Tiyatro Gazetesi 133.Sayı

Tiyatro Gazetesi 133.Sayı

Tiyatro Gazetesi 133.Sayı

Tiyatro Gazetesi 133.Sayı

Tiyatro Gazetesi 133. Nisan sayısından Merhaba,

Oldukça yoğun geçen bir ayın ardından gazete manşetimizi attık: ‘27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Usta Sanatçılara Ziyaret’

İBB Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde emekli olmuş usta sanatçıları unutmadı. Sanatçı Yaşam Evi’nde kalan sanatçılar ziyaret edildi. Bu anlamlı günün ziyaret anılarını sayfa 2 den okuyabilirsiniz.

İlk sayfada yer alan diğer haber başlıklarıysa; ‘Hülya Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 4 Nisan 17 Mayıs arasında gerçekleşiyor.’ Afişe ilk sayfamızdan bakabilirsiniz.

‘Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tanıtım günleri gerçekleşti’ başlıklı röportaj ise Damla Benuğur’dan. Sayfa 16-17’de.

‘Cumhuriyet’in 100. Yılında kadın, oyun yazma yarışması sonuçlandı’ başlıklı haber ise ayrıntılarıyla sayfa 37’de.

İlk sayfa da yazarlarımızın köşe başlıkları da var. Sırasıyla şöyle; Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ‘Mart ayı çok yoğun ve yorucu geçti’ dedi. Sayfa 2’den okunabilir. Tamer Levent ise Tiyatro ve Biz köşesinden seslendi okura ‘İnsan neden oyun yazar’ diyerek. Devamını sayfa 3’den okuyabilirsiniz.

Zeynep Kaymas; ‘Ukrayna Herson Tiyatrosu’ndan Dünya tiyatrosu; sen çok yaşa ve esen kal!’ sayfa5’te, Burak Süme; ‘Nergis Çorakçı ile tiyatroya kısa bir yolculuk’ sayfa 4’te, Kımız Bozkır ‘Umutla ve İnatla!’ sayfa 15’te, Serkan Fırtına ‘Beni Bekleme’ sayfa 6’da, Melek Kentmen ‘Sabri Özmener’ ile sayfa 22’de,  siz sevgili okurlarını bekliyorlar. Öte yandan ‘Gökhan Erarslan’ ile sayfa 24’de, ve ‘Kemal Uçar’ ile de 26’da sizlerle Melek Kentmen.

Halit Karaata; ‘Tiyatral Açıdan Bakılırsa’ sayfa 7’de, Melike Birgölge; ‘Ayla Algan: Düşüncelerini Bedenine Yazandır Oyuncu! Sayfa 34’te, Yaşam Kaya; ‘Merhamet (2022): Önce Boyun Eğ, Sonra Değiştir’ sayfa 9’da, Damla Benuğur; ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üzerimizdeki Ölü Toprağını Aldı’ sayfa 16’da, Müfit Semih Baylan; ‘Babaların günahlarının bedelini neden kızları öder ki? / Kuyucaklı Yusuf’ sayfa 10’da, Seda Tansüker; ‘Özlem Türay: Ben Oldum Olası İnsanları Şaşırtmayı Çok Severim’ sayfa 6’da, Metin Güler; ‘Uşak Belediyesi 4.Ulusal Tiyatro Festivali/2022’ sayfa 14’de, Zeynur Omuk; ‘Karşıyaka Belediye Tiyatrosundan Yolu Geçenler’ sayfa 8’de, Yalçın Baykul; ‘Tiyatro28’de Ayrılık Ya da Aşkın Minik Sandalı’ sayfa 19’da sizleri bekliyor. Öte yandan Baykul; ‘Seyirci Şair Eşref’e Hazır Mı? Karikatürlü Kabare’nin Ustası Muhsin Omurca Anlatıyor’ ile sayfa 30’da da sizlerle. M.Ümit Görgülü; ‘Fırtına: Fosforlu Cevriye ve Zekeriya Hocalar’ sayfa 32’de, ve Oğuz K.Oğuz ise; ‘Akdeniz’in gerdanında yeni bir inci’ yazısını sizler için kaleme aldı, sayfa 39’dan okunabilir.

Cenk Behram Su; ‘Actıng Masalı’ ile sayfa 5’te, Betül Aşık; ‘İnziva’ya farklı bir bakış: Sislerin arasında hesaplaşma’ ile sayfa 9’da, Ümit Çetin; ‘Hayal Kurmak Geciktiriyor Hayatı, Hikaye Devam Ediyor’ sayfa 11’de, Gökhan Yener; ‘Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Lisans Son Sınıf Öğrencileri İftiharla Sunar Duvarların Ötesi’ sayfa 12’de, Afet Kadirova; ‘Türkiye Dramaturjisi’nin Azerbaycan Tiyatrosunda Sanatsal Uyarlama Sorunu’ sayfa 38’de okunabilir.

Bu ay yazarlarımızın kaleme aldığı yazılar kadar buradan aktaramadığımız haberlerimiz var gazetede.

Hem festivaller, yarışmalar, hem de çeşitli kurumların etkinlik takvimleri, programları Tiyatro Gazetesi’nde.

Abone olun ki haberiniz olsun. www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize Kırmızı Kedi ve Mephisto Kitabevleri’nin yanısıra Tiyatro temsilciliklerinden de erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM