Nilüfer Kent Tiyatrosu Gençleri Sahneye Davet Ediyor

Nilüfer Kent Tiyatrosu Gençleri Sahneye Davet Ediyor

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunda sahnelenecek gençlik oyunu için hem sahne önünü hem de sahne arkasını gençlere bırakıyor. Yapılan başvurulardan seçilecek 20 genç, seçmelerden provalara, teknik hazırlıktan, sahne yönetimine kadar bütün aşamalarda yer alacak.

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunda gençlere büyük bir deneyim fırsatı sunuyor. Yeni sezonda sahnelenecek gençlik oyununu gençlerden kurulacak ekip hazırlayıp sahneye koyacak. Nilüfer Gençlik Tiyatrosu’nda, tiyatro oyununu her aşamasında; sahne arkasında veya sahne önünde yer almak isteyen gençler için başvuru süreci başladı.

Çalışmaları Ocak 2023’de başlayıp, Haziran 2023’de tamamlanacak olan ve 16-25 yaş aralığında bütün  genç katılımcılara açık olacak Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, hayalini gerçekleştirmek isteyenlere de bir kapı açıyor.

Nilüfer Kent Tiyatrosu ile gençlerin tiyatro aracılığıyla, kendilerini daha iyi tanımasını, özgüven kazanmasını, alacağı sorumluluklarla birlikte iş bölümünü, birlikte üretmeyi, birey ve ekip olmayı deneyimlemesini sağlayacak bir sanat üretim alanı açmayı hedefiyle Gençlik Tiyatrosu çalışmalarını yürütüyor. 

Bu yıl hazırlanan geniş kapsamlı yeni programla gençleri sadece sahne üstü değil tiyatronun bütün önemli alanlarıyla tanıştırma amacıyla hayata geçirilen Nilüfer Gençlik Tiyatrosu; kapsamlı  prova süreciyle tiyatronun nasıl yapıldığına dair bütün süreci gençlerle buluşturacak.

27 Ocak’ta sona erecek başvuru sürecinin ardından proje yürütücüleri Adem Mülazım, Burak Etöz ile Ada Göktepe’nin yer alacağı kurul tarafından 20 kişilik ekip belirlenecek. Projenin üst danışmanlığı Nilüfer Kent tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban ve Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Yapım Yönetmeni Özlem Daltaban danışmanlığında gerçekleşecek. 6 Aylık süreçte Nilüfer Kent Tiyatrosu’nda yer alacak ekip 3 Şubat’ta açıklanacak ve  6 Şubat tarihinden itibaren de çalışmalarına başlayacak.

Ekipte yer alacak olan gençler,. “Oyun nasıl hazırlanır?”, “ Kostüm nasıl tasarlanır”, “Sahne amiri ne iş yapar?”, ”Ses tasarımı nasıl yapılır”, “Oyunculuk ne demektir?”, “Yönetmen nasıl çalışır” gibi konularda eğitimler alacak.
Yapılacak eğitim ve atölye buluşmalarının ardından oyun provalarına geçilecek. Uzun bir prova süreci sonunda da  hazırlanan gençlik oyunu prömiyer yapacak.

Nilüfer Gençlik Tiyatrosu ekibinin bir parçası olmak isteyenler  https://www.nilufer.bel.tr/gencliktiyatro linkinden formu doldurarak başvuru yapabilecek.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47