Turkuvaz

Turkuvaz

Liyakatsiz sözcüğü can simitimiz oldu, çok şükür.

Devleti yönetenlere,

Ordumuzu yönetenlere,

Diplomasiyi yönetenlere,

Ekonomiyi yönetenlere,

Sanatı yönetenlere,

Tarımı yönetenlere,

Sporu yönetenlere,

Daha aklınıza ne geliyorsa…

Dünyada hangi konu başlığı kaldıysa daha…

Bilcümlesine…

Vatan haini dememiş olduk.

****

Benim lügatımda en ağır eleştiridir bu. Beterini bilmem. Sövmesini bilmem, küsmesini bilmem, en beş para etmezini bile incitmesini bilmem.

Liyakatsiz dedim, kurtuldum.

Liyakatsiz yazdım, kurtuldum.

****

Böylesi gün görmemiş bi ekibin 20 küsur senedir iktidarda kalmasını,

Bu denli vasat beyinlerin 15’e yakın sayıda üst üste seçim kazanmasını,

Yedi cihana izah edebilecek bi bilim insanının henüz doğmadığını düşünürüm.

****

Yurdumuzda her kavramın çivisini çıkardıkları için, son seçimleri tam olarak kimin kazandığını da çözebilmiş değiliz.

Halkımızın yarısı iktidardan hoşnut değil. Halkımızın diğer yarısı muhalefeti beğenmiyor.

Bi takım düzenbazlık içeren işleri yok saydığımızda, “maçın” berabere bittiğini anlıyoruz.

Dünya siyaset tarihinin galibi olmayan ilk seçimi elbette ülkemize yakışırdı, onu da becerdik, hayırlı uğurlu olsun.

****

Okurlarım bilir, dostlarım bilir, sevenlerim bilir, en azından annem bilir (ve kızar), Bay Kemal’in hep karşısında durmuş bi kardeşinizim ben. Gitsin diyenlerin ele başlarındanım.

Ne var ki şu son seçim sürecinin gerçek kahramanıydı Sn. Kılıçdaroğlu. Harbiden çok emek verdi.

Bu emeğin karşılık bulamamasına üzüldüm. Hemen hemen her tespiti, her çözüm önerisi, her vaadi doğru idi ilk defa.

Yine olmadı, olamadı.

****

İnandırıcı olmayan neydi peki?

Halkı peşine takamayan neydi?

Elbette; Chp’miz içine çöreklenen, en kritik noktaları ele geçiren, muhtemelen Kemal Bey’i yönlendiren danışman kadroları idi…

Ekmeleddin saçmalığını önümüze getirenler… Helalleşme alçaklığını karşımıza çıkaranlar… Abdullah Gül  seçeneğini düşünenler… Atatürk’ten uzak durmayı marifet sayanlar… Dinciliğe, Kürtçülüğe göz kırpanlar… Altılı masa diye bi ucube oluşumla hepimizi gülünç hallara düşürenler… Son çare, Büyükşehir Belediye Başkanlarını sahaya sürecek denli acemi siyasetçiler…

Ve asıl önemlisi…

Sandıklarda hile olduğunu cümle alem bildiği halde 20 yıldır bi çözüm üretemeyen parti hukukçuları…

Her kimse bu herifler?

Hiç kuşku yok ki asıl liyakatsizler bunlardı.

****

Mustafa Kemal’in Cumhuriyet Halk Fırkası’nı, adına y-chp denen bi aptallığa dönüştürmeye kalkışanlar her kimse?

Parti’nin bilgi işlem ayağını yönetenler, sistemle nasıl oynandığına (veya ölülerin nasıl oy verdiğine) dair somut bilgilerle dünyayı ayağa kaldırmayanlar her kimse?

Asıl liyakatsizler bunlardı.

(İşte, hdp oyları olmasaydı, yaşanacak olan bi hezimetmiş demek?)

(Bu memlekette asıl ittifakın akp-hdp olması gerektiği konusunu sonra işleyeceğim. İttifaklarımız bile sahte, arkadaşlar, inanmayın lütfen aldatmaca işlere)

****

Meydanlarda ellere tutuşturulan turkuvaz bayraklar neydi peki?

Neyin simgesidir bu turkuvaz renk? Ay yıldızlı bayrağımız dururken, Chp’nin şehit kanı kırmızısı bayrağı dururken, o turkuvaz kimin fikridir?

Milli takıma bi dönem turkuvaz-beyazlı forma giydirildiği, Türkiye Cumhuriyeti’ne bu yolla bile meydan okunduğu ne tez unutuldu?

Bana bu turkuvaz rengi meydanlara sürme fikrinin sahibi dangalakları bulun, Chp’mizi beş dakkada düşman işgalinden kurtarayım.

Yahu deminden beri demedim demedim demedim, tuttum kendimi. Asıl vatan haini işte o edepsiz heriflerdir.

Suçsa suç. Dedim işte.

Oh bee!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün içsel bir denge arayışı içinde olabilirsiniz. Duygusal yönden hassas olabilir, duygularınızı daha net bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmak ve empati yapmak önemli olacaktır. Bugün çevrenizdeki insanlara karşı sabırlı ve anlayışlı olmaya çalışın. Enerjinizi doğru yönlendirdiğinizde, verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Boğa burcundaki insanlar için iş konularında beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu fırsatları değerlendirerek kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın, gün içinde dinlenme ve rahatlama zamanı ayırarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz, ancak içsel gücünüzü kullanarak her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp hedeflerinizi gözden geçirmeniz faydalı olabilir. İletişim konusunda dikkatli olmak ve duygularınızı net bir şekilde ifade etmek önemli olacaktır. Karar vermeden önce detayları gözden geçirip rasyonel bir şekilde düşünmeye çalışın. Hayatınızdaki insanlara biraz zaman ayırarak ilişkilerinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcu için olumlu bir gün olabilir. Kendinizi ifade etme ihtiyacınız artabilir ve çevrenizle iletişiminiz güçlenebilir. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, duygusal olarak da dengede olabilir ve ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Kendinize zaman ayırarak kişisel bakımınıza odaklanabilirsiniz. Güne keyifli ve pozitif bir şekilde başlamanız, günün genelinde sizin için olumlu etkiler yaratabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcundaki insanlar için iletişimde olduğunuz kişilerle iletişim becerilerinizi en iyi şekilde kullanmanız gerekebilir. Duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade etmek önemli olacak. Ayrıca, bugün dikkatinizi dağıtabilecek konulara karşı dikkatli olmanız ve odaklanmanız gerekebilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kişisel gelişiminize odaklanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.側

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Terazi burcu için iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Karşınızdaki kişilerle anlaşma sağlamak ve çatışmalardan kaçınmak için açık ve net bir iletişim kurmaya özen göstermelisiniz. Özellikle iş ortamında yapılan anlaşmalarda detaylara dikkat etmekte fayda var. Sevdiklerinizle ilişkilerinizde ise duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin ve karşılıklı anlayışa önem verin. Enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal olarak biraz dalgalı bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. İş hayatınızda karar verme sürecinde daha net ve cesur olmalısınız. Bugün kendinizi enerjik ve kararlı hissedeceksiniz, bu da sizi hedeflerinize daha hızlı ilerletmeye yardımcı olabilir. Sağlığınıza özellikle dikkat edin ve günü dingin ve pozitif bir şekilde geçirmeye çalışın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Oğlak burcu için sabırlı ve sakin olmanız gereken bir gün olabilir. İşlerinizde disiplinli ve kararlı bir şekilde ilerlemeniz gerekebilir. Kendinize olan güveninizin artacağı bir gün olabilir. Duygusal konularda ise mantıklı ve dengeli kararlar vermeye özen göstermeniz önemli olacaktır. Kontrolü elinizde tutarak hedeflerinize doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Umarım bugün size güzel gelişmeler getirir!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM