NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki albümler

GÖKSEL ‘2001-2007 EN İYİLERİ’ (SONY MUSIC)

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü 1992 yılında bırakmıştı, kararı müzisyen olmaktı. Göksel’i (Demirpençe) çoğumuz “Depresyondayım” şarkısı ile tanıdık ama Belgin Doruk ile Mine Mutlu arasında bir görüntüye sahip olan bu romantik ve melankolik kadının kökleri maziye dayanan bir başka müzikal evveliyatı vardı. Onno Tunç’tan Sezen Aksu’ya, Yavuz Çetin’den Alper Erinç’e kadar uzanan tutkulu bir hikâyeydi bu.

Kırılgan bir kadının efkârlı dünyasından bizlere seslenen Göksel, 2009 yılına değin istikrarlı bir biçimde üretmiş, albümler çıkarmıştı. Aynı yılda da “The Best of Göksel” adıyla CD formatında bir toplama albüm yayımlanmıştı. Dönemin listelerine girmiş, ticari başarıyı da yakalamış şarkılarından seçilerek hazırlanan bu derlemede ağırlıkla Göksel imzalı şarkılar yer almış; “Taş Bebek” isimli şarkıda söz ve bestede Teoman, maNga solisti Ferman Akgül ve düzenlemede Alper Erinç eşlik etmişti. Bu derleme şimdi “2001-2007 En İyileri” adıyla ilk kez plak formatında basıldı. Plakta “Depresyondayım”, “Bir İhtimal”, “Allı Pullu”, “Karar Verdim”, “Arka Bahçemde”, “Bi Seni Konuşurum”, “Benden Geçti Aşk”, “Hastasıyım”, “Firar”, “Yabani Otlar”, “Yarabbi Şükür”, “Taş Bebek” isimli şarkılar yer alıyor.

NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

Milenyumla birlikte artık şarkıcılık ve popstarlık kavramlarının tarifinin bir kez daha değiştiğinin ilk örneklerinden biriydi Nil Karaibrahimgil. Yeni eğilimler ışığında özgün tarzıyla, yüksek özgüvenli lügatını, şehirli modern kadın kimliğini şarkılarına yansıtan bu “özgür kız”, “Pırlanta”, “Bu Mudur?”, “Peri”, “Organize İşler Bunlar” gibi ikonik şarkılarının yer aldığı üçüncü albümü “Tek Taşımı Kendim Aldım” ile kuşağının arzularına tercüman olmuştu.

Nil, o güne kadar yazılan şarkı matematiğinin dışına çıkıyor, çok sıradan konular hakkında bile konuşma ağzıyla şarkılar yazılabileceğini ortaya koyuyordu. Yanı sıra bir de popüler müzik aracılığıyla mesaj veriyordu. Örneğin “Pırlanta” bir semboldü; bir kadının ekonomik özgürlüğünü anlatan bir sembol…

İçinde Nil sözcüğünün geçmediği ilk albümde elektronik, funk, caz, rap iç içeydi… Bir şarkıdaki ortaklık dışında (“Bu Mudur?” adlı şarkının müziği Nil ve Ozan ortak imzalı) söz ve müzikleri Nil’in imzaladığı, prodüktörlüğünü ise Ozan Çolakoğlu’nun üstlendiği bu albüm, dinleyicilerinin gözünde kulağında onun halen en iyi çalışması olarak kabul görüyor. 2006 yılında CD ve kaset formatında yayımlanan “Tek Taşımı Kendim Aldım” şimdi ilk kez plak olarak basıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM