SİYASET

SİYASET

önce bu sabahki minik notum ile girizgah eyleyeyim..
sanıyo musunuz ki, bizim için ”vatan”, ”toprak” gibi kavramların gereğinden fazla bi önemi, bi tür kutsallığı vardır.. neden olsun yahu?? aslolan, yazımın hedefindeki insanların geri zekalılığıdır..
yani sen mütareke basını olursan, yani sen sömürge solcusu olursan, ben seni aşağılarım kardeşim.. başka ne yapayım..
emperyalizm diğil, Mustafa Kemal’in devrimleri kazanacak..
bu itibarla faşist de sensin, statükocu da sensin ne edeyim ki ben..
ula gardeşim, biz Atatürk’e toz kondurmayanların ”hayır efendim, illa ki kürt analar ağlayacak” diye bi düşüncesi mi vardır sanırlar acep? nasıl bi salaklık düzeyidir bu?
****
sevgili arkadaşım, usta tiyatro oyuncusu ersin özdemir, geçen günkü ayaküstü sohbetimizde; ”senin bu millete kendini anlatmaya çalışmana çok üzülüyorum gürsel abi” dedi bana..
eh haklı..
misal, hiçbi kulp takamayanlar, bi dönem vatan partisi m.vekili adaylığıma bulaşırlar arada bi.. nasıl anlatayım, neyi anlatayım bilemiyorum valla??? bi insan daha ”net” nasıl olabilir?
vekil adaylığımı bi basın açıklamasıyla duyurdum giresun’da.. yahu arşivler tazecik duruyo ortalıkta.. dedim ki;
-”benim genel başkanım Mustafa Kemal Atatürk’tür, ben cumhuriyet halk fırkası üyesiyim, başka hiçbi şahıs ve partiyle lüfen bağdaştırmayınız..
neden vatan partisi derseniz.. çünkü ben herşeyden önce ekonomi okumuş bi insanım, vatan partisi’nin ekonomik programına hayran oldum.. orada yazanlar türkiye cumhuriyeti’nin kurtuluş reçetesidir”..
bu kadar açık ve net girdim bu işe.. bunda anlaşılmayacak ne vardır?
sonra da vatan partisi’nde bu ekonomik programı uygulayacak bi ”delikanlı” göremediğim için alakamı tamamen kestim bu işlerle..
****
bikez daha diyeyim..
hayatım didik didik etsinler, çekinmesinler.. masal’ın borçlarını bi türlü ödeyememek dışında hiçbi falsomu bulamazsınız, yoktur!
****
(bakın daha dün ne oldu.. bi dostumuz.. çay ocağında sohbet ederken ne dese iyi; ”ooo gürsel abi, yazar olmuşsun”..
”ne diyon la sen” dedim merakla.. anlaşıldı ki, destek babında gönderdiğim ”medya 28” adlı oluşumdaki yeni ve iddaasız yazılarımı görmüş kardeşimiz.. güldüm sade..
diyemedim ki;
bak kardeşim, lise öğrencisi olduğum 1983 yılından beri yerel gazetelerde köşe sahibiyim.. hadi onu geç ulusal basında hem siyaset hem spor anlamında köşe edinmiş yegane giresun çocuğuyum.. adına fan sayfası kurulmuş ilk giresun çocuğuyum..
biz seninle aynı şehirde yaşıyoz öyle mi?
diyemedim nasıl diyim..
işte böyle ersin’im..
****
efendime söyliyim lafı geçenlerde toplanan ”altılı masa”ya getirip bitireyim bu gereksiz yazıyı..
harbiden çok yoğunum.. şunları yazmaya ayırdığım zaman bile günah.. ama yanıt haklarım var, susamazdım..
kemal kılıçdaroğlu.. meral akşener.. temel karamollaoğlu.. ahmet davutoğlu.. ali babacan.. ve kim olduğunu bilmediğim, açıkçası merak edip öğrenmediğim ve adını bi ara okuyup derhal unuttuğum için şuan anımsayamadığım altıncı şahıs bi aray gelmişler..
ülkemizin mevcut ama elbette ki uyduruk sorunları nedir;
enflasyon, gıda ve tüm fiyatların artışı, ödenmesi olanaksız elektrik ve doğalgaz faturaları, devletin acil para gereksinimi falan filan..
bunları konuşmuşlar.. epeyce güldüm buna da.. evcilik oynamışlar yani..
bana içlerinde tekbi isim söyleyin.. başa gelir ve hepsini çözer deyin!
hadisinler oradan.. tayyip bey haklı.. 40 koyun verse, güdemezler..
****
ankara’da yalnızca iktidar partisi ve muhalefetçilik oynayan birileri vardır.. türkiye cumhuriyetinin merkezi, çoluğumuzun çocuğumuzun güvencesi ankara’da falan diğil, bambaşka bi yerde, ayağa kalmak üzere hazırlanmaktadırlar.. yukarıda adı geçenler oranın kapısında güvenlik bile olamazlar..
rahat olunuz.. boş gündemleri dikkate almayınız..
****
bu vatanın birincil sorunu laikliktir.. sonra tarımın yok edilmesidir.. sonra hukuksuzluk sistemidir.. sonra eğitim birliği devriminin kaldırılmasıdır.. sonra şanlı türk ordusunun çökertlmesidir..
altılı masada bunların hiçbiri konuşulmamıştır..
****
ne kadar komiktir aslında..
bunların tümü yalnızca vatan partisi’nin programlarında ”başlıca hedef” olarak gösterilmektedir..
ne diyim ki ben..
****
yarın gıyabımda konuşurlar, ben giresun millet bahçesi parkında çayımı içerken duyar.. uzun uzun söverim..
bak gürsel vatan partisine geçmiş..
oolum siz nereye geçerseniz geçin, yoz siyasetin hangi bokunu yerseniz yeyin.. biz Mustafa Kemal’in Askerleri’yiz..
başka bi şapkamız yoktur..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM