele etmeyin ve başkalarının sizi doğru hissetmeyen şeyi yapmaya ikna etmesine izin vermeyin. Size ne kadar zorbalık yapmaya veya rüşvet vermeye çalışırlarsa, onlara o kadar az güvenmeniz gerekir.

ASLAN BURCU YORUMU

Mutluluk, başkalarını memnun etmeye çalışmaktan değil, derin bir içsel düzeyde doğru gelen şeyi yapmaktan gelir. Öyleyse kendinize sorun: Daha önce yapmadığınız neyi şimdi yapıyor olmalısınız? Devam edin ve başarılı olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Şu anda modun düşük. Çünkü büyük olasılıkla başkalarının neden olumsuz şekillerde davrandığını anlamıyorsunuz. Onlar için daha az endişe edin ve kendi sağlığınıza dikkat edin. Güne gülümseyerek başlamıyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Yaklaşan yeni ay, önümüzdeki birkaç gün içinde eğlenceli zamanlar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor, ancak bunun sizi nihai hedefinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Gözünüzü ödülden bir an bile ayırırsanız, sonsuza kadar gözden kaybolabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür projeyi bitirmek için tüm durakları kaldıracak ve günün her saatinde çalışacaksınız. Ancak yapmamalısınız, tekrar etmeyin, köşeleri kesmeyin, aksi takdirde kendinizi en baştan ve hepsini tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her zaman kurallara uyun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Yöneticiniz Neptün bugün gerileme evrelerinden birine başlıyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde bir şeylerin belli belirsiz yanlış göründüğü ancak bunun ne olduğunu çözemeyeceğiniz birçok durum olacak. Bu duyguları görmezden gelin çünkü korkularınız gerçek değil.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM