IndieWire 2020’nin en iyi film

IndieWire 2020’nin en iyi film

<p><strong>"Nomadland" – Chloé Zhao</strong></p><p>Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde eş zamanlı olarak yapan film, Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan, Toronto Film Festivali'nde ise Halkın Seçimi Ödülü'nün sahibi oldu.</p><p>Jessica Bruder'ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı "Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century"den uyarlanan film, Oscar yarışının favorileri arasında gösteriliyor.</p><p>Film, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla Amerika'nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60'lı yaşlarındaki Fern karakterinin hikâyesi anlatıyor. Filmde Fern karakterine usta oyuncu Frances McDormand hayat veriyor.</p>
1

“Nomadland” – Chloé Zhao

Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde eş zamanlı olarak yapan film, Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan, Toronto Film Festivali’nde ise Halkın Seçimi Ödülü’nün sahibi oldu.

Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı “Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”den uyarlanan film, Oscar yarışının favorileri arasında gösteriliyor.

Film, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla Amerika’nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60’lı yaşlarındaki Fern karakterinin hikâyesi anlatıyor. Filmde Fern karakterine usta oyuncu Frances McDormand hayat veriyor.

<p><strong>"Mank" – David Fincher</strong></p><p>David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı "Mank" filmi ile "Gone Girl"den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.</p><p>Film, "Citizen Kane"in senaristlerinden Herman Mankiewicz'in hayatını anlatıyor.</p>
2

“Mank” – David Fincher

David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı “Mank” filmi ile “Gone Girl”den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.

Film, “Citizen Kane”in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatıyor.

<p><strong>"In the Mood For Love 4K Restorasyon" – Wong Kar Wai</strong></p><p>Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan "Mood for Love" restore edildi.</p><p>Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin "Love" üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, "Mood for Love"ın öncesinde izleyiciyle buluşan "Days of Being Wild" ve kendisinden sonra gelen "2046" filmleri yer alıyor.</p><p>Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.</p>
3

“In the Mood For Love 4K Restorasyon” – Wong Kar Wai

Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan “Mood for Love” restore edildi.

Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin “Love” üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, “Mood for Love”ın öncesinde izleyiciyle buluşan “Days of Being Wild” ve kendisinden sonra gelen “2046” filmleri yer alıyor.

Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.

<p><strong>"Ammonite" – Francis Lee</strong></p><p>Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.</p><p>1820'li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan'a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.</p>
4

“Ammonite” – Francis Lee

Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.

1820’li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan’a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.

<p><strong>"I’m Thinking of Ending Things" – Charlie Kaufman</strong></p><p>Iain Reid'in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından ('Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum' adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.</p><p>4 Eylül'de Netflix'te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.</p>
5

“I’m Thinking of Ending Things” – Charlie Kaufman

Iain Reid’in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından (‘Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’ adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.

4 Eylül’de Netflix’te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.

<p><strong>"The Human Voice" – Pedro Almodóvar</strong></p><p>Başrolde Tilda Swinton'ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.</p><p>Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.</p><p>Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.</p>
6

“The Human Voice” – Pedro Almodóvar

Başrolde Tilda Swinton’ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.

Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.

Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.

<p><strong>"Saint Maud" – Rose Glass</strong></p><p>Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali'nde yapan korku filmi "Saint Maud"un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.</p><p>Glass'ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve&nbsp; Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda'nın hikâyesini konu alıyor.</p>
7

“Saint Maud” – Rose Glass

Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali’nde yapan korku filmi “Saint Maud”un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.

Glass’ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve  Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda’nın hikâyesini konu alıyor.

<p><strong>"Da 5 Bloods" – Spike Lee</strong></p><p>Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman'ın son işlerinden.</p><p>Yönetmenliğini Spike Lee'nin üstlendiği "Da 5 Bloods", savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam'a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.</p><p>Filmde Boseman'ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.</p>
8

“Da 5 Bloods” – Spike Lee

Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman’ın son işlerinden.

Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği “Da 5 Bloods”, savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam’a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.

Filmde Boseman’ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.

<p><strong>"Possessor" – Brandon Cronenberg</strong></p><p>Brandon Cronenberg'in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki "Possessor", dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali'nde yaptı.</p><p>Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,&nbsp; Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.&nbsp;</p><p>Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos'u canlandırıyor.</p>
9

“Possessor” – Brandon Cronenberg

Brandon Cronenberg’in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki “Possessor”, dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yaptı.

Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,  Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.

Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos’u canlandırıyor.

<p><strong>"Tesla" – Michael Almereyda</strong></p><p>"Experimenter", "Nadja", "Marjorie Prime" ve "Hamlet" gibi filmlerde imzası olan Michael Almereyda'nın yönetmenliğinde çekilen "Tesla", Bilim insanı ve mucit Nikola Tesla’nın hayat hikâyesine odaklanıyor.</p><p>Filmde Nikola Tesla'ya "Dead Poets Society" (Ölü Ozanlar Derneği), "Before Sunrise" (Gün Doğmadan) ve "Before Sunset" (Gün Batmadan) filmleriyle tanınan Ethan Hawke hayat veriyor. Thomas Edison’ı ise, "Twin Peaks" (İkizi Tepeler), "Blue Velvet" (Mavi Kadife) ve "Dune" gibi yapımlarda rol alan Kyle MacLachlan canlandırıyor.</p>
10

“Tesla” – Michael Almereyda

“Experimenter”, “Nadja”, “Marjorie Prime” ve “Hamlet” gibi filmlerde imzası olan Michael Almereyda’nın yönetmenliğinde çekilen “Tesla”, Bilim insanı ve mucit Nikola Tesla’nın hayat hikâyesine odaklanıyor.

Filmde Nikola Tesla’ya “Dead Poets Society” (Ölü Ozanlar Derneği), “Before Sunrise” (Gün Doğmadan) ve “Before Sunset” (Gün Batmadan) filmleriyle tanınan Ethan Hawke hayat veriyor. Thomas Edison’ı ise, “Twin Peaks” (İkizi Tepeler), “Blue Velvet” (Mavi Kadife) ve “Dune” gibi yapımlarda rol alan Kyle MacLachlan canlandırıyor.

<p><strong>"The French Dispatch" – Wes Anderson</strong></p><p>Yönetmenliğini Wes Anderson'ın üstlendiği filmde Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Saoirse Ronan gibi isimler bir araya geliyor.</p><p>ABD’de 24 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedinyle ertelendi.</p><p>Siyah-beyaz ve animasyon bölümlerin de yer aldığı film, 20. yüzyılda Fransa'nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor. Film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyazperdeye aktarıyor.</p>
11

“The French Dispatch” – Wes Anderson

Yönetmenliğini Wes Anderson’ın üstlendiği filmde Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Saoirse Ronan gibi isimler bir araya geliyor.

ABD’de 24 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedinyle ertelendi.

Siyah-beyaz ve animasyon bölümlerin de yer aldığı film, 20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor. Film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyazperdeye aktarıyor.

<p><strong>"The Rental" – Dave Franco</strong></p><p>Başrollerinde Dan Stevens ve Alison Brie’nin yer aldığı film, Dave Franco’nun ilk uzun metraj filmi.</p><p>Korku-gerilim türü film, gözlerden uzak bir hafta sonu tatili için Airbnb’den ev kiralayan iki çiftin yaşadıklarını anlatıyor.</p>
12

“The Rental” – Dave Franco

Başrollerinde Dan Stevens ve Alison Brie’nin yer aldığı film, Dave Franco’nun ilk uzun metraj filmi.

Korku-gerilim türü film, gözlerden uzak bir hafta sonu tatili için Airbnb’den ev kiralayan iki çiftin yaşadıklarını anlatıyor.

<p><strong>"Assassins" – Ryan White</strong></p><p>Dünya prömiyerini&nbsp; Sundance Film Festivali'nde yapan Ryan White imzalı belgesel, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kardeşi Kim Jong-nam'ın suikastini inceliyor.</p>
13

“Assassins” – Ryan White

Dünya prömiyerini  Sundance Film Festivali’nde yapan Ryan White imzalı belgesel, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kardeşi Kim Jong-nam’ın suikastini inceliyor.

<p><strong>"City Hall" – Frederick Wiseman</strong></p><p>Frederick Wiseman imzalı "City Hall", Boston Belediye Binası’nı mercek altına alıyor. Dünya prömiyerini&nbsp; 77. Venedik Film Festivali’nde yapan belgesel, Boston Belediye Binası’nın insanlara sağladığı hizmet faaliyetlerini ve çabalarını inceliyor.</p>
14

“City Hall” – Frederick Wiseman

Frederick Wiseman imzalı “City Hall”, Boston Belediye Binası’nı mercek altına alıyor. Dünya prömiyerini  77. Venedik Film Festivali’nde yapan belgesel, Boston Belediye Binası’nın insanlara sağladığı hizmet faaliyetlerini ve çabalarını inceliyor.

<p><strong>"Run" – Aneesh Chaganty</strong></p><p>Başrolünde Sarah Paulson'ın yer aldığı korku-gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty oturuyor.</p><p>Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan "Run", annesi Diane tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen Chloe'nin, annesi hakkında korkunç bir gerçeğini fark etmesiyle yaşadığı olayları konu alıyor. Filmde Sarah Paulson'a filmde Kiera Allen, Pat Healy, Erik Athavale gibi isimler eşlik ediyor.</p>
15

“Run” – Aneesh Chaganty

Başrolünde Sarah Paulson’ın yer aldığı korku-gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty oturuyor.

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan “Run”, annesi Diane tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen Chloe’nin, annesi hakkında korkunç bir gerçeğini fark etmesiyle yaşadığı olayları konu alıyor. Filmde Sarah Paulson’a filmde Kiera Allen, Pat Healy, Erik Athavale gibi isimler eşlik ediyor.

<p><strong>"Bacurau" – Kleber Mendonça Filho &amp; Juliano Dornelles</strong></p><p>Brezilyalı yönetmen Kleber Mendonça Filho’nun Juliano Dornelles ile birlikte yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Sônia Braga, Jonny Mars, Karine Teles, Chris Doubek ve Antonio Saboia gibi isimler yer alıyor.</p><p>Film, bir belgesel projesi için Brezilya'nın ücra bir köye giden yönetmenin yaşadığı garip olayları anlatıyor. Yönetmen zaman ilerledikçe köyde yaşayan insanların aslında göründükleri gibi olmadıklarını ve hepsinin karanlık sırlar sakladığını fark ediyor.</p>
16

“Bacurau” – Kleber Mendonça Filho & Juliano Dornelles

Brezilyalı yönetmen Kleber Mendonça Filho’nun Juliano Dornelles ile birlikte yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Sônia Braga, Jonny Mars, Karine Teles, Chris Doubek ve Antonio Saboia gibi isimler yer alıyor.

Film, bir belgesel projesi için Brezilya’nın ücra bir köye giden yönetmenin yaşadığı garip olayları anlatıyor. Yönetmen zaman ilerledikçe köyde yaşayan insanların aslında göründükleri gibi olmadıklarını ve hepsinin karanlık sırlar sakladığını fark ediyor.

<p><strong>"Residue" – Merawi Gerima</strong></p><p>Merawi Gerima'nın yönetmenliğini üstlendiği filmim oyuncu kadrosunda Dennis Lindsey, Obinna Nwachukwu ve Taline Stewart gibi isimler yer alıyor.</p><p>Film, genç bir yönetmenin çocukluğuyla ilgili bir senaryo yazmak için, yıllar önce ayrıldığı ve bir daha gitmediği memleketine geri dönüşünün hikayesini anlatıyor. Beklediğinden çok uzak bir manzarayla karşılaşan yönetmen, mahallesini tanınmaz halde buluyor ve çocukluk arkadaşlarının da farklı yerlere savrulduğunu görüyor.</p>
17

“Residue” – Merawi Gerima

Merawi Gerima’nın yönetmenliğini üstlendiği filmim oyuncu kadrosunda Dennis Lindsey, Obinna Nwachukwu ve Taline Stewart gibi isimler yer alıyor.

Film, genç bir yönetmenin çocukluğuyla ilgili bir senaryo yazmak için, yıllar önce ayrıldığı ve bir daha gitmediği memleketine geri dönüşünün hikayesini anlatıyor. Beklediğinden çok uzak bir manzarayla karşılaşan yönetmen, mahallesini tanınmaz halde buluyor ve çocukluk arkadaşlarının da farklı yerlere savrulduğunu görüyor.

<p><strong>"Spree" – Eugene Kotlyarenko</strong></p><p>"Stranger Things" dizisinde Steve Harrington karakterine hayat veren Joe Keery ile Scream serisinden tanınan&nbsp; David Arquette'yi bir araya getiren "Spree"nin yönetmenliğini Eugene Kotlyarenko üstleniyor.</p><p>Korku türündeki film, çalıştığı şirketin tanıtımını yapıp sosyal medyada viral olmak için ölümcül bir plan yapan, sosyal medya bağımlısı Kurt Kunkle'ı konu ediniyor.</p>
18

“Spree” – Eugene Kotlyarenko

“Stranger Things” dizisinde Steve Harrington karakterine hayat veren Joe Keery ile Scream serisinden tanınan  David Arquette’yi bir araya getiren “Spree”nin yönetmenliğini Eugene Kotlyarenko üstleniyor.

Korku türündeki film, çalıştığı şirketin tanıtımını yapıp sosyal medyada viral olmak için ölümcül bir plan yapan, sosyal medya bağımlısı Kurt Kunkle’ı konu ediniyor.

<p><strong>"She Dies Tomorrow" – Amy Seimetz</strong></p><p>Amy Seimetz’in yönetmenliğini yaptığı film, genç bir kadın olan Amy'nin bir sabah yarın öleceği düşüncesiyle uyanması etrafında şekilleniyor. Amy'nin bu düşünceyi arkadaşlarına da bulaştırması üzerine, onlar da kendi hayatları hakkında endişelenmeye başlıyor.</p><p>Filmin oyuncu kadrosunda Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Kentucker Audley, Katie Aselton, Chris Messina, Tunde Adebimpe, Jennifer Kim ve olivia Taylor Dudley bulunuyor.</p>
19

“She Dies Tomorrow” – Amy Seimetz

Amy Seimetz’in yönetmenliğini yaptığı film, genç bir kadın olan Amy’nin bir sabah yarın öleceği düşüncesiyle uyanması etrafında şekilleniyor. Amy’nin bu düşünceyi arkadaşlarına da bulaştırması üzerine, onlar da kendi hayatları hakkında endişelenmeye başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Kentucker Audley, Katie Aselton, Chris Messina, Tunde Adebimpe, Jennifer Kim ve olivia Taylor Dudley bulunuyor.

<p><strong>"Old" – M. Night Shyamalan</strong></p><p>M. Night Shyamalan’ın yeni filmi "Old", ierre Oscar Levy'nin yazdığı ve Frederik Peeters'ın çizdiği "Sandcastle" adlı Fransız çizgiromandan uyarlandı.&nbsp;</p><p>Türü "varoluşsal korku" olarak tanımlanan film, bir grup insanın sahilde bir ceset bulmasıyla başlıyor.</p><p>Filmin oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird ve Ken Leung yer alıyor.</p>
20

“Old” – M. Night Shyamalan

M. Night Shyamalan’ın yeni filmi “Old”, ierre Oscar Levy’nin yazdığı ve Frederik Peeters’ın çizdiği “Sandcastle” adlı Fransız çizgiromandan uyarlandı.

Türü “varoluşsal korku” olarak tanımlanan film, bir grup insanın sahilde bir ceset bulmasıyla başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird ve Ken Leung yer alıyor.

<p><strong>"Black Bear" – Lawrence Michael Levine</strong></p><p>Dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali'nde yapan "Black Bear"ın başrollerinde Aubrey Plaza, Christopher Abbott ve Sarah Gadon yer alıyor.&nbsp;</p><p>Film, etkileyici bir müzisyen olan Gabe, onun hamile kız arkadaşı Blai ile&nbsp; hayatını film yapımcısı olarak sürdüren ve yaratıcılık krizinde olan Allison arasında yaşanan olayları anlatıyor.</p>
21

“Black Bear” – Lawrence Michael Levine

Dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yapan “Black Bear”ın başrollerinde Aubrey Plaza, Christopher Abbott ve Sarah Gadon yer alıyor.

Film, etkileyici bir müzisyen olan Gabe, onun hamile kız arkadaşı Blai ile  hayatını film yapımcısı olarak sürdüren ve yaratıcılık krizinde olan Allison arasında yaşanan olayları anlatıyor.

<p><strong>"The Green Knight" – David Lowery</strong></p><p>Yönetmen David Lowery, "The Green Knight"ta Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton ve Barry Keoghan gibi isimleri bir araya getiriyor.</p><p>Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye aktaran film, Kral Arthur'un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı olan Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.</p>
22

“The Green Knight” – David Lowery

Yönetmen David Lowery, “The Green Knight”ta Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton ve Barry Keoghan gibi isimleri bir araya getiriyor.

Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye aktaran film, Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı olan Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

<p><strong>"Rebecca" – Ben Wheatley</strong></p><p>Lily James, Kristin Scott Thomas ve Armie Hammer'ın başrollerinde yer aldığı, Ben Wheatley imzalı "Rebecca" 21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluştu.</p><p>Daphne du Maurier’in aynı isimli romanından uyarlanan film, bir yıl önce dul kalmış etkileyici bir erkekle evlenen Fontaine'in, kocasının eski eşi olan Rebecca'nın gölgesi altında kalmasını anlatıyor.</p>
23

“Rebecca” – Ben Wheatley

Lily James, Kristin Scott Thomas ve Armie Hammer’ın başrollerinde yer aldığı, Ben Wheatley imzalı “Rebecca” 21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluştu.

Daphne du Maurier’in aynı isimli romanından uyarlanan film, bir yıl önce dul kalmış etkileyici bir erkekle evlenen Fontaine’in, kocasının eski eşi olan Rebecca’nın gölgesi altında kalmasını anlatıyor.

<p><strong>"Promising Young Woman" – Emerald Fennell</strong></p><p>&nbsp;Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan ve beğeniyle karşılanan filmin başrolünde Carey Mulligan yer alıyor.</p><p>Dram, suç ve gizem temalı film, geçmişte yaşadığı bir travma sonrası hayatına zorlu bir şekilde devam etmeye çalışan Cassie'nin, yaşadıklarının acısını karşısına çıkan erkeklerden çıkarmaya çalışması etrafında şekilleniyor.</p><p>Carey Mulligan ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Bo Burnham, Alison Brie, Connie Britton, Christopher Mintz-Plasse, Adam Brody, Laverne Cox, Sam Richardson, Max Greenfield, Molly Shannon gibi isimler bulunuyor.</p>
24

“Promising Young Woman” – Emerald Fennell

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan ve beğeniyle karşılanan filmin başrolünde Carey Mulligan yer alıyor.

Dram, suç ve gizem temalı film, geçmişte yaşadığı bir travma sonrası hayatına zorlu bir şekilde devam etmeye çalışan Cassie’nin, yaşadıklarının acısını karşısına çıkan erkeklerden çıkarmaya çalışması etrafında şekilleniyor.

Carey Mulligan ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Bo Burnham, Alison Brie, Connie Britton, Christopher Mintz-Plasse, Adam Brody, Laverne Cox, Sam Richardson, Max Greenfield, Molly Shannon gibi isimler bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjik ve kararlı bir şekilde hareket etme isteğiniz yüksek olabilir. Fakat aceleci davranmaktan kaçınmalısınız, çünkü ani kararlar almak zararlı olabilir. Bugün duygusal anlamda da kendinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle empatiye ve iletişime önem vermek faydalı olacaktır. İş ve kariyer hayatınızda ise liderlik özelliklerinizi ön plana çıkarabilir ve proje yönetiminde başarılı olabilirsiniz. Sağlık açısından ise bedensel aktivitelere yönelmeniz, enerjinizi dengelemenize yardımcı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha şanslı ve enerjik hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla iletişiminiz güçlenecek ve yeni ilişkiler kurma fırsatı bulacaksınız. İş hayatında ise projelerinizde ilerleme kaydedebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sağlık konusunda ise daha dikkatli olmakta fayda var, beslenmenize özen göstermeyi unutmayın. Keyifli bir gün sizi bekliyor olabilir. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve içsel dengenizi korumak için zaman ayırmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Kendinize özel bir zaman ve mekan yaratın, içsel huzurunuzu sağlayacak aktivitelere yönelebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde düzenleyerek daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmek için spor veya meditasyon gibi faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak sizi daha dengeli ve huzurlu hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz oldukça yüksek olabilir ve kendinizi daha parlak, karizmatik ve lider ruhlu hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, yaratıcılığınızı en üst seviyede kullanabilirsiniz. Ancak, ani tepkilerden kaçınmalı ve kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise daha anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu davranarak, sorunları kolayca çözebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün başkalarıyla iletişiminizde daha anlayışlı ve uzlaşmacı olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamında işbirliği yapmanız gereken durumlarda sabırlı ve anlayışlı olmanız başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi ifade etmekten kaçınmadan, açık ve net bir iletişim kurmaya çalışın. İçsel denge ve uyumunuza dikkat etmek, size gün içinde olumlu enerji katacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcunu etkileyen enerjiler iş ve kariyer konularında önemli gelişmeler getirebilir. Kendinizi ifade etme fırsatlarına sahip olabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak projelerinizi ilerletebilir veya yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sabırsızlık ve aceleci davranmamaktır. İşlerinizi planlı bir şekilde ilerletmek ve detaylara dikkat etmek size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde de iletişime ve anlayışa önem vermeniz gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle uyum içinde olmaya özen gösterin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha fazla içe kapanık bir şekilde yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda derin düşüncelere dalabilir, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum, çevrenizdekilerle iletişiminizin biraz zor olmasına neden olabilir. Ancak kendi içsel deneyimlerinizden de önemli dersler çıkarabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlam adımlarla ilerlemeyi ve hedeflerinize odaklanmayı sürdürmelisiniz. Duygusal konularda sabırlı olmak ve mantıklı kararlar almak önemli olacaktır. Ekip çalışmalarında liderlik yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengelemek ve içsel bir huzur bulmak da bugün size iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM