Müzik girişimcisi Jamal Edwards, 31 yaşında hayatını kaybetti

Müzik girişimcisi Jamal Edwards, 31 yaşında hayatını kaybetti

Yeni sanatçıların küresel izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı olan medya platformu SBTV’yi kurmasıyla tanınan Jamal Edwards, 31 yaşında pazar sabahı hayatını kaybetti.

Müzik girişimcisi Jamal Edwards, 31 yaşında hayatını kaybetti

Aynı zamanda bir yönetmen, yazar, DJ, girişimci ve tasarımcı olan Edwards, müzik alanındaki çalışmaları nedeniyle 2014 yılında 24 yaşındayken MBE ödülüne layık görüldü.

Ed Sheeran, Dave ve Jessie J dahil olmak üzere dünyanın en başarılı müzisyenlerinden bazılarının kariyerleri, büyük şirketlerle herhangi bir anlaşma yapmadan önce bir YouTube kanalı olarak başlayan Edwards’ın platformu SBTV aracılığıyla başladı.

1,2 MİLYON ABONE, 1 MİLYAR GÖRÜNTÜLEME

Edwards, daha okuldayken SBTV’yi 20 sterlinlik bir telefonla başlattığını ve onu önde gelen bir çevrimiçi gençlik yayıncısı haline getirdiğini söyledi. YouTube kanalı 2006’da kuruldu. Şu anda 1,2 milyon aboneye ve yaklaşık 1 milyar toplam görüntülemeye sahip.

Adını Edwards’ın rap ismi SmokeyBarz’dan alan kanalda Stormzy, Rita Ora, Krept & Konan, Bugzy Malone ve daha pek çok sanatçının erken dönem müzikleri yer aldı.

Edwards 1990 yılında Luton’da doğdu ve Londra’nın batısında Acton’da büyüdü. Ealing College’dan medya hareketli görüntü alanında BTec diploması aldı ve SBTV’yi geliştirirken kendisini finansal olarak desteklemek için perakende zinciri Topman’da çalıştı.

MENTAL SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

Başarıyı yakaladığında, Edwards ruh sağlığı ve gençlik merkezlerinin finansmanı da dahil olmak üzere kapsamlı hayırsever çalışmalar yaptı. Erkeklerin ruh sağlığı hakkındaki tabuları yıkmak için çalıştı ve 2021’de gençlik merkezlerini yenilemeyi ve yeniden açmayı amaçlayan bir proje başlattı.

Edwards ayrıca Galler Prensi’nin hayır kurumu Prince’s Trust’ın da elçisiydi.

Bafta ödüllü oyuncu Adam Deacon, Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları yazdı: “Bugün iyi arkadaşım Jamal Edwards’ın vefat ettiğine dair trajik haberi öğrendiğimde setteydim ve gerçekten çok üzgünüm. Jamal, bu sektörde tanıştığım en iyi, en mütevazı adamlardan biriydi. Hiç kimsenin vermediği zamanlarda bile bana her zaman zaman verdi.”

İngiltere ve Chelsea futbolcusu Reece James, “Huzur içinde yat Jamal Edwards” dedi.

Edwards’ın ölümüyle ilgili ise herhangi bir detay paylaşılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM